Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

12 İDRİS BUĞRA ÇERİK


Memleket: Sivas
Cep Tel: 
0543 682 57 46
Ev Tel: 
0346 223 26 41
Ev Adresi: 
küçük minare mah 5.sok Çerikçioğlu apt no: 4/4


 


Üç yıl boyunca kısa aralıklar dışında hep yanımda oturan zeki, çevik ve atik bir arkadaşım oldun ve hep öyle kalacaksın. İlk karşılaştığımız zaman doğrusu pek hoşuma gitmemiştin. Ama zamanla ne kadar arkadaş canlısı bir tombul olduğunu anladım. Aramızda iyi kötü bir çok anı var. Seni hiç unutmayacağım demeyeceğim çünkü lise bittikten sonra ayrılacağımızı hiç zannetmiyorum. İlerde daha çok konuşacak, tartışacak hatta dövüşeceğiz. Şimdilik görüşürüz benim yakışıklı tombulum.


Berkan


Öncelikle gerçekten sana çok teşekkür ederim. Gerçekten ne zaman zor durumda kalsam, ne zaman yardıma ihtiyacım olsa hep yanımda oldun. Lise 2’de tanıştı ama keşke çok öncelerde tanışsaydım seninle. Bazen sana kızsam da bazen beni çok sinirlendirsen de sana küsemiyorum. Bu da herhalde seninle olan arkadaşlığımızın ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor.

İki sene boyunca en çok dikkatimi çeken iki özelliğin var. Birincisi her şeyi abartman, ikincisi ise öyle saman alevi gibi çok çabuk sinirlenmen ve çabuk yelkenleri suya indirmen.

Bugüne kadarki karşılaştığım en iyi insanlardan birisin. Çok yardımsever, çok vefalısın. Çok da kalıplısın hani.

Şunu da söylemeliyim, bizim dönemdeki en zeki ve çalışkanlardan birisin. Şüphem yok ki ÖSS’de büyük işler yapacaksın. İnşallah arkadaşlığımız hiç bitmez.

Her şey inşallah gönlünce olur.

                                                                                 
Gökhan Y.


Seninle 1 senemizi yan yana geçirdik. Bu zaman içerisindeki bana çok büyük faydan dokundu.

Masanın altının çıkarılması gibi isteklerimi anlayışla karşıladığın için teşekkürler.

Birde dersler var tabii. Geçen sene yaptığım 5.00 ortalamayı sana borçluyum. Zekandan ve çalışmandan beni faydalandırdığın için sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sene başında sana yan yana oturmayı teklif etmiştim, bunu kabul etmemen senin iyiliğine oldu. Yanımda otursan ne, sen böyle olurdun ne de ben böyle olurdum.

Umarım gelecekte bu arkadaşlığımız hiç bitmez ve beni hep hatırlarsın.

                                                                                             
Meriç


Belki de bu okulda en çabuk ısındığım kişi sensin. Lise 1’de iyi ki alnı sınıfa düşmüşüz seni çok daha erken tanımamı sağladı bu çünkü.

Lise 1 yıllarını dün gibi hatırlıyorum. Bende en az senin kadar çalışıyordum J sınıfın en inekleri bizdik herhalde ama eminim lise 2’de benim bu kadar değişeceğim senin bile aklına gelmezdi. Çoğu zaman canım sıkıldıkça evinize geldim oturduk bazen boş boş geyik yaptık, oyun oynadık, bazen de ders çalıştık, idareye rağmen 3 yıl aynı sınıfta kalmayı başardık. En kötü günlerimde hep yanımdaydın, yalnız kalmamak için akşamları sizin eve gittiğimi hatırlıyorum hiçbir zaman beni yalnız bırakmadın, gerçekten her zaman benim için çok iyi bir arkadaştın. Farkında olmadan kişiliğine kattıklarını benden başkası bilemez. İyi ki varsın ahbap yaJ

Seninle geçindiğimiz günleri birkaç satıra sığdırmak için bayağı zorlanıyorum! Hatta senle body’ye başlamıştık ve ben seni bir güzel ekmiştim. Sinemadan çıkmıştık ben sizi bir kıza satmıştım J birde az kontörlerini yemedim yani seninle kavga etmek bile çok zevkli geliyordu bana az psikopat değilim J

Ahbap arkadaşlığına verdiğim değerin farkındasın, SFL’den mezun olucaz ama eminim hayatımızın her dönemini beraber geçireceğiz. Okuldan mezun olunca sana güzel bir diyet programı hazırlayacağım. Birde kardeşim bana anne demesini hiç unutmayacağım.

Örnek alınacak çok yön buldum senle, ilerde görüşeceğimizden eminim. Dilediğin her şey gönlünce olsun…hak ettiğin mevkide görmek isterim seni. Mutlu yarınlar…


Alperen Coşkun


Berkan ve Gökhan’la kurduğu tarikatla adından çok söz ettiren Buğra sınıfımızı bilgi yarışmalarında ve deneme sınavlarında başarı ile temsil etmiştir. Lise 2’de aynı sınıfa düştüğümüzde Buğra’yı çok içine kapanık çevresi ile ilgilenmeyen ve sadece derslere ağırlık veren biri olarak düşünmüştüm, ama bu kanım çok kısa bir sürede değişti. Onun çok cana yakın ve dostane bir kişilik olduğunu fark ettim.

Beden derslerindeki voleybol maçlarında hep arkadan top çıkaran adam oldu.(Tabii ki Berkan’la beraber)

İnşallah çok başarılı ve mutlu bir ömür geçirirsin, beni hiç unutmaman dileklerimle…

                                                                                 
Hakan Erarslan


Tombullardan Buğra. Sınıfın en sevimli iki üyesinden biri. Seninle 5.sınıfta dershanede beraberdik. Hatırlar mısın tenefüslerde hep sporcu kartlarıyla oyun oynardık. Tesadüfe bak ya lisede aynı okuldaydık. İlk gün ve sen beni tanımadın Buğra. Oyun arkadaşını nasıl tanımazsın? Neyse affettim gitti.

Sen çok farklısın Buğra tavırların, davranışların, hareketlerin…iyi bir insansın.

Ama sana bir tavsiyem var. Bu kadar hırslı ve sinirli olmasan çok daha farklı olabilirsin.

Bu başarının ömür boyu devam etmesini diliyorum. Seni çok güzel yerlerde görmek istiyorum. Kendine çok iyi bak.

                                                                                 
Tuba


Lise 1’de tenefüse çıkmayıp ders çalışmanla tanıdım seni, çok merak ediyordum nasıl bir metabolizmaydı bu çocuğun ki? Lise 2’de aynı sınıfa düştük. Bahsettikleri kadar inekti. Birde yanından ayırmadığı siyam ikizi. Aslında çok iyi ikiliydiler.

Buğra’nın hırsı mücadelesi izlenmeye değerdi. Her yazılıdan ve denemelerden sonraki yorumları da dinlemeye değer.

Gökhan’la attığın yumrukları izlerken canım yanıyordu.

Her şeye rağmen Buğra Buğraydı. Tombullar grubunun baş üyesi de olsa,

Buğra’ya Buğra olduğu için yakınlaştım. Bu arkadaşlığın daha nice yıllar sürmesi dileğiyle.

           
Arkadaşın Büşra


Okulda Tokatlılar dışında ilk tanıştığım kişi Buğra oldu. Sınıflar tam halini almadan 1 hafta aynı sınıftaydık. En yakın arkadaşı Berkan ile öndeki sırada oturuyorlardı. Birkaç günde hiç kimsenin sallamadığı zamanlardaki derslere olan ilgisinden, SFL’nin en iyilerinden olacağını anlamıştım. Haklıda çıktım.

Sınıflar ayrıldıktan sonra lise 1’de nerdeyse hiç konuşmadık ama lise 2’de tekrar aynı sınıfa düştük. 3 senede de Berkan ile birlikte orta bölümün en önünde oturmuşlardı. Bazen arka sıralardakiler tahtayı göremedikleri için şikayet etseler de bunlar pek önemli değildi. Nasıl olsa onlar sınıfın en iyilerindendi.

Diğerlerinden biraz farklı olan kalıbından dolayı kendine hakim olmadığı zamanlar olmuştur. Enerji fazlasını kimi zaman omuza attığı hızlı bir yumrukla, kimi zamanda 2-3 metre uçuran ani hareketlerle harcamıştır.

ÖSS sınavında çok iyi bir derece yapacağımı umduğum bu eski arkadaşıma ileriki hayatında başarılar diliyorum…

                                                                                 
Nedim


Merhabalar arkadaş;

Seninle lise 1’de tanışamadık. İlk defa lise 2’de Muammer hocanın sınıfları karmasıyla aynı sınıfa düştük ve bir daha ayrılmadık. Lise 2’de az da olsa muhabbetimiz oldu ama fazla değildi. O zamanlar birbirimize yabancı gibiydik. Ama lise 3’e gelince böyle olmadı. Arkadaşlığımız ilerledi. Bunda tabi ki ÖSS’ninde etksi oldu. Yapamadığım soruları çözüp anlatman arkadaşlığımızı gittikçe geliştirdi.

Bu okulda tanıdığım kalbi temiz sayılı kişiler arasındasın.

İleriki hayatında da temiz kalpli olacağından eminim. İleride görüşmek temennisiyle. Her şey gönlünce olsun.

                                                                                             
İsa


Seninde çoğu kez bana çok kızdığını ve bunu çoğu zaman belli etmediğini ama ben buyum işte değişemem kiJ

Şimdiye kadar yaptığım tüm gürültüleri, tüm gevezelikler için beni affet tabi bundan sonra yapacaklarım içindeJ

Sana her Buğra deşişimde, bana sabırla cevap verdiğin, tüm sorularımı çözdüğün ve çok sinirlendiğin halde hiç canımı acıtmadığın için çok teşekkürler,…

Ve daha seninle bir hafta görüşmemize rağmen sana bu davranışların çok kötü böyle bir şey için tartışılır mı dediğimde bana daha beni tanımıyorsun deyip sabırla seni tanımama yardımcı olduğun içinde teşekkürler…

Ve en önemlisi yaptığım onlarca şeye rağmen hala bana katlandığın ve sorularımı çözmeye devam ettiğin için çok çok çok teşekkürler…

fark etsen de etmesen de kısacık SFL hayatında bana çok şey kattın…

yolların tekrar kesişmesi dileğiyle…

                                                                                 
Nurayyyy


Aynı sınıfı paylaşmış olduğumuz iki yıl boyunca çalışkanlığın, açık sözlülüğün olaylara duyarlılığın ve yardımseverliğinle tanıdım seni. Derslere olduğu kadar spora da büyük bir ilgin olduğunu biliyorum. Çok sert voleybol oynadığın gibi futbolda da çok başarılı bir defans olduğunu söylemek istiyorum. Özellikle Berkan’la birlikte aynı takımdaysanız rakip takımın oyuncularını adeta sandviç yapıp yiyordunuz. Berkan’la futbolda olduğu gibi gerçek hayatta da mükemmel bir ikili oluşturuyorsunuz. Kişilikleriniz ve davranışlarınız çok uyuşuyor birbiriyle, hatta fiziğiniz bile…

Başarılarla dolu lise hayatından sonra üniversitede de her zaman başarılı olman dileğiyle…

Her şey gönlünce olsun…

                                                                                  
Osman Yıldırım


Buğra;

Tombul one!!!! Bana hep çizgi film kahramanlarını hatırlattın. Çünkü gerçekten çok sevimlisin. Umarım şimdi de Buğra’nın elleri çok güzel, tombul ve kocaman dediğimde ki gibi utanıp kızarmazsın. Tabi sonra bende…J

Her ne kadar iyi, kimseyi kırmak istemeyen bir yapın varsa da seni bunların aksini yapmaya zorladığım için kendimden utanıyorum. Beni affet J

Kendine çok iyi bak, formunu koru ve istediğin her şeyi elde et şartlar ne olursa olsun…

                                                                                             
Dilşad


Son iki yılda aynı sınıfta olmamız sayesinde seninle tanışma imkanımız olmuştu.

Mert ve dürüst kişiliğe sahip olmanla dost edinmede oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Sessiz ve sakin biri olmana karşın Berkan’la birlikte sınıfımızın unutulmaz isimlerindensin. Bununla birlikte düzenli ve çalışkansın, bir insanda bulunabilecek neredeyse bütün iyi özelliklere sahipsin.

Ömrün boyunca yaptığın her işte başarılı olman dileğiyle.

                                                                                 
Ertuğrul Ekinci


Buğra,

C sınıfına geçtim geçeli sanki her şey ters gidiyordu. Dersler, hocalar zor ve eski arkadaşlarımdan ayrılmak zor gelmişti bana. Ama sen bu sınıfın içindeki nadir güllerdensin. Beni çoğu yönünden çok etkiledin. Capcanlı yüreğin ve pozitif enerjinle etrafına dinamizm veriyorsun sanki. Dürüst, güvenilir, sımsıcak samimiyetin örnek alınacak derecede. Tabi ki zekana da hayranım. Belki seninle geçirebildiğimiz çok zaman olmadı ama kalbinin temizliği yüzüne yansımış bir kere. Kısacası bu kadar zamanda çok sevdirdin kendini. Bu iyi niyetin ve emeklerin sonucu çok başarılı olabileceğini görüyorum sanki. Seni kendime çok iyi tanıtamadımsa da senin gözünde bir yerim olduğuna inanıyorum unutma ki dikenlerin arasındaki bir tek gül dünyanın tüm güllerine değerdir…

                                                                                             
Burak


Buğracığım canım gardaşım. Şu okuldaki inek çalışan içinde birini çek çıkar deseler bu kişi sen olursun. Baba beni hep zor anlarımda destekledin. Seni internet cafeden kaldırıp ta bizim eve ders çalışmaya götürdüğüm o günleri hiç unutmayacağım. Canım gardaşım sen gerçek dost olduğunu o günlerde kanıtladın. Herkes gibi karşılık beklemedin. Beni kardeşin gibi gördüğün için bunları yaptın. Sana minnettarım baba. Allah inşallah gönlün gibi bahtını da güzel eyler. Her şe gönlünce olur inşallah canım gardaşım. Senin benim gözündeki değerini şu 3-5 satıra sığdırmamı bekleme. Çok büyük adamsın vesselam. Sen bir tanesin Buğra. İnşallah yollarımızı burada ayıran kader ibizi bir daha bir yerde buluşturur. Kendine iyi bakasın can dostum. Arabeskçi Eren seni hiç unutmayacak.

Yüce adalet böyle olur mu

Eren Buğra’yı hiç unutur mu?

Unutmayasın

                                                                                 
-ak47-R@MSeS’i