Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

47 SIDIKA BÜŞRA YILDIRIM


Memleket: Sivas 


 En can arkadaşıma;

Büşracığım, yoksa can dostum mu demeliydim ama sen bil ki sen benim bir arkadaşım değil artık kardeşim kadar yakınsın bana, umarım da çok daha uzun yıllar bu güzel dostluğa devam edeceğiz. Kim bilir belki aynı şehirde belki aynı odada yan yana omuz omuza canım. Biliyorum ki sen omuzlarını ve daha hiçbir şeyini benden esirgemezsin.

Şöyle bir geçmişi düşüm de aklıma yazabileceğim o kadar güzel şeyler geldi ki, zamansız yaptığımız muhabbetlerimiz mi dersin yoksa sürgün okul günlerimi dersin daha neler neler? Aklıma öyle bir şey daha geldi ki! Söylesem mi acaba?

Seni biraz meraklandırayım istersenJ şimdi eşek ya sen hep böyle yapıyorsun deyişin kulaklarımda çınlıyor. Tamam tamam işte söylüyorum. Bu üç senelik arkadaşlığımız boyunca seninle hiç küsmedik, birbirimizi kırdık belki ama dargınlığı yerinde ve zamanında bitirebildik ya işte beni bu çook mutlu ediyor. Canım, bunun en büyük nedeni de itiraf etmeliyim sensin ve senin o kimseye küsemem alışkanlığın..

Canım, iyisin, hoşsun, dinamiksin, ama en önemlisi çok büyük bir arkadaş canlısısın. Arkadaşına sen hiç kötü bir şey demediğin gibi bulunduğun ortamlarda da kimseye bir şey söyletmezsin, arkadaşının hakkını ondan çok ararsın hakkında çok iyi .şeyler düşünür ve diğerlerinin de böyle düşünmesini sağlarsın. İnan ki bu özelliklerin çok çok örnek alıyorum. İnşallah birazcık senden bir şeyler öğrenebilmişimdir bu konuda…

Dostum, herkes kendi gücü ve emeği kadar nasip alır (Mevlana) senin de inşallah istediğin ve çaba gösterdiğin şeylerden emeğinin karşılığını olman yürekten istiyor ve dua ediyorum. Umarım sana 7 ay sonra Tıbbiyeli arkadaşım diyebilirim J unutma yapmaya değecek tek yolculuk içimizde yaptığımız yolculuktur. O özgün çağrıya kulak ver ve yüreğinin götürdüğü yere git!

Her şey gönlünce olsun…

Sağlık, başarı mutluluk benim gibi hiç yakanı bırakmasın!

Can dostun

                                                                                 
Fatma Yekeler


“İklimleri duvarlara astık

Rüzgarları içeri aldık

Gözyaşlarını hapsedip

Çığlıkları susturduk birlikte,

Eski bir yüzü yapıştırıp da

Öfkeyle mavi aynalara

Yarım kalacak yeni şiirlere başladık,

Yarım kalacak…”

Bir şiire başladık, ardından bir şiire daha, sonra bir şiire daha; biz hep yarım kalan şiirleri rafa kaldırdık. Kimi zaman oldu güzel şiirleri ziyan ettik, kimi zaman oldu kötüleri unuttuk. Yine bir şiirin ortasındayız, yarım kalacak bir şiirin. Ama bu kez kendi şiirimizin. Yıllarca başkalarının şiirlerinde yazanları okurduk birbirimize, sonra baktık ki bir gün başkaları yok etrafımızda ve biz kendi şiirimizi yazıyoruz. Birbirimizi keşfediyoruz. Yavaş yavaş, dost olup birbirimizi koruyoruz.

Seni biliyorum arkadaşım, biliyorum ve güveniyorum, sen birlikte çığlıkları susturacak kadar güçlü birisin ve sen gözyaşlarını içine hapsedecek kadar yalnızsın. İklimler senin duvarlarında asılı, rüzgar içinde, istersen bırak yağmur yağsın, istersen bahar gelsin; ister kış olsun, ister yaz…iklimler senin duvarlarında asılı ve gölgeler seni korkutmayacak kadar küçük, sense çığlıkları susturacak kadar güçlü birisin. Bundan böyle hayatın yarım kalmaması dileğiyle…

                                                                                 
Esin Örsçelik


Aaahh ahh!

Senle otobüs durağında tanıştığımız gün hala aklımda. Ne çabuk geçti yıllar, yaşlanıyoruz işte. Ama sen o zaman da inektin şimdi de ineksin, değişen pek bir şey olmadı senin açından. Biraz büyüdün yani daha doğrusu uzadın o tadar J şaka, şaka kızma hemen.

Valla otobüs durağında tanımamızdan mıdır nedir zamanımızın çoğunu birbirimizi bekleyerek geçirdik. Buluşma saatine hep geç kalmamın cezasını, beni olabildiğince evinizin kapısında bekleterek ödettin. Ömrümüz yollarda geçti. Aaah ahh!

Zor zamanlarımın çoğunda yanımdaydın. Beni uzun süre dinlemek zorunda kaldın. Öncelikle seni sabrından dolayı tebrik ederim. Ayrıca yaptığın fedakarlıklar için de saol. Tabii ki dersle alakası yok, sen dersler ve fedakarlık..üçünü bir arada düşünemiyorum işte ne yaparsın!

Fazla söze gerek yok, senle yollarımız ayrılacağa benzemiyor zaten. Yine aynı okulda olalım da gör! Her zaman mutlu olman dileğiyle…ineğim benim..

Senin için üç kere MÖ MÖ MÖ !

                                                                                 
Burcu Biterge


Selamlar kankaJ ya kanka lise bitiyor üniversitede bu kadar görüşebilecek miyiz? Gerçi ders çalışmaktan vakit bulamıyorsun ki konuşalım yani. Neyse bari iyi bir yeri kazan, şöyle çiçeği burnunda bir doktor olda ben de hava atayım işte bu benim kankam diyeJ

Ya senle orta 3’de tanıştık lise 3’e geldik hala aynı boydasın aramızda uçurum var, plastik değilsin ki çekip uzatayım seni. Senin aklından da kesinlikle şu geçiyordur, “benden birazcık uzunsun, bir o kadar da huysuzsun” kabul ediyorum bazen seni çok sinir ediyorumJ Huysuzum yani…

Öğrencilik hayatımda en rahat konuştuğum kız sensin. Tabi en iyi anlaştığım da sensin. Senin gerçek samimiyeti yakalayan nadir insanlardan olduğuna inanıyorum. Kalbindeki o harika samimiyeti yakalayan birkaç kişiden biriyim ve seni tanıdığım için çok mutluyum çatlak kız…

Hayatta hep mutlu olduğunu biliyim ki ben de mutlu olayım be kanka. Hayatında ulaşabileceğin yani hak ettiğin o en yüksek noktaya ulaşman dileğiyle..

                                                                      
Alperen Coşkun


Lise 1’de aynı odada olacakken önce kendi isteğinle ayrıldığını, sonra geri dönmek istediğini hatırladıkça çok gülüyorum. Ancak aynı odada kalmanın o kadar da önemli olmadığını samimiyetine gösterdin. Azimli, hırslı ve çok neşeli olan Büşra bizim de neşe kaynağımız oldu hep. Duygusal, çok çabuk panik atak olan ne dersek diyelim yine de kendi bildiğini okuyan, en çok Rıza Hoca’nın dersine geç kalmaktan korkan, ne zaman bir kitap tavsiye etsem bütün kitabı bana anlattırıp okumaktan vazgeçen, çok becerikli dikkatli, marjinal saç modelleriyle hep kıskandığım (!), her kompozisyon için mutlaka yanına uğrayıp edebi bilgisinden yararlandığım ve kendisini başarıya ulaştırma yolunda elinden gelenin en iyisi için çalışmasını çok taktir ettiğim Büşrama hayırlı, başarılı, sağlıklı, mutluluk ve huzur dolu yıllar dilerim. Canım her şey gönlünce olsun.

                                                                      
Merve Görücü


Sen, sen, sen yok musun sen?!!!Aslında okulun en yaramaz kızı ben seçilsem de bence en yaramaz sensin. Ama sana şunları da söylemek istiyorum. Senin azmine, mücadeleci kişiliğine imreniyorum. Seni hiçbir zaman unutabileceğimi düşünmüyorum. Ara sıra beni çok sinirlendirsen de sevimliliğinle benim gönlümü almayı başarıyorsun. Eğer seni bu güne kadar kırdıysam çok özür dilerim. Hakkını helal et dostum.

İnşallah ilerde bir gün sen bir doktor olarak ben bir mühendis olarak karşılaşırız. O günü sabırsızlıkla bekliyorum. Benim gücük CAMIŞIM .

Dalarım seninle kendine çok iyi bak.

                                                                                 
Nisa


Liseye yeni başlıyorum. Çok heyecanlıyım. İlk sınıfımız 9-C ve bu kız da kim. Her şeye yorum yapıyor. Anlaşılan biraz da ders çalışmış her lafa karışıyor. İşimiz var bu kızla demiştim. O zamanlar, o sene başka sınıflara düşünce artık bu kızın ünü yayılmaya başladı. SFL artık Büşra’yı konuşuyordu. Çalışması dillere destan olmuştu. Geldik lise 2’ye aman Allah’ım bu kızla aynı sınıftaydık. Ona birazda önyargılı davrandım. Ama ben mi yanılıyordum, bu kız mı değişmişti, yoksa hep böyle miydi? Yine çok çalışıyordu ama hiç de düşündüğüm gibi değildi. Ona yaklaştıkça onun ne kadar iyiliksever olduğunu anladım. Pişman oldum önceki düşündüklerimi hatırlayıp.

Bu arkadaşımız gerek ders çalışma açısından olsun, gerekse diğer yönlerden nerdeyse kusursuz bir insan. Bu özellikleriyle de büyük başarılar kazanacağından eminim. Bekle ÖSS Büşra bekliyor…

                              
Gökhan Y.


İyi ki seninle bu sene yan yana oturuyoruz. Seni geçen sene bu kadar yakından tanımıyordum. Hoş pansiyondaydın ama pek samimiyetimiz yoktu. Seni tanıdıkça ne kadar doğal olduğunu görüyorum. Sınıf, seni her ne kadar soyutlasa da sen hep bana iyisin. Belki karşıdan bu iyiliği görmediğin için onlara gerçek Büşra’yı göstermiyorsun ama ben seni artık çok iyi tanımıyorum. Ne kadar sevecen, iyi biri olduğuna çok iyi biliyorum. Daima dürüsttün ve hep öyle olacağına inanıyorum. Derslerine çok iyi çalışıyorsun gelecekte bunun karşılığını çatır çatır alacağından eminim. İyi bir doktor olacağının da…

İnşallah iyi bir dekan ya da öğretim üyesiyle tanışırsan da mutlu olursun!...

Kalan hayatımızda görüşmek dileğiyle

                    
Ceren


Kız tatlı cadıJ

Lise 1.sınıfta pek tanımıyordum seni, sadece derslerde gösterdiğin üstün başarı dilden dile dolaşırken bizim dilimize de uğradı tabii.

Lise 2’de aynı sınıfta olmamız gerçekten. Yoksa seni hiç tanımayacaktım. Gerçi seni tanımasam da anlayamadığım bazı noktaların var; mesela kıpır kıpır bir kız olmana rağmen neden bir türlü Rıza hocanın derslerine vaktinde yetişemiyorsun. Bir cevap bulamasam da bu soruyu hiç unutmayacağım ve hep kendime soracağım herhalde. Bakarsın bu vesileyle filozof falan olurumJ

Seninle ilgili unutmayacağım başka şeyler de var tabii. Voleybolda yeni bir boyut getiren ters manşetlerin, sınıfa heyecanla girip attığın partallar, Dilşad’la Sadi hocaya sorduğunuz şahane sorular, kompozisyonlarda kullandığın divan edebiyatı daha neler neler!

Kısacası seni hiç unutamayacağım TATLI CADI

Çok iyi bir doktor olup, iyi bir hayat süreceğinden eminim. Çünkü bunu hak ediyorsun. Gönlünden gülücük eksik olmasın!

                                                                                             
Meltem


İlkokul, ortaokul, lise, dershane…o kadar uzun yıllar oldu ki seni tanıyalı. Hiç aynı sınıfta olmadık ama her ortamda yan yanaydık. Birbirimizin hiç en iyi arkadaşı olmadık, ama birbirimizden de hiç uzaklaşmadık. Ama arkadaşlığını hep hissettim. Hep emindim ters bir durumda yardımına koşacağından ya da mutluluklarımı paylaşacağından. Aynı duyguları bende sana hissettirmişimdir umarım.

Bugüne kadar ideallerine ulaşma yolunda hep doğruları yaptın. Bundan sonra da hayatının aynı doğrularla devam etmesini dilerim, aslında öyle olacağına da eminim.

Hep mutlu ol.

Hep etrafına sevgiyle bak.

                                                                                             
Ayça


Of Büşü off..

Hani sen bana hep diyon a “dünya umurunda değil. Keşke bende öyle olsam” diye. Aslında bu konuda benle aynı sayılırsın. Tek farkın senin sınavları takıyor olman J Allah kolaylık versin.

Lise 2’de bir sene boyunca dibimdeydin. Sabah 8:00 akşam 10:00 tabi sürekli derslerin ortasında geldiğini hesaba katmazsakJ

Yani sen de yüzsüzlük had safhada az çekmedin bu yüzden Rıza hocadan. Sürekli birileriyle tartışıyor olman sana bir süpürgeli cadı veriyorsa da sen bir TATLI CADISIN

İnşallah ÖSS istediğin gibi sonuçlar alırsın (sanırım en büyük duayı benden aldın)

                                                                                 
Dilşad


Sıdıkacığıma;

16.06.1986 bu benim doğum tarihim ve gurur duyuyorum. Neden mi? Çünkü onunla, o büyük insanla aynı gün doğmuşum J Büşray’la ilk yakınlaşmamız bu sayede oldu. Hem doğum tarihlerimiz hem de soy isimlerimiz aynıydı. Her ne kadar çok benzediğimizi söyleyip bana ikizim dese de gerçekler böyle değildi. Maalesef ben onun kadar şeker, onun kadar sıcak kanlı değildim. Sadece bu kadar mı? O okulun en çalışkanıydı benze normal bir öğrenciJ ama o alçak gönüllülüğüyle beni daha da çok kendine bağladı. Bu okulda en rahat konuşabileceğim, bana karşı açık sözlü ve samimi arkadaşlarımdan biri. Ayrıca benim için çoook değerli.

İkizime ömür boyu mutluluk ve başarı diliyorum. Onu o şeker yanaklarından öpüyorum.

                        
Hatice


Benim deli, kontak arkadaşım. Şimdi nasıl derler ya aslında için çok temiz, yaptığın bazı şeyleri dediğim gibi deli olduğundan yapıyorsun. Ama dedim sana o kadar Bakırköy’ün Başhekimi bizim tanıdık, seni en iyi yerlere yatırırız, hastane masraflarını ben karşılarım diye. Ama sen kabul etmedin. Etmediğin gibi de kaç defa suratıma tükürdünJ)

Canımmmm. Seninle ilkokuldan beri daima yollarımız kesişti. İlk dershanede sonra okulda ve aynı sınıfta.

Senle bir arada bulunduğumuz o dakikalarca gülme krizlerimi asla ama asla unutmayacağım. Ya unutmam mümkün değil. Bilirsin ya asimet hala meselesi.

Canım seni gerçekten çok seviyorum. Daima başarılı olacağını da biliyorum. Onun için kendine çok iyi bak. Ömür boyu mutlu olursun inşallah.

                                                                                 
Tuğba


Sevgili Büşra;

Lise 2’ye kadar hç tanımadıklarımdansın. O zamana kadar senin hakkında bildiklerim, senin benim hakkımda bildiklerin kadardı ve sanırım aynısıydı. Anla işte ineğin tekiydin.

Eee inek adamın, inek arkadaşı olur di mi, nitekim beklediğim gibi oldu. Arkadaşlığımız inişli çıkışlı da olsa bayağı iyi oldu.

Aslında örnek alınacak bir kişisin, azmin ve kararlılığın sınırsız çalışman sende gördüğüm ve sana en faydalı olan meziyetlerin. Bilmiyorum; bazen tavırların bencillik boyutuna ulaşıyor; ama bu kadar azim de bencilliği de yanında taşır herhalde. Aslında her insanda vardır bu, bu olma duygusu ağır basar. Bunu kendimde hissettiğimde kendimi sende kendimi sende gördüğümde sana çok kızıyorum.

Senin en büyük özelliklerinden biri de nerede ne yapacağının tam kestirilememesi. O yüzden senle tartıştığımız zamanlar oluyor. Ama sen her şeyden önce iyi bir insansın ya. İyi bir arkadaşsın. Hiçbir zaman unutamayacağım arkadaşlarımdan birisin.

Sana tavsiyem sadece küçük kafaların görebileceği güzellikler için çaba gösterme…senin sen olduğunu bil, sevgili arkadaşım.

                                                                                             
Buğra


Seninle ortaokulda tanışmıştık. Dershane sıralarında. Gerçi o zaman fazla muhabbetimiz yoktu ama. Hatırlar mısın bir keresinde senin 1 haftalık ders çalışma programını bulmuştuk da neredeyse benim yıllık programımdan daha fazlaydı. Lise de aynı okula düştük fakat hiç aynı sınıfta olmadık. Sen çoğu zaman neşeli hayat dolu bir kızsın. Özellikle bu yıl her tenefüs bizim sınıfa gelip de sınıftaki ortalama ses oranını bayağı artırdın. Çoğu kez seni zorla sınıftan gönderiyordum J bunun sebebi tabii ki Fatma’yla arandaki dostluk. Ama kendi sınıfını da uğrasan diyorumJ sana hayat boyu mutluluklar.

              
Recep


Sınıfımızın muhalefetineJ

Büşra’yı lise 1’de tanımıyordum desem yeri var. Ancak birkaç vukuatını duymuştum.sınıflarından kargaşa ortamı oluşturuyormuş lise 1’de…

Daha sonra lise 2’de yeni sınıf listelerine bakıyordum. 10-C’de kendi adımı gördüm. Sonra da ilk gözüme çarpan Büşraydı. Ne kadar üzüldüğümü tahmin bile edemezsiniz. Bu kız beni sinirden öldürür diye düşünüyordum. Haklı da çıktım ilk zamanlarda sınıfta her şeye karşı çıkıyordu.

Ama zaman ilerledikçe Büşra’nın bu huyunun o kadar zararlı olmadığını hatta bazen bunlarla eğlendiğim bile oldu.

Büşra çok iyi niyetli bir kız. Ama işte kendisine zarar verecek her şeye karşı aşırı tepki veriyor. Bu da onun yanlış değerlendirilmesine yol açıyor.

Ama Büşra’yı tanıdığım için çok mi çok mutluyum. Beni ders çalışmam için motive etmeleri işe yaramadıysa da Büşra’ya bu motivasyonları için teşekkür ederim. Çok değişken bir kız. Bazen o kadar uysalsın ki..

Seni tanıdığım için çok mutluyum. Umarım SFL’den sonra da beni unutmaman dileğiyle…

Tarihçi ve İğrenç

                                                                      
Onur Demir


Okulumuzun en çalışkan, en kısa, en merhametli, en tatlı kızı. O bizim Büşümüz. Yani biz ona Büşü diyoruz.

Büşracığım;

Görüyorum ki hayatın boynuca hey büyük  şeyler hedefledin hep de o büyük hedeflere ulaşmayı başardın ve ben inanıyorum ki bu azimle başarının zirvesinden hiç inmeyeceksin, hep başaracaksın. İnşallah her zaman mutluluğun da zirvesinden hiç inmezsin. Zaten her başarının ardından bir mutlulukta peşi sıra gelmez mi? Çünkü başarı zaferlere eşittir…

Hayatında mutluluk ve başarı hiç eksik olmasın inşallah.

Sevgilerimle


Sümeyye Örnek


Lise 1’de Büşra’yla aynı sınıftaydık. Büşra iyidir, hoştur ama birazda yaramazdır. Valla, doğrusunu söylemek gerekirse lise 2’de aynı sınıfta olmayı pek istemiyordum. Lise 2 sınıf listeleri asıldığında kendi ismim Lale’nin listesinde gördüm. Bir isim daha gördüm S. Büşra Yıldırım korktuğum başıma gelmişti. Lise 3’de de aynı sınıftaydık. Her ne kadar soğuk savaş günlerimiz olduysa da Allah ondan razı olsun. Kötülüğünü görmedim. Büşra, inşallah ileride iyi bir doktor olacaksın. Biri seni övdüğünde aynı sınıftaydık diye biz de kendimize bir pay çıkaracağız.

                                                                      
Furkan Boztaş


2 sene aynı sınıfta olmak. Büşra’yı tanımak için yetti. Bir çoğunun aksine, Büşra dışardan göründüğü gibi bir kişiliğe sahip. İlk bakışta çok ders çalışan biri olduğu belli oluyor.

Bence derslere olan ilgisi onu biraz kötü etkilemiş. Az da olsa bir bencilliği var. Birde öğretmenlere biraz fazla yakın. Ama yine de arkadaş canlısı biri. Hemen herkese yardım etmek istiyor, sorunlarını anlamaya çalışıyor. En azından çalışıyor yani. Tam olarak başarılı olduğunu söyleyemem.

Sınıf içinde kendisine gıcık olan arkadaşlar bir noktada haklı. Çünkü sınıftaki en ufak gürültü de hemen uyarıyor. Kendisi de konuşunca üste çıkmaya çalışıyor, sonucunda da bir tartışma alıp götürüyor sınıfı.

Sonuçta iyi bir arkadaş ama kötü yönleri de yok değil.

SFL’den sonraki hayatında başarılar dilerim…

                                                                                 
Nedim


Dile kolay tam yedi sene, yedi senedir kulaklarımda bu deli kızın bağrış çığrışları. Geçen sene yaşasın demiştim sana sonunda benim sınıfımda değilsin diye ama hayır yine gerektiğinde önümde gerektiğinde arkamda ama en çok da yanımdaydın eski dostum. Aslında ben ineklerin muhabbetinden pek hoşlanmam. Ama sen sıradan bir inek değilsin. Bilmiyorum sebebini tam olarak, belki ben sandığımdan çok benziyordum sana. Bu olur anlaşabilmemizin sebebi, belki de gerçekten de benim tanıdığım en çalışkan insanlardan biridir. Büşra benim sabır sınırlarımı aşacak kadar çalışabilmesini hep taktir ettim. Klasik bir söz ama klasikleşecek kadar güzel. “Ezeli rakibim, ebedi dostum” Hoşcakal

                                                          
Orhan “XERZEWATT” Kışlal