Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

   > 11-B Son sözlerimiz

           

Mesut Karlık

            Sen benim ilk ayrılığımdın

            İlk kopya çekişim, ilk sıfır alışımdın

            İlk sevinişim, ilk ağlayışımdın

            Sen benim ilk gurbetim, gün ışığımdın

            Sen benim 15, 16, 17 yaşımdın.

            Bu okulda sahip olabileceğin en güzel anılarım oldu. Ömür boyu unutmayacağım dostlarım oldu. SFL sensiz bir sefil gibi olacağımı düşünüyorum. Ne olur beni unutma.
 

Müge Akarçay

            Lise 1’de bu okuldan ayrılmak istediğim ama bir türlü başaramadığım için ağlıyordum. Oysa şimdi, yine “bu okuldan” ayrılmam gerektiği için ağlıyorum...
 

İlkay Keneş

            Sevinç, hüzün, gözyaşı, kahkaha...Hepsini yaşadım bu 3 yılda. Şimdiyse sırada ayrılık var ama ben buna nasıl katlanacağımı bilemiyorum. 3 yıl boyunca beni içimi ısıtan sevgilerinden mahrum etmeyen tüm arkadaşlarım sizi tahmin ittiğinizden de çok seviyorum.
 

Merve Gedikli

            En çok eğlendiğim, en çok mutsuz olduğum, en çok sevdiğim, en nefret ettiğim günlerin sahibi SFL.

            Bu günlerimde yanımda olan tüm dostlarıma teşekkür ederim.

            Her şeye rağmen seni özleyeceğim SFL...

 

Fatma Kayacı

            Vay be SFL! Senden ayrıldığıma üzüleceğimi tahmin etmezdim. Bana çok güzel dostlar edindirdiğin için seni çok seviyorum ama bu güzel dostlardan beni ayırdığın için de senden nefret ediyorum.

 

Fatih Sezer

            Ortaokulda olduğu gibi liseyi de çok seveceğim. Aynı zamanda ortaokulu bitirdikten sonra hiç uğramadığım gibi SFL’yi de bitirdikten sonra bir daha uğrayacağımı düşünmüyorum. Umarım zihnimde kalıplaşan bu fikri büyük bir infilak ile tarumar eder ve bana yardımcı olan hoca ve arkadaşlarıma olan vefa borcumu öderim.

 

Ahmet Burak Oktay

            Çok şey paylaştım bu okulda. Gerçek manada dostluk, özlem, mutluluk hepsini yaşadım. Birçok görüşümü yenilememi zevk aldığım şeyleri değiştirdim bu okul sayesinde. Bu okula geldiğim ailemden ve ortaokul arkadaşlarımdan ayrıldığım için çok mutsuz ve pişmandım. Oysa birçok güzel duygunun tadına vardım burada. Hayatım boyunca unutamayacağım çok dost ve anı edindim. Bu okulu, pansiyonu, arkadaşları, öğretmenleri ve her şeyiyle çok seviyorum ve çok özleyeceğim...

 

Çağrı Duru

            Çok şey öğrendim lise hayatım boyunca sakın fenden, matematikten bahsettiğimi sanmayın. Asıl önemle olanı, tek başına yaşayabilmeyi bağımsız olarak irademe hakim olabilmeyi öğrendim. Ekmek anası kuru soğan yemeyi öğrendim. Kısacası hayatı öğrendim.

 

Ö. Salih Akar

            Bu okula geldiğim için değil ama eski okulumdan ayrıldığım için çok üzülmüştüm. Ama şimdi tamamıyla her şeyim oldu. Sana çok şey borçluyum Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri. Bu okuldan ayrılmamak elimizde değil ama kazandırdığı dostluklar sevdirdiği arkadaşları bir ömür boyu unutmayacağım. Sende sevdim, sende üzüldüm çok teşekkürler.

 

Önder Dincel

            Farklı bölgelerden, farklı insanların olduğu ve kültür zenginliği olan okulumu kuşkusuz çok özleyeceğim. Burada hayatı öğrendim, burada insanları tanımayı öğrendim. Okula gelmenden önce yatılıya genç yaşta ayrılmanın taraftarı değildim. Fakat yatılı kalmak insanı şekillendiren ve hayat felsefesini belirlemesine yardımcı olan bir sistem. Parayı tasarruflu kullanmadan tutun, hayatın birçok dalında bana çok güzel davranışlar kazandırdı. Unutulmayacak güzel günlere sahne olan okulumu çok seviyorum, şu an ayrılmak düşüncesi beni üzüyor ve korkutuyor.

 

Halil İbrahim Çiçek

            Lütfü bey daha ilk yılımızın başlarında “Burası sizin eviniz, biz bir aileyiz” demişti hani. İnsan ayrılınca anlıyor ki, gerçekten hayatın baharı burada başladı. Kardeşim bildiğim, çok sevdiğim can dostlarımdan ayrılmak bu maceranın en acı veren kısmı olacak. Bu okulda tanıdığım herkes hiç kimseyi ayırmadan sesleniyorum: “sizi çok seviyorum, hakkınızı helal edin” Bu okul kıymetini er geç anladığımız örneğini çok zor bulabileceğimiz harika yer. Öğretmeni, idarecisi ve öğrencileri birbirini tamamlıyor. Teşekkürler SFL, seni çok özleyeceğiz...

 

Selman Çolak 

            Bir hışımla geldik geçtik. Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

 

Gökhan Arslan (AGA)

            Esenlikler dilerim ve her nerde yaşıyor ve yaşatılıyorsa

 

Esin Örsçelik

            Kimilerine minnettarlığım büyük kimilerine öfkelendim, yeri geldi kavgaya girdim ama güzeldi çok şey öğrendim. Unutulmamak dileğiyle.

 

Meltem Düğüncü (Sarı)

            SFL bizim üç yıldır evimiz umutlarımızın, hayallerimizin, dostluklarımızın konağı. Acısıyla tatlısıyla 3 yılım için tanışmamı sağladığın dostlarım ve hocalarım için teşekkürler. SFL öğrettikleriniz için teşekkürler hocalarım, arkadaşlığınız için teşekkürler dostlarım. Hepiniz HOŞCAKALIN

 

Alparslan Sizer

            Fen Lisesi: Orhan Veli’nin anlatamadığı yer

            Fen Lisesi: Orada Olmayan Adam’ın olduğu yer

            Fen Lisesi: Fen Lisesi

 

Kazım Yüce

            Herkese başarılar ve mutluluklar dilerim

 

Eyyüp Üçtepe

            SFL en büyük hayalimdi. Fakat hayallerimin de ötesinde çıktı. Başıma gelebilecek en güzel şeydi. Tüm arkadaşlara hayatları boyunca mutluluklar dilerim.

 

Alper Hazırcı

            Hayatımın doğrusunu yaptım bu okula gelmekle hiçbir yerde bulamayacağım bir ortam buldum. Ayrılmak zorunda olduğum için çok üzgünüm. Hiçbir zaman unutmayacağım arkadaşlarımın başarılı olması dileğiyle...

 

Eren Cengiz

            Tüm İslam alemine Allah’tan Dinli, kitaplı bir yıl niyaz ediyorum.