Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

57 ALPER HAZIRCI


Memleket: Sivas
Cep Tel: 
0505 340 39 83
Ev Tel: 
0346 223 54 32
Ev Adresi: 
Demircilerardı mah. Nizam sok. Çuha apt. 8/3
 


 

Lise 1’in başlarındayız. İngilizce’ye göre sınıflar belirlenmişti. Neyse sınıf falan değiştirdikten sonra sınıfımıza gittik. Herkes oturmuştu. Bir tek ben ayaktaydım ve sadece bir yer boştu o da daha önce hiç tanımadığım belki de ilk kez gördüğüm bir kız arkadaşın yanı boştu. Oraya oturmaya niyetliydim. Kötü niyetimi belli ederek Alper’e baktım ya sen kalksana ordan orası benim sıram dedim. Karşılaştığım manzara gerçekten ilginçti. Sağolsun Alpercim hiç itiraz etmeden diğer boş sıraya oturdu. Ben Alper hakkında fıs mıdır nedir diye düşünürken daha sonra geçen sohbetler sırasında Alper’in oraya oturmasını sağlayarak ona ne kadar büyük bir iyilik yaptığımı anladım J

Alperciğim askeri öğrenci olacak tipinin olmasına engel olsa da o güzel gülmenin hiçbir zaman senden ayrı olmaması ümidiyle...

 

 

 Gazihan


 


Bütün okul hayatım boyunca (kreş-ana sınıfı dahil) peşimi bırakmayan biricik en iyi (ne gereksiz kelime) arkadaşım, bir yarım Alper. Geçirdiğimiz onca acı tatlı günlerde, seni içine attığım ateşlerle, verdiğim zararlarla tanıdım. Güneşin böğründe bir çiçeksin. Yani çok iyi adamsın. Davranışlarınla kendini çok sevdirdin. Aşk istemediğinde dahi kalbine yapıştığında gözünden düşen ilk gözyaşıyla doğuştur sanki. Sevgin ölümü ölümsüz bırakmayacak kadar pervasız. Arzun çöldeki güle su götürecek umut dolu. Borvissia formasıyla bildim seni. Espri yapmanı sevdim. Neyse felsefi konuları bırakalım. Son senemizden ve senden bahsedeyim. İlk aylar birinden bahseder dururdun. O sırada sana söylediklerimi hatırladıkça fare zehri alasım tüpü açıp yatasım gelir. Birgün teşkilat şebekenin uzantısı konuşturmuş. Komiser bizimle direkt muhattap oldu. Komser dürüstlük yapıp malı vermemizi istedi ki herkes içinden gülüyordu buna. Ta ki Alper bütün malı “şak” diye masaya vurana kadar O ses, haya kulağımda “şak, şak” ben dişi sökülmüş fil gibi kıvranıyorum. Alper’in yüzüne bir baktım süprmeninin dünyayı kurtardıktan sonrakiyle aynı. Alper’i birde gazete okurken görün. Kolları arası 900, gazete gerginlikten yırtıldı yırtılacak viyak viyak diye bağırıyor. Gözler kanlı kanlı. Polis görse zorla tecavüz, gasp. Azmettirme artı cinayetten içeri atar ki haklıdır, duruş faul. Alper’in telefonla konuşması da meşhurdur. “Tuvalete çıkalım” dediğimde “niye” diyen bir insanla telefonda muhatap olduğunuzu düşünün gidin 2 rekat namaz kılın. Bir gün beni aradı.

A-    Alo

H-    Alo

A-  Şey, nasıl. Bir kontörüm var şey diyecem

         Dıt dıt dıt...

Bir gün Alper’le CS oynuyoz. Ben duvara sıkıyorum ama değmez, pozisyon zor. 3 metre duvar var. Nasıl olduysa değdi. Sağa sola baktı kimse yok. Ağzından şu kelimeler dökülüyor tövbe bismillah, euzübillah...Hatırlarsan bir gün, kablo kesicisiyle alt dönemden Mete’nin parmağını kesicem diye espri yapıyordun. Sende gelip gerçekten kesmiştin parmağını. Şunu söylemeden geçemeyeceğim, Lut kavminden olan Alperen’e ve bana bu kadar yakın olmasan belki şimdi kim kime dum duma fiki fiki değil müspet ilimleri tartışıyordun. Ama kabul et o zaman bu kadar kaliteli espri yapamazdın. İnanıyorum ki seninle öyle yada böyle tekrar görüşeceğiz. İçerde yapamazdın, olursak zaten beraberiz. Dışarıda buluruz birbirimizi. Kendine iyi bak.

                                                                                                                                                 
Hakan Üvenç


Çok sevdiğim arkadaşım Alper. Seninle ve hep beraber 3 kocaman yılı el ele devirdik. Seni ilk tanıma fırsatını lise 1’de bulmuştum, sen defterine birkaç isim falan yazmıştın ben de alay etmiştim seninle (sanki ben farklı bir şeydim) Sonra Lise 2’de pansiyona geldin, aynı odada kalıyorduk fakat nasıl olduysa pansiyona gelmenle gitmen bir oldu. ANLAYAMADIK gitti!

Helal olsun adam gibi adamsın!

Seni unutmayacağım

                                                                          
Furkan Savaş


3 senedir çok sevdiğim bir arkadaşımsın. Hep iyi bir arkadaşın olmak istedim, ama okulumuzda narkotik şubenin yaptığı konferans sonucu kötü bir arkadaş olduğumu anladım. Seni Güvenlerin eve çağırdığımız zamanı hatırlıyorum J Aslında o zaman benim suçum yoktu siz hemen olaya atladınız. Ben sadece bir fikir atmıştım ortaya (eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmüştüm yani) Beni affet.

Ya iyisin hoşsun, delikanlısın ama arada birde yavşaklığın tutmasa tam bizden olacan. E tabi sende haklısın. Gönül bu akada konar boka da.

Umarım ilerde benim yerime seni ilime irfana sevkeden arkadaşların olur.

                                                                          
Meriç


Sınıfa ilk girdiğimde bir kızın yanında oturuyordu. Birazda sakin tavırlarından dolayı seni top sanmıştım. Neyse ki benim tahmin ettiğim gibi değildi J Ama senin şu telefon konuşmaların daha doğrusu konuşmamaların. La telefon açıyosun bari konuş:

         -Emrah ne zaman geliyorsun?

         -Yarım saat sonra

         -.......

         -.........uzun bir ara...

         Umarın bütün hayatın boyunca böyle mutlu ve neşeli kalırsın Sevgilerle...

                                                                 
Emrah Gülyaşar


Sınıfımızın ağır toplarından olan arkadaşımız arka sıranın değişmez elemanlarındandır.

Derslerde pek alası olmayan arkadaşımız okula spor yapmak, uyumak ve ince işler peşinde koşmak gibi amaçlarını gerçekleştirmek için geldiği sanılmaktadır. Öncelikle topla oynanan sporlara merak saran arkadaşımızın toplarla ilişkisinin henüz hangi düzeyde olduğu belirlenememiştir.

Ayrıca Beşiktaş fanatiği olan arkadaşımızın Sergen hayranlığıda ileri derecededir. Bu yüzden ona sınıf içinde Ali Rıza Sergen Yalçın Hazırcı’nın kısaltması olan Alper diye hitap edilmektedir. Alperle ilgili en büyük hayalim ise İlhan Mansız’ın makas hareketini düzgün bir şekilde yapabilmesidir.

Bir ara sinema sektörüne de atılan arkadaşımız okul yönetiminin tepkisi nedeniyle bu sektörde başarısız olmuştur.

Ayrıca üst üste öğle arasıyla bir günde en çok uyuyan rekorunu da elinde bulundurmaktadır.

                                                                           
K. Yüce


O bir Beşiktaşlı, o bir Sergen hayranı. O bir espri kahramanı daha neler neler. Acaba diyorum Cem Yılmazla atışsalar neler olurdu ben eminim ama onu tanımayanlar sohbetine iştirak etmeyenler, bu hazza varmayanlar Cem Yılmazı seçebilirler. Neyse birazda okulda, dershanede tanıştık, ondan bahsedelim. Ta ilkokulda aynı okulda fakat farklı dönemlerde okuduk. Oradan hayal meyal adını hatırlıyorum. Orta okulda dershanede çıktı karşıma. Kaçmak istedimse de oluşturduğu girdaba kapıldık bir kere bağımlılık yaptı. Liseyi de aynı okulda okuyalım dedik. Uzak durmaya çalıştım. (Bunlar birer şaka tabii) Ama bir sene uzak kalabildim. 10 yıldır yakın muhitlerde gezen dostluğumuz. Sonunda aynı sınıfta okumamıza karar kıldı. Bir senelik sıra arkadaşlığı derinden etkiledi beni. Hep er düşük notları alırdı. Ama kopyanın babasını da çekebilecek kapasite ve donanımdaydı. İçindeki dürüstlükten midir bilmem kopya çekmedi bir yıl. Notları takmadı. Delikanlılığını yaşadı tüm güzelliğiyle.

Neyse Beşiktaşlım bir ömür boyu mutlu ol. Her ne kadar gönlüm isteme olacağına da inanmasam da Beşiktaş’ın şampiyon olduğuna şahit ol yıllarca

Beni unutma

Su akar yatağını bulur.

                                                                 
Ö. Salih Akar


Alper aslında senin hamuru iyi olmasına rağmen yanlış arkadaşların elinde kötü yönlendirmelere mağruz kaldığını düşünüyorum. Bu arkadaşlara örnek verirsek; Ben, Hakan Üvenç vb...Gene de ileride doğru insanların sırasında iyi yerlere gelebilirsin. Ya da benim ev arkadaşım olarak doğru yoldan şaşarsın (Bana kalsa Z1 en iyisi)

                                                                          
Alparslan


Selam ortak. Hadi iyisin durdur durdun lise 3’te turnayı gözünden vurdun. Fazla açıklama yapmıyım sen anlamışsındırJ Aslan parçası biz tam kafa dengiymişiz de haberimiz yokmuş. Lise 3’te iyi ortak olduk hani. Birbirimizi geç bulduk ama az zamanda çok işler başardık J Bir de senin şu espri anlayışın yok mu...Birini soruyorum git kızların yanına bak yavşıyodur diyosun o zaman kesin baktım yok diyorsun, o zaman okula gelmemiştir diyorsun. Oğlum tüm acayiplikler sende toplanmış J

Tanıdığım en harbi adamlardan birisin. Daha senle çok görüşürüz ortakJ Ömür boyu hayatın sana hep gülmesi dileğiyle...

                                                                 
Alperen Çoşkun


Seni hep köşelerdeki yerinden ve canı sıkılanın senin yanına gelip muhabbetler edişinden hatırlayacağım. Unutmadan bir de Sergen Yalçın hayranlığından (Ali Rıza’yı eklmeyi unutmamak lazım)

Neyi anlatacağıma bir türlü karar veremiyorum. Hayır konu yokluğundan değil aksine anlatacak o kadar çok şey var ki... Ama yine de anlatmayı es geçemeyeeceğim bpace impact oynunu oynarken heyecandan başkalarını rahatsız edecek şekilde telaşa kapılıp bağırmamız aklıma geliyor. Sınıf içi futbol maçları, çektiğimiz kopyalar, (daha doğrusu benim çekmeye çalışıp beceremediğim) CM şeklinde daha onlarca konuda güzel bir geçmişe sahibiz birlikte. Geçmişinin güzelliği kadar geleceğinin güzel olması dileğiyle...Eğitim şart!...


A. Gökhan Arslan


Seninle tanışmamız ne kadar kötü bir döneme denk geldiysede yaşadığım fırtınadan uzak durup hayatıma güzel bir giriş yaptıh ve daha sonrada o fırtınanın dinmesine yardımcı oldun sağol dostum. Seninle hiç aynı sınıfta olmadık peki nasıl bu duruma geldik. Hayatımda sen o kadar çabuk gelişip bir yere geldin ki tam olarak ben bile anlıyamadım nasıl oldu. Bu kadar hızlı bir gelişme sanıyorum ki yüreğindeki saflıktan gözlerindeki o kocaman ışıltıdan kaynaklanıyor. Kesin olarak bildiğim bir şey var. Oda bende edindiğin şu anki yer. Alper sen benim dostumsun sonuna kadar güvenebileceğim dostum. İyiki varsın ve umarım hep varolacaksın.

                                                                 
Merve Güler


Alper, senle aynı sınıfı paylaşmadan ayrılsaydım, bu okula kahrım çok büyük olurdu. (Şimdi de öyle ama çaktırma...) Öyle bir adamsın ki anlamıyorum, arkadaşı için çiğ tavuk yiyebiliyorsun ya nedeyim sana. Senin arkadaşlarına bağlılığın muhteşem ötesi. Hele yavru ceylan misafirperverliğin benim gibi bir adamı bile duygulandırdı ya sen çok yaşa emi. Bu kadar dolu dolu yaşantında dostsuz kalma emi. Bulunmaz dostluğumuz ileriki yaşantıda başkalarıyla olması dileğiyle...

                                                                  
Mustafa Yergen


Alper niydiyon hacı . Şu okuldaüki bana yakın karakterlerden biri de bensin. Senle geçen 3 senemiz nasıl geçti anlamadım. Zaten ders çalıştığımız vaki değildi. Kol kola Ahmet Hocanın yanına gidişlerimizi çok özleyeceğim. Sınıfta seninle sonunculuğu paylaşmak bana ayrı bir haz veriyordu. Şu sınıftan iki tane adam söyle deseler biride sen olursun baba. Canım gardaşım yüzündeki o tebessüm ve davranışlarındaki şen şakraklık inşallah hiçbir zaman kaybolmaz. Hayat sana inşallah hep güzellikler ve başarılar ihsan eyler. Seni hep aklımın bir köşesinde saklı tutacağım. Kendine çok iyi bak. Şeftali suyunuda fazla içme sana yaramıyor. Canım gardaşım gönlünün güzellikleriyle bizleri hep bahtiyar ettin sende aynı şekilde mutlu ve bahtiyar olasın. Ön kayıt avantajlarından bir an önce faydalansakda sonra yüklü bir miktar ödemeyek. Hadi gardaşlık kendine iyi bak. Bu parçada sana gelsin, arabeskin pirinden

         Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde

         Bir türlü kendimi avutamadım

         Kaç gece ağladım böyle gizlice

         Ne yaptımsa seni unutamadım

         Beni unutmayasın...


Eren


Bir dostun bile omzuna da dayanacak kadar güvenmek, oysa insan sana kolayca sırtını dönebilir, ve bunu yapmayı bende isterdim ama olmadı hata ettik. Daha çok birbirimizi aşağıladık, en çokta ben seni. Ama inan seni kırmak istemedim. Umarım ki bana karşı içindeki öfke yoktur. Bu arada eğitim şart!

                                                                 
Esin Örsçelik


Bana baktığında kendimi bir duvar gibi hissetmeme neden olan tek insandır Alper. Çok sevdiğim arkadaşlarımdan olan Alper’in tek sevmediğim özelliği Beşiktaşlı olmasıdır diyebilirim. Alper sırasının bulunduğu cam kenarında kimsenin etlisine sütlüsüne karışmaz buna rağmen yine de önünde oturan canilerin işkencelerine maruz kalır.

Olayları canlandırması ve mimikleriyle sempati toplayan Alper iyi yerlere gelmesini istediğim ve sevdiğim iyi bir dosttur.

Teyzeoğlu falan derken geçti üç yıl daha! Yatılı olduğunda etüt listesinde adın olmadığı için pansiyonda radyo keyfi yaptığın günleri unutmuyorum (biz o arada Tugay hocaya “hocam valla çok kötüyüm mide ağrıyor” demekle meşgulduk. Birde eli açıklığını söylemeden geçemeyeceğim. Dolabının kilidi elle bile açılır. Bütün pansiyon ortak kullandığından diş pastan 3 gün bile gitmiyordu. Sense buna aldırış etmiyordun. Birde antremanlardan kullandığım ayakkabıların içinde sağol. Onlarda bayağı kahrımı çekti. Neyse bizim önümüzde dana ne üç yıllar var. Sana elveda edemeyeceğim, üniversiteye merhaba diyeceğim. Umarım yine böyle beraber devam ederiz.

                                                                 
Anıl


2 yıldır arkamızda oturarak bizi yani Esin ve beni derslerden uzaklaştırabilmek için elinden geleni yaptın. Yeri geldi dinlemeyin ya yazılıda hallederiz dedin. Ama çok şükür 2 seneyi sağ salim atlattık ve sana kulak asmadık, çünkü biz veteriner olup hayvanlara bakmaktansa, doktor olup insanlarla anlaşmayı tercih ediyoruz. Eğitim şart, aldığım duyumlara göre ikinci dönem dersimize gelebilecek hocalırı düşünerek bütün Şubat tatili boyunca felsefeyi hatmetmişsin.

Ömrün boyunca mutlu olman ve felsefe hocalarından uzak durman dileğiyle.

                                                                 
 
Meltem


Alper: Anlatmaya gerek yok. Bir görün yeter. Fıldır fıldır dönen gözler yaka bağır açılmış gömleğin yarısı dıyarı çıkmış. Ceket giymesine gerek yok nede olsa kazağı var. Ortalıkta salına salına dolanır. Bazen kaybedeceği iddialara girsede suratındaki o gülmüsemesi kaybolmaz. (Mesela o sarı eteği hala unutamadım). Bizimle olan arkadaşlığına diyecek yok zaten (ama birde alt dönemlerle arkadaşlığı var ki biriyle pansiyonun karşısında sohbet eder, öbürünü döver yani garip bir şey ) Sonradan hocalarla arayı düzeltip ders çalışmaya hız verdi. İnşallah sınavda bu çalışmasının karşılığını alır. Yüzünden gülümsemenin kaybolmamasını umut ederim...

                                                                 
 Çağrı Duru


Alper sonunda okul bitiyor kurtuluyoruz. Okul boyunca ne yapmaya çılıştığını anlamadım. Anlamadan da gideceğim galiba. Not sıralamasının en alt kısmında beni yalnız bırakmadığın için özellikle teşekkür ediyorum. Valla iyi adamsın diyecek bir şey yok da birine uydun mu şeytan kesiliyorsun Zaten Anıl’la nasıl akraba olduğunuzu halen merak ediyorum. Bu da diğer sırlar gibi bizimle gidecek. Senle Counter partisi yapmak nasıp oldu mu bilmiyorum ama ne hikmetse senin olduğun tarafın yenildiğini görmedim şimdiye kadar bu şansının hayatın boyunca devam etmesini ve başarılı olmanı diliyorum.

                                                                          
Eq


Çok kıymetli arkadaşım Alper’e saygılarımı sunarım. Seninle iki yıldır aynı sınıfı paylaşıyoruz. Lise 3’de çok güzel günlerimiz geçti. Bu yıl size 2 kez yemeğe gelmem senin sevgini kalbimde büyüttü. Evinde gördüğümüz bakırcılar çarşısından satın alınma futbol madalyalarınıda baş köşeye asmıştın. Ben, ben ve İbo’nun yimpaştan aldığımız soğuk gazoz ve çikolatalarımızı kışın ortasında caminin şadırvanında, üstelik kışın ayazında yememiz aklımdan silinmeyen anılarımız içinde. Ömür boyu kutluluklar seninle olsun. Bizleri unutma ki, bizlerde seni unutmayalım.

                                                       
 
Vahap


11/B’nin olmazsa olmazlarından biridir, Alper. Pencere kenarı en arka birçok simaya ev sahipliği yapsada değişen hep ikinci kişi olurdu. Çünkü Alper oradan hiç ayrılmadı. Beşiktaş’ın sınıf ve okul bazında en ateşli taraftarlarının başında Alper vardır. Maçlarımızda etkili kafa vuruşlarıyla kalecileri terletmiştir ancak gerisinden bahsetmezsek Alper’in bonservisine katkıda bulunmuş oluruz. SFL’ye gelmesem, Sergen gibi olurdum diyen Alper kendine Beşiktaş, banada Dortmund formasını yakıştırabilmiştir. Cami bahçesinde (-) bilmem kaç derecede buz gibi gazozla çikolata iyi gitmişti ama gelip geçenlerin bakışlarını hiç unutmyacağım.

Şeker gibi çocuksun, hep böyle kal...

                                                                   
 
H. İbrahim


O tatlı gülüşün ve ilginç hareketlerinle dikkat çektin hep. Nasıl muhabbetimiz oldu bilmiyorum ama iyi de oldu J Kafe kapanana kadar oynadığımız counter’i hatırlar mısın? Özellikle de yaktığmız ocağı. Ocak yakmak deyince yanlış anlamayın ocağın metal kısmı yanmıştı J Aç kalmıştık tabi. Aklıma geldikçe hala gülerim ocağın haline J Söndürmek için tüpü kapatmak yerine üflemeyi tercih etmiştik J Hep hatırlaman dileğiyle. Kendine dikkat et.

Görüşürüz

                                                                 
 Ahmet Güler


Canım kardeşim, sana kardeşim diyorum artık ailen, ailem kardeşim kardeşim oldu. SFL’ye çok değişik bir ortam getirdin buna emin olabilirsin. Lise 1’de tanışmamız herşeyin başlangıcı gibi, sanki kardeşlik düzeyine gelecek dostluğumuzun bir garantisiydi. Senle bir çok anımız oldu. Lise 2’deki sıra arkadaşlığımız hepsine bedel zaten değil mi? Pansiyonda da aynı oda da kalmamız çok şey yazamamıza sebep olmuştu.

Okuldan kaçmamız bana para geldiğinde okuldan kaçıp çarşıda gezmemiz. Bunları unutamam. Yükseltmelerde sizde kaldığmız geceler, yılbaşı gecesi, sence bunlar hiç unutulabilir mi? Sadece kendin bize dost olmadın bir dost daha kazardırdın (Mehmet)

Sana heşey için teşekkür ediyoruz.

DOSTLUĞUMUZUN HEP SÜRMESİ DİLEĞİYLE...

                                                                           
Y. Pasör


Sevgili arkadaşım Alper, 9-C sınıfında sessiz sakin biri olarak gördüm seni. Meğer tırlamanın biri olduğunu sonradan anladım. Sevikmli ve cana yakın tavırların seninle arkadaş olmasına yetti. O sıcak gülüşün ise, öldürdü beni. Arap saçı dinleyerek uyuya kaldığmız günleri unutamam. Bak adamım sana tavsiyem şu telefonla konuşurken sana sorulan sorulara cevap verdikten sonra sende bir iki şey sor. Senle geçen bir tlf görüşmemizi naklen yazıyorum.

                E- Alo Alper

                A-Evet

                E- Nasılsın?

A-    İyi

E- E...

Ulan hıyar ağası insan bir hal hatır eder lan bize yapmadın artık bizden sonra yap artık Mutlu ve sağlıklı kalman dileğiyle...

                                                                                                                      
 
Emre Farımaz