Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

82 MEHMET AKİF ÖZALP


Memleket: Kayseri
Cep Tel: 
0535 647 14 37 - 0505 516 46 40
Ev Tel: 
0352 326 87 57


Okula ilk geldiğimde bana okulu tanıtan arkadaşıma… okula geleli iki gün olmasına rağmen sanki okulun demirbaşı gibi hareket etmen çok dikkatimi çekmiştir. Akif

           

 

            Akif benim için çok önemli birisidir. Onunla bu okulda kardeş gibiyiz.yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmez. Ne yaparsak yapalım hep beraber oluruz. Her şeyimi paylaştığım kardeşim, her zaman yanımda olduğun ve beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığın için sana müteşekkirim.

            Birlikte yapacağımız daha çok şey var, inşallah aynı üniversiteye gideriz de ileriki hayatımızda da beraber oluruz.

            Beraber mutlu ve başarılı bir hayat dileğiyle…

                                                                      


Kardeşin Cihan


İlk geldiğimde pansiyonda bornozlu dolaşıp, mal mal bağırıp çağırıyordun. Herhalde kan çekmiş olacak hemen tanışıp birbirimize ısındık. İlk başlarda düzgün yaşarken sonra sebebi bilinen bir sebepten dolayı psikolojin bozulmuştu. Hiç unutmam herhalde o konuşmalarını, sana şaka geliyor ama yapacam, görürsün Emrah görürsün… Lan oğlum şükret bana. Şimdi yaşıyorsan benim sayemde buralarda olmanın tek sebebi benim. İyi ki seni kurtardım bataktan, seni kaybetmek beni çok üzer. Sonra Cihan(la bende katıldım serüvene. Neyse be konuyu kapatalım, şimdi aklına gelir, atlarsın falan…Bak bunu okuyup mazi gözünde canlanmasın. Lise 2’de asıl mutluluğu buldun ve mesut bir sene geçirdin. Hoş ya bu mutluluk uzun sürmedi. Hacı niye ayrıldığını anlamadım, baksana hiç atlama falan olmadı. Ya herhalde en çok seninle beraber oldum. Bir yığın anımız oldu. Şimdi bunları yazmaya kalksam sayfalardan dolar taşar. İnşallah ömür boyu bağlarımız kopmaz, her zaman çok iyi dost oluruz.. AŞKIM SENİ ÇOK SEVİYORUM. BENİ HİÇ UNUTMA. HER ZAMAN KALBİMDESİN. UNUTMA!!!

            ÖPTÜM YANAKLARINDAN

                                                                                 

                                                                                 
Emrah Gülyaşar“Cap capcap cap canlandırır…” Bence bu reklam Akif için hazırlanmalıymış. İnsanın neşesine neşe katması, en kötü günlerinde bile güldürmeyi başarması Akif de gördüğüm en güzel özelliklerden biriydi. Gülmem için ona bakmam yeterliydi. Sinirli gibi duran bakışlarının altında yatan o güzel insanla tanışmak her insana nasip olmaz. Kendimi o yönden çok şanslı hissettiğimi söylemek istiyorum. Ama keşke seni daha önce tanıyabilseydim ve hiç ayrılık diye bir şey olmasaydı. Keşke her zaman o sırada hep beraber oturabilsek ve her zaman gülebilsek, keşke oturabilsek de sen bizi sinir etsen. O güzel sesinle(!) bağıra bağıra Leyla ela gözlü bir çöl ahusu…diye başladığın şarkılarının sonu gelmese… şarkı yazsan, şarkıları değiştirsen ve hiç durmadan söylesen. Hiç bitmese Akif ya…Mal mısın desen hatta Maaaal diye tuhaf tuhaf sesler çıkartsan. Çok iyi bir dostsun. Seni çok özleyeceğim. Her şey gönlünce olsun Y. PASÖR Hoşcakal…

                                                                      

                                                                                  
Fatma Kayacı


Canım gardaşım, öyle günlerimiz geçti ki seninle acısıyla, tatlısıyla her zaman birbirimizin yanında olduk. Aynı yolun yolcusu olarak ikimizde idarenin gözünün 1 numaralı odamız. Seninle neler yaşadık neler hiçbiri unutulacak gibi değil yazılacak gibi hiç değil çünkü ne yazması biter ne de anlatması. Sabaha kadar dertleşmemiz, voleybol maçlarımız, Cihan hocayla anılarımız, Tokat maceramız, çorba içme isteğimiz ve daha neler neler. Beni hiçbir zaman unutmayacak ender insanlardansın. Lise hayatımız çok güzel geçti inşallah darısı üniversiteye. Unutulmamak dileğiyle…

            Hiçbir zaman üzülme

                                                                                 

                                                                                 
Mustafa YergenBenim ve takım arkadaşlarının tabiriyle Y. Pasör. Ya herkes pasörün ne anlama geldiğini biliyor fakat kimse şu pasörün başındaki “y” harfine bir anlam getiremiyor. Aslında bir anlamı var ama bu harf herkes tarafından değişik anlamlara getirildiği için ben bir anlam veremedim doğrusu! Şaka bir yana Ben Akif’le 2 yıl aynı odayı paylaşmanın burukluğunu hala üstümden atamadım! Desem yalan olur J Akif arkadaşlarını seven, onların kötülüğünü hiç düşünmeyen bir çocuktur. Evet çocuklar çünkü aklı bir gidip bir geliyor J Akif çok süper bir voleybol oyuncusudur. Voleybol oyuncusu dememin nedeni ise voleybol sahasının her noktasındaki görevi tamamıyla yerine getirmesidir.

            Biz Akif’i nereye koyarsak koyalım her zaman o süper oyununu sergiliyor. Akif’i sahada her köşeye koyabilirsiniz, fakat o benim her zaman kalbimin ortasında yer alacaktır. Birbirimize çok emeğimiz geçit.

            Hakkını helal et ! Y. PASÖR

            Takım Arkadaşın

                                                                                             

                                                                                             
Furkan


Lise 2’de bir kaza sonucu tanıştığım önceleri merhaba’dan öteye gitmeyen konuşmalarımızla, sonraları hayatıma renk katan kişiliğiyle (tabii bu rengin açık mı, koyu mu olduğunu SİZE BIRAKIYORUZJ) ve şu an olduğu gibi bir ömür boyu gülümseyerek hatırlayacağım dostum Akif.

            Ben bu okula ilk geldiğimde böyle değildim. Gıcığın tekiydim. (Hoş, hala farklı olduğum pek söylenemez ama…J) lise 1’de tarafınızdan yediğim smaç sonucu bu hale geldim.

            Harbi çocuksun be Akif….içinden nasıl geliyorsa öyle davranıyorsun. En taktir ettiğim yönün bu.

            Bahçede az mı otlandık seninle. Pardon ben otlandım, sen baktın J Her zaman “MALSIN KIZIM SEN” derdim, bende sinir olurdum ya, şimdi sana hak veriyorum. Keşke lise 1’de seni tanıma imkanı bulsaydım. Ama sonradan geçirdiğimiz günler, emin ol, o bir yılı telafi etmeye yetti de arttı bile.

            Asla unutulmayacaksın. Her zaman sevdiklerinle mutlu ol.

            Unutulmamak dileğiyle…

                                                                                                                                                              


Merve GedikliDavşanım benim dokuzuncu sınıfta o kadar çok muhabbetimiz olmasa da 10 ve 11.sınıflardaki o manyak arkadaşlığımız inşallah ilerde de sürecek. Okulumuzun voleybol kaptanı oğlum Akif seni pasörlükte Sivas’ta tek geçiyorum canım J Sen okulun en komik adamlarından birisin şüphesiz hoca, senin yüzüne bakan güler. Seninle bu iki yıl içinde harika günler yaşadık. Oynadığımız okeyler, counterler, bataklar, içtiğimiz nargileleri unutmak mümkün mü hacı. Akif sen arkadaşlarını çok seven temiz kalpli, cana yakın ve aynı zamanda da çok şebek birisin. Böyle özellikleri olan bir adam sevilmez mi. Seninle ilerde tab iki görüşeceğiz de yine de yazayım la ben tüm hayatın boyunca mutlu ol, Allah’a emanet ol.

                                                                                                           


Alperen Türkay


Akif lafını duydukça beynimde, o gülüşün yankılanıyor. Akif’in Sivaslı olmasını ve Akif’le yıllar önce tanışmış olmayı isterdim. Çünkü Akif insanı eğlendirir, derdin sıkıntın varsa dinler samimiysen kucaklaşır. Akif gibi bir dostum olduğu için çok mutluyum. Sivaslı gardaşımı unutma.

                                                                                  

                        
Oğuz Kaan Önem


İlk sınıf arkadaşlarımdan Akif. Lise 1’de pansiyonda bir konuda sen yapmıyorsun değil mi? Diye sorduğumda sen: ne yalan söyleyeyim yapıyorum demiştin. Samimi adamsın vesselam lise 2 ve lise 3 de daha iyi tanıdım, sen çok iyi birisin. Akıllı birisin, ancak görüyorum ki gelip gidiyor. Gerçi gençlik dönemi genelde böyle herhalde. Bence aklını başına bağlasan çok başarılı biri olacağından eminim. Çok iyi bir pasör olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum. Yetenekli bir sporcusun. Benim en çok özendiğim de samimiyetin ve sporculuğun. Ama sporcu olman birazda sana özel verilmiş bir yetenek bence. Akif’im sen, istediğim zaman başarıya ulaşabilecek yetenekte, potansiyelde birisin. İnşallah bunu tez anlar ve çok başarılı bir hayat geçirirsin. Çok iyi bildiğim bir şeyi de unutmazsın herhalde: Hep mutlu olmayı…

                                                                      

                                                                                  
Ahmet Şahin


Akif hocama;

            Kendisini lise 1’de pek tanımıyordum. Sadece merhaba-merhaba derdik birbirimize. Ama lise 2’de muhabbetimiz epey arttı. Lise 3’e geldiğimizde kendisi benim sıkı dostum oldu. Benim her zaman yanımda oldu. İyi günümde birlikte güldük, kötü günümde beraber ağladık. Ama ne olursa olsun yanımdaydı Akif hocam…

            Akif o kadar iyidir ki, herkese kızar bana kızamaz J

            Voleybolda niye bu kadar smaçör olmak istiyor anlamış değilim J

            Hocamda bizim çorbacı tayfadan. Mal gibi farklı savunma yazarak az kalsın okuldan atılmamıza sebep oluyordun J

            Benim kardeşim gibiydin. Seni asla unutmayacağım. Benim bir parçamdın adeta. Buradan ayrılırken o parçamı da götüreceksin. Daha birlikte ağlayıp, gülücük o kadar şeyimiz olacaktı ki.

            Bitmez dediğimiz 3 sene bu su gibi akıp geçti. İnan bana Akif’im seni keşke çok daha önce tanısaydım. Ama ne olur SFL’den sonra beni unutma!

                                                                                             

Onur


Okulumuzun bülbül seslisi…

            Akif özleyeceğim, senin şu alev alev deyişini vela diğer şarkılara getirdiğin yorumları, fazla bekletme biz hayranlarını…Kum kapıda yolun açık olsun.

            İyi bir insansın iyi bir ön sıra arka sıra arkadaşlığımız olduğunu düşünüyorum. Öyle çok çok konuşmamıza rağmen senin yaptığın garip hareketler benim o hareketlere karşı verdiğim garip tepkilerle bir dönemde anlaşabileceğimizden çok daha iyi anlaşabildik sanırım. Daha önce tanışma fırsatı bulsaydık belki her şey daha farklı olurdu. Arkadaşlığımız daha iyi düzeyde olurdu. Kısmet değilmiş…

                                                                                 

                                                                           
Merve Güler


Bacısından Akif’e;

            Hayatımda gördüğüm en sportif adamsın. Seni ne zaman görsem ya voleybol, futbol, basket ya da masa tenisinden mutlaka birini icra ediyorsundur. Bu beni artık hiç şaşırtmıyor ne de olsa 3 senelik yoldaşımsın. Hemşehirlim olduğun için çoğu zaman beraber gidip geldik. Gelmesen bile beni terminale bıraktın. Hep bacım bildin; bacımsın diye hitap ettin. Bu okula ilk geldiğimde en üzüntülü anlarımda yanımda oldun, en yalnız zamanlarında varlığını ve bacın olduğumu hatırlattın. Çay ısmarlamak için can attın.

            Sen benim SFL’deki ve hayatımdaki tek ağabeyimsin. Allah herkese senin gibi bir dost versin.

            Ama en çok sen sinirliyken sana kızıyorum(!) O da kızabilirsem, sana kızabilmeyi beceremediğim için!...

            Hele hele maçların, lise 2’deki değil okul maçları kulüp maçları, kulüp maçlarının da hepsine geldim eee orada benim hemşehrilim yoldaşım, sırdaşım vardı.

            Aslında ikimizin çok ortak noktası var. Mesela ikimizde Kayseriliyiz, ikimizde aynı burcuz, ikimizde Sezen Aksu hayranıyız vb…

            Lise 1’de kopya verişlerine, Kayseri’ye uğurlarken Öncü’den kek alışların, lise 2 boyunca bankta oturuşlarımızı, bunların hiçbirini ve kısacası arkadaşlığını unutmayacağım!

            Hep mutlu ol inşallah!


Seninle, başkan olduktan sonra başladı arkadaşlığımız. Hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir biçimde dostluğa dönüştü. Çünkü tertemiz kalbinin ihtiyacı olan sevgiyi bulmuştur. İnan Akif denince hep çok farklı birini getirmişimdir gözümün önüne. Belki kimsenin yapmadığı bir şekilde hayal ederdim seni. Hayallerle sınırlı kalmadı hiçbir zaman senin için istediklerim. Hep layık olduğun şekilde muamele etmeye çalıştım, hep özündeki cevhere güvenerek yaklaştım sana. Biliyorum birçok noktada başarısız oldum ama hiç değilse samimi çabamı görmen benim için yeterli. Benim istediklerimi aslında biliyorsun, tek yapman gereken içindeki bazı engelleri aşıp yükselmeye başlamak. Lütfen bu çizgi üzerinde hareket etmeye çalış. Sahip olduğun değerli vasıfların su yüzüne çıkmaya ihtiyacı var. Emin ol sana doğruyu, güzeli anlatmaya çaba sarf eden birileri yakınlarda bir yerde mutlaka vardır. Sen zaten en güzeli hak ediyorsun. Senin de dediğin gibi kardeşlik noktasına geldi samimiyetimiz. Ayrılmak çok güç olacak. Biliyor musun Akif birbirimizi ve birbirimiz için istediklerimizi unutmadıkça ayrılmış sayılmayız. Mesafe ne kadar uzak olursa olsun seni seven birini unutmazsın. Eğer sende onu seviyorsan. Ekmeğimizle beraber yüreğimizi de paylaştık seninle, böyle bir dostluk ayrılığa doğru gidiyor işte. Kardeşimsin ve inşallah öyle kalacaksın. Allah’a emanet ol…

                                                                                                      
 HalilAdamdı Akif, dostumdu adam gibi dosttu.

            Bu son yılda tanıdım onu, atma anlamıyla, iyi ki tanıdım da çok severdim onun o bakışını, gülüşünü, kızışını o canıııım! Deyişini.

            Oynadığı futbol ve voleybolla ve de sportmenliği ile unutulmazdı o. Kurucuydu o, hep kurucusuydu dostluk adına yapılan faaliyetlerin.

            Onu ve onun yaptığı menemeni asla unutmayacağım. Çok iyi menemen yapar, ilgililere duyurulur.

            Çok sevdim ben seni Akif, tam bir dosttun, asla beni unutma şüphem yok zaten. Gönlünce olsun her şey, kendine iyi bak…Hoşcakal, bu son Hoşcakal olmaz umarım…

                                                                                 

                                                                                             
Nurdoğan ÇıkıSoylu bir aceleden gelen asil arkadaşım M. Akif, bu okulda tanıdığım en baba adamlardan birisin. Ayrıca çok sosyal birisin. Mesela disiplin kuruluna abonesin. Birlikte yaptığımız Konak seferleri de ayrı bir hikaye. Neyse kardeş aydınlığı içinde taşımaya bak. İşte o zaman karanlıkta bile yolunu bulabilirsin. Senin gibi güzel insanlar (seninle, Hüseyin) benim Kayserililere karşı düşüncelerimi değiştirdi. Gün oluyor en sevdiğim arkadaşlarım bile arkamdan vurmuş. Sırtımda kanlı bıçağı. Çok şükür senden böyle bir şey görmedim. Saygı gördüm sevgi gördüm. Hayat çiçeklerini bizim için açar inşallah. Diken olup ayağa batacağına gül ol da yakaya takıl demişler. İnşallah o güllerden oluruz. Hayatta hep yüzünün gülmesi dileğiyle. Eyvallah gözlerinden öperim.

                                                                                 


Vahap


Sivas’ın en iyi pasörü, seninle 3 yıl devirdik. Bir sürü anımız var hangi birini hatırlasan. Yazmaya kalksam roman olurlar. Voleybol takımının tahin ve pekmezi desem, oda yaptığımız keyifleri desem. Vurduğum smaçlarda büyük pay sahibisin. Verdiğin destekle (verdiğin desteği sen daha iyi bilirsin) filenin üstünde uçuyordum. Her zaman sağlıklı ve mutlu kalman dileğiyle…

                                                                      

                                                                                 
Emre Farımaz


Y. Pasör Kayseri’deki voleybol kariyerine SFL’de devam etti. Okulumuzun Sivas çapındaki şampiyonluğunda çok büyük payı vardı. Akif’le birbirimizi lise 2’de tanıdık. Samimiyetimiz gün geçtikçe arttı. Sempatik tavırları, karizması, neşesi bu samimiyetimizin doğmasına, esprileri, tavırları gülüşü bu samimiyetimizin artmasına dostluğu, ilgisi, sevgisi ise bu samimiyetimizin bugünkü haline gelmesine sebep oldu. Ne yalan söyleyeyim çok sevdim bu Akif’i.

            Meğer kaderde ayrılmakta varmış. Ama, fakat, lakin SFL denince aklıma gelecek kişilerdensin. Umarım üniversitemiz de aynı ilde olur. Bizi ayıran kader tekrar buluşturur. Seni çok evsen u dostunu unutma…Kendine iyi bak. Hep mutlu kal.

                                                                                 

                                                                                  
Mesut Karlık


Okulumuzun en cazibeli ve duygusal delikanlısına;

            Oğlum Akif 1.5 senedir tanışıyoruz. Tanıştığımız ilk günleri hatırlamıyorum ama tanıştıktan sonra geceleri çalıştıklarımızı hatırlıyorum. İyi arkadaş olduk. Ben sana vefasızlık yaptım ama sağolasın sen hep anlayışlıydın.

            İlk internet cafeye sen götürmüştün beni. Çerkezde içtiğimiz çayları, yaptığımız kahvaltıları, oynadığımız okeyler, otogar muhabbetleri unutulmayacak şeyler. Yaptığımız işler pek iç açıcı değil ama sen bana dostluğu öğrettin. Vefalı olmayı, arkadaşına sadık kalmayı senden öğrendim. Bunlar hepsinin üstünde zaten.

            Hemşehrim olarak gözlerinden öper, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmen temennilerimle.

            Seni seven, kardeş olarak bilen Hüseyin…Hüseyin

 


Okulumuzun önde giden voleybolcularındansın. Bizim ise y. Posörümüzsün.

            Y. Pasör’ün Y si konusunda hala net bir bilgiye sahip değilim ama yakışıklı diyor, kimi yavşak, kimi de yemiş. Hangisi olduğunu sen söyle.

            Lise 1’de voleybola başladığımızda en tecrübeli olanımız sendin, geçen 2 yılda bizde biraz öğrendik ve iyi bir takım olduk.

            Tokat’taki voleybol gruplarını asla unutmayacağım hele birde serbest dolaştığımız akşam var ki dillere destan.

            İnşallah gelecekte sende beni unutmazsın ve seni istediğin yerlerde görebilirim.

                                                                                 

                                                                                                                                               
MeriçAkif bu okulda en sevdiğim ve bu sevgyi fazlasıyla hak eden arkadaşlarımdan biri. Tabi ayrıldığım içinde en çok üzüldüklerimden.

            Y. Pasörümüz bütün spor dallarında başarılı olup özellikle voleybolda kendisini kanıtlamıştır.

            Bence Akif tek başına bir ekol. Hiçbir şeyi yapmacık değil. Konuşması, gülüşü,bakışı… her şeyiyle harika birisi,bana karşı keşke şunu yapmasaydı diyebileceğim hiçbir şey yok. Ne zaman ona işim düşse hemen imdadıma yetişti.

            Ben Akif’i her şeyiyle çok ama çok seviyorum. İnşallah bundan sonra da yollarımız tekrar kesişir. Kesişmese de onun kalbimde her zaman bir yeri olacak.

            Y. Pasöre sonsuz sevgilerimle…

                                                                                             

                                                                                                                                           
HaticeAkif Can seninle okulun ilk günlerinde 9-D tanıştık. Recep’le ben arkaya geçmiş konuşuyorduk ve sen çömdün bizimle irtibatı kurdun hemen. Sonra ayrıldık. Biliyorum ki lise 1’de beni pek sevmezdin. Çünkü bir takım talihsizlikler, yanlış anlamalar oldu. Lise 2’de birbirimizi pek tanıma fırsatımız olmadı. Sonra lise 3’de doğru yolu buldun ve bizim sınıfa geldin.

            Yine aslında birbirimizi o kadar iyi tanımadık. Ama davranışlarınla, hareketlerinle kendini bana çok sevdirdin. Geçen bir çok anımızda seni bu kadar sevmeme yardımcı oldu. Voleybol anılarımız, beraber yatıp kalkmalarımız, konak maceralarımız.

            Akif, seni tanıdığım kadarıyla arkadaşlarını gerçekten seven, parası olduğu zaman cömert, vefalı bir Y. Pasörsün. Zaman zaman davşanlığından ileri gelen inatçı tutumların olsa da biz seni böyle sevdik. Hep görüşelim olur mu Allah gönlüne göre versin, kendine dikkat et…

                                                                                 

                                                                                             Son nesil voleybolcuların pasörü. Bir dönem pansiyon başkanlığı da yapması onun ne denli önemli biri olduğunu anlatmama yardım ediyor. 1 sene de sıra arkadaşlığımı yapan Akif’i kopya çekmedeki üstün başarısından dolayı kutluyorum. Lise 2’de fizik sınavında Akif’le konuları paylaştık, çok çalışıp sınava girdik. Benim konularımdan 2, Akif’inkinden 8 soru geldi. Ben kendi sorularımı yapamayınca Akif başladı önden, arkadan soru almaya, neyse sınavlar açıklandı ikimizde 80 üzeri not alışımız. Ondan sonra Akif’in bir daha konu paylaştığını görmedim. Yapamadığım 2 soru için üzgünüm! Dilerim hayatın boyunca başarılı olursun.

                                                                                  

                                                                                                                                                  
AlperAsrın en karizmatik pasörüdür Akif!! Biraz adamı satan bir kişiliğe sahip olsa daJ en zor anınızda yanınızda bulunan yardımsever nadir dostlardandır. Kendisini tanıdığınızda ona olan güveniniz ve sevginiz artar. Okulun en belalı öğrencilerinden sayılan Akif’in insanlara pek bir zararı dokunacağını düşünmüyorum. (tabii bizim en sevdiğimiz parçaların ezgisini katledip başımızı ağrıttığı vakitler haricinde) lise 1 ve lise 2’de aynı sınıfı onunla paylaştığım için mutluyum. Kendisini de mutlu, kutlu, uslu, tozlu, tuzlu günleri diliyorum.

            Dualarım seninle Y. Pasör

                                                                                 

                                                                                                                                          
NisaAkif niydiyon Gardaşlık. Senin yüz mimiklerini çözmenin sevincini yaşamadan okul bitti. Öf diyordu ya oğlum sende nasıl bir surat var diye valla gerçekten öyle. Bir bakışta insanı büyülüyorsun. İçimi ısıtıyorsun J şaka bir yana gardaş seni tanımak beni çok mutlu ve bahtiyar etti. Seni tanıma fırsatını Allah inşallah başkalarına da ihsan eder. Kalbindeki temizliği bu okul anlayamadı. Hep yanlış anladılar seni ama biz dostların bunun farkındayız merak etme. Canım gardaşım inşallah Allah teala kalbin ve yüzün gibi bahtında güzel kılar. Ferdi baba aşkına söylediğimiz o muhteşem eserler kulağımda hep acı çığlık olarak kalacak. Ferdi babanın seslendirdiği her hasret türküsünde aklıma sen geleceksin. Baba inşallah hayatın hep güzelliklerle ve başarılarla dolu olur. Kendine iyi bakasın Oyeah. Beni ve birlikte yorumladığımız o iç dağlayıcı şarkıları hiç unutma he mi? Aha bu parçada sana gelsin hacı.

            Kırmayın kalbimi ümitlerimi

            Yıkmayın dünyamı hayallerimi

            Yok edin kahrımı kederlerimi

            Haksızlığa bir son verin ACILAR

            Beni unutmayasın Y. Pasör

                                                                                 

                                                                                 
Eren


Böyle yazıların sonunda klişe bir cümle vardır hani “seni tanıdığıma çok sevindim”

            Ama ben seni tanıdığım için mutlu değilim. Bir yıl boyunca hatta zaman zaman bu yıl da, üzgün zamanlarımda neşe kaynağı olduğun için seni tanıdığıma sevinmedim.

            Muhabbet etmek istediğimde her zaman ilk tercihlerimden olduğun için seni tanıdığıma sevinmedim.

            Şaka da olsa beni sinirden çatlattığın zamanlarda kızmak için yüzüne baktığımda sadece sırıtabildiğim için seni tanıdığıma sevinmedim.

            Masa tenisinde yaptığımız takım arkadaşlığındaki vuuurr, güzeeelll sözünün tadını başka kimseden alamayacağım için seni tanıdığıma sevinmedim.

            Tokatlarına katlanabileceğim tek kişi olduğun, seni ciddi, neşeli, kızgın, uykulu, uykusuz, gıcık, eğlenceli…her halinle sevdiğim için seni tanıdığıma sevinmedim.

            Ve arkadaşlarımın yanında olmadığı zamanlarda beni hiiiiç yalnız bıraktığın için seni tanıdığıma sevinmedim.

            Seni tanıdığıma sevinmedim çünkü seni tanımamış olmayı, tanıdıktan sonra veda etmek zorunda kalmaya tercih ederdim.

            Son iki yıl boyunca her ne olursa olsun sen hep benim erkekler içerisinde en sevdiğim dostum olarak kaldın, kalacaksın da…

            Kendine çok iyi bak, hep mutlu ol!!

                                                                                 

                                                                                 

                                                                                  
 İlkayLise 1’de aynı sınıfta olduğum Akif’le bu senede aynı odadayız. O çok farklı biri. Her ne kadar çevresi pek fark edemese de o aslında çok duygusal ve romantik biri. Onun böyle olduğunu anlamak için onu biraz yakından tanımak yeterli. Akif, ayrıca tanıdığım en iradeli insanlardan biri. Yapacam dedi mi yapıyor. Çalışacam diyorsa çalışıyor. Bu sene Akif, geceleri uykumu çok böldü. Gecenin 3’ünde bir bakıyorum Akif konuşuyor. Ne diyor diye dinliyorum, acayip acayip konuşmalar. O yüzden bu sene çoğu zaman okulda uyudum.

            Değerli dostum, aziz insan Akif, hep böyle mutlu ol ve bizi unutma.

                                                                      

                                                                                                                                                                
Furkan Boztaş
 


Kardeşim Akif,

            SFL’ye adım attığız ilk gün geldin oturdun önümüze. (Uğurla benim ön sıra) ulan birgün sonunda can ciğer kuzu sarması olduk seninle sen ne kadar sıcakkanlısın be tavşan. İlk sabahladığım arkadaşım sensin. Pansiyonda yattığım ilk gün senin yatağında yattım. Lise 2’de artık seni kardeşim gibi görmeye başladım. İki sene farklı sınıflarda olmamıza rağmen o kadar iyi bir dostluğumuz vardı ki. Tam seninle aynı sınıfta olamadan okul bitecek derken lise 3’de piyangodan bizim sınıfa çıktın. Geldin oturdun yanıma. Olu seni çok sevdim be. Yaptığımız counter partilerinde değişmez ortağım. Her şeyi paylaştık seninle. Beraber ağladık beraber güldük. Hani lise 1’de pansiyonda kaçak aldığımız bir gece bizi revirde saklamıştın hoca basınca bir dolabın içine girmiştik. Uğurla, hoca geldi, karşımızda durdu, dolabın içine baktı ama bizi fark etmedi. Hayatımın on yılı gitti korkudan. Ah ulan memleketten döneceğin günlerde seni hep karşılardım ya hani. (hala karşılıyorum) senin için beklediğim zamanları bile sevdim.

            Sen dışardan sınırlı duran ama içinde harika bir insan taşıyan bir tavşansın J sana ne zaman kızsam yüzüne bakmamla kızgınlığımı unutmam bir oldu. Sen bana bir arkadaştan çok adah yakınsın kardeşim be.

            Üniversitede de aynı ile düşüp kardeşliği devam ettireceğiz. Hayat boyunca senin yanında olacağıma söz veriyorum. Sen unutulmazsın be tavşan.                                                                      

                                                                                                                                                                
Recep