Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

02 BERKAN KAPLAN


Memleket: Sivas
Cep Tel: 
0536 234 81 09
Ev Tel: 
0346 221 75 08
Ev Adresi: 
Halil Rıfat Paşa Mah. Kütür Sokak Haksever Bilge apt. Kat:3 no:6 A blok


 


Sevgili arkadaşım,

Daha okulun ilk başladığı gün başlamıştı arkadaşlığımız. Çekingen, kendinden hiç emin olmayan bakışlarında kendimi görüyordum adeta. Saten şekilde benziyordu. O zamandan anladım bu adam benim en iyi arkadaşım olacak.

Hayatta iyi ki tanışmışım dediğim nadir insanlardan birisin. Hatalarınla, doğrularınla gerçekten iyi bir insansın. Hiçbir zaman unutamayacağım biri olacağını ve bunu her okuyuşunda benimde aklımda olacağını bilmeni isterim.

Berkan iyisin hoşsun ya bazı huyların insanı fitil ediyor doğrusu insanı fitil ediyor doğrusu. Cüssen kadar gelişmemiş bazı tavırların karşındakini insanın vücut bütünlüğüne zarar verebiliyor.

Neyse Orta Asya gezisini unutma ve her zaman benim hatırladığım Berkan gibi kal.

Mutlu ve başarılı olman dileğiyle.         

                                                                                              
Buğra


İyi ki tanımışım dediğim insanlardan biri de şüphesiz ki Berkan. Lise 2’de tanıştık ama sanki çocukluk arkadaşıyız. İki senede birbirimizi o kadar alıştık ki sanki artık Berkan’ın ne düşündüğünü, ne yapacağını kestirebiliyorum.

Çok zeki olduğunu söyleyebilirim. Çok fazla da çalışınca kim tutar Berkan’ı. Sınıfta fazla yapmasa da biz bizeyken yaptığı esprilerde benimkilerle yarışabilir. İlk başta görünüşü insanı korkutsa da sonra insan onun çok sevecen, cana yakın olduğunu görebilir. Birde çabuk sinirlenmese ve az şaka yapsa tam olacak. İnşallah hayalini kurduğun İzmir’de ömür boyu mutlu bir şekilde yaşarsın.

                                                                                  
Gökhan


Şarkışla’nın tombul ve yiğit delikanlısı. Şarkışla iman gücünün kurucu ve en etkili elemanı. Gözü pek, yiğit, işini, görevini bilen ve üzerine aldığı her işin altına başarıyla gururla imzasını atabilmiş.

Yaşına göre çok olgun. Ve ne yapması, gerektiğini biliyor. Geleceğe yönelik planları sağlam ve bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

İnşallah çok iyi yerlere geleceksin ve biz beraber Şarkışla’ya en güzel hizmetleri yapacağız.

Yine görüşmek dileğiyle sevgiler.

Sınıfımızın sayılı çalışkanlarından ve biricik tombullarından birisin. Seni her zaman ön sıralarda ders çalışırken gördük ve böyle kabullendik. Arkadaşlar olarak ara sıra seni kızdırmaktan hoşlanıyor olduğumuzda bir gerçek. Bunun için senden özür diliyoruz. Ama bilmeni istediğim bir şey var hiçbir zaman sana karşı kötü niyetli olmadık. İnşallah gelecekte bunları birer hatıra olarak anımsamazsın.

Beni hatırla J

                                                                                 
R. Meriç Değirmenci


Berkan seninle lise 1’de tanışmadığıma o kadar pişmanım ki…Sen birçok kişi için yanına yaklaşılmaz, asabi, sinirli, kendini büyük gören birisin. Ama benim için sınıfın en şirin insanı, en neşeli, en dost canlısı insanısın. Sen gerçekten soyu tükenmişlerdensin. Sınıfta beni çok güldürenlerden ikincisisin. O kadar komiksin ki; yüzüne bakınca bile gülesim geliyor.

Berkan o saf kalbin kesinlikle kirlenmesin. Bu dürüstlüğün, beyefendiliğin ömür boyu sürsün. Başarının devam edeceğinden zaten eminim. Kendine çok iyi bak.

                                                                                 
Tuğba Toprak


Sevgili Berkan,

Seninle arkadaşlığımız boyunca esprilerine ve aşılarına katlanmak zorunda kaldım J

Samimi, güvenilir kişiliğin beni her geçen gün biraz daha yaklaştırdı sana. Samimi olduğun gibi çok çalışkan, güler yüzlü, azimli ve hırslı bir insansın. Bu özelliklerinin seni başarıya götüreceğinden emin olabilirsin. Berkan, hayatında büyük değişiklikler olacak gelecekte, ama bu değişikliklerin seni sen yapan özelliklerini değiştirmesine izin verme. Özünü koru. Hayatın boyunca mutlu ve başarılı olman dileğiyle…Hoşcakal!

                                                                                 
Osman Yıldırım


Okulda ilk tanıdığım kişilerden biri de sensin. Lise 1’de ön sırada oturuyordun ve daha o zamanlar senin okulun en çalışkanlarından olacağını anlamıştım. Lise 2 ve 3’de aynı sınıftaydık. Dolayısıyla seni çok iyi tanıdım. Sessiz, sakin, düşünceli bir halin var her zaman. Hocalarla da aran çok iyi. Bu konuda sana zaman zaman gıcık olduysam da hep iyi şeyler düşündüm hakkında.

Yazılılarda ve sınavlardaki durumu ne söyleyecek laf yok zaten. Bence ÖSS’de okulda ilk 5’te olacaksın. Seninle ilgili yapacak bir eleştiri gelmiyor aklıma.

SFL’den sonraki hayatında başarılar dilerim. İnşallah istediğin bir üniversiteye gidersin.

                                                                                  
Nedim


Okulda geç te olsa tanıdığım önemli kişilerdensin. Kişiliğinle örnek davranışlarınla, Buğra ile taşımalarınla vazgeçilmez birisin. Gerek tavırların, gerekse hal ve davranışlarınla olaylara karşı vermiş olduğun tepkilerinde SFL’deki ilginç kişiliklerdensin.

Senin gibi birini tanıdığım için mutluyum. Çünkü örnek kişiliklerdensin.

Bugüne kadar göstermiş olduğun başarıların devamını diler, ömür boyu mutluluklar dilerim…

                                                                                              
İsa


Her ne kadar çoğu zaman benden nefret etsen de, bunu çoğu kez benim suratıma vurmaktan çekinmesen de ben gerçekten seni çok seviyorum.

Dur bak nerden çıktı bu diye gülme hemen…

Sen istesen de istemesen de, sevsen de sevmesen de hem SFL’nin hem 11-C’nin unutulmazları içindesin.

O muhteşem hapşırmalarını, deve güreşlerini, sınıf elemanlarını yerden yere çalışlarını nasıl unutabiliriz ki ve her ne kadar biz pek duymasak ta Buğra’ya yaptığın o espriler…

Bu arada kızma ama bizim sınıfa her halinle öyle yakışıyorsun ki…

Her zaman başını ağrıtmak dileğiyle.

                                                                                              
Nuray


Berkan

Tombul two

2 senedir aynı sınıfta olmamıza rağmen pek konuşmuşluğumuz yok. Ben sana bir şey söyleyeceğim zaman bütün kibarlığımı takınıp yanına gelirdim, sense laftan anlamayacağımı düşünerek bakışlarınla beni korkutur, biraz daha köşeme sinmeme sebep olurdun. Sınıftakilerle olan iletişimini her zaman gülerek izledim. Bilime olan merakına da çok özendim.

Umarım sende her zaman gülersin. Düşlediğin her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle…

                                                                                 
Dilşad