Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

77 CEREN KATAR


Memleket: Ankara
Cep T
el:  0505 626 44 35
Ev Tel:  0312 245 50 42
Ev Adresi:  Şeker Fabrikası Loj. E 4/3 Etimesgut
 


Aman Ceren’im, canım Ceren’im üç sene şurada dursun, 5+1 sene bitti be Ceren’im. Bu okulda en eski tanıdığım kişi sensin. Hani derler ya çocukluğunu bilirim diye, bizim de karşılaşmamız ta 6 yaşlarımıza dayanıyor işte. Bu yüzden bu okulda benim en uzun süredir tanıdığım kişi, üç yıldır oda arkadaşım (210-301) olarak bendeki yerini kelimelerle dökemeyeceğini biliyorsun.

Bende bir türlü ateşleyemediğim sendeki çalışma azmi, hep gülen sevimli yüzünle birleşince harikalar yaratıyor. Biliyorsun bizim Elbistan tayfası, lise ünümüz ve lise 2 lise 3’de ayrı memleketlerin de olduğunu keşfedişimiz, olaylı dünlerimiz, umutlu yarınımız SFL tarihinde en önemli noktalardan olacak.

Umarım yine bir gün bir yerlerde buluşup, yine yatakları birleştirip, sabahlara kadar sohbet ederiz. Yine sen korku filmlerini izlemeyeyim diye gözlerimi kapatır, yine Ece şu kompozisyona baksana diye yanıma gelirsin. Ve yine inşallah ben seni doktorların en sevimlisi olarak ziyarete gelir, tüm ömrün boyunca dostun olarak kalbinde yer alırım.

Tüm bu yıllar boyunca hep en yakınımda olduğun, her şeyi birlikte paylaşıp birlikte yediğin içtiğin teşekkürler. Ayrı yaptığımız çok az şey oldu, onlarda zaten tam olmadı. Daima görüşebilmek ve iyi vakit geçirebilmek dileğiyle. Seni seven dostun

            Bak ne diyor kader

            Üç yıl burada biter

            SFL dedikleri

            Onlarca yıla değerJecö


Ceren’im, sana ne kadar çok yazarsam yazayım az gözükecek gözüme yazdıklarım, kelimeler tarif edemez ki seninle paylaştıklarımızı, ya da anlatamaz ki ağzımdan çıkan sözler aramızdaki dostluğu.

Seninle ilkokuldan beri tanışıyoruz. O zamanlar sen minicik elbisesiyle dershaneye gelen küçücük, sevimli bir kızdın. Fen lisesi sınavına da beraber hazırlanmıştık. Sen bir sabah gelip rüyanda ikimizi gördüğünü ve adını daha önce hiç duymadığımız, yani senin sallamış olduğun Fen lisesine gittiğimizi görmüştün. İşte bu rüyanın üstünden tam 3 sene geçti ve biz şu anda SFL’deyiz.

Bu sana yazdığım ilk yazı değil ki, çünkü canın mektup okumak istedikçe benden sana yazı yazmanı istiyorsun!!

Seninle yaşadıklarımız o kadar farklı ki, insanı iliklerine kadar donduracak kadar soğuk bir havada, üzerimize montumuzu bile almadan, dışarı çıkıp fırından aldığımız sıcacık ekmekle yaptığımız kahvaltı daha dün gibi. Yaptığımız en ilginç şeylerden biri de artık geleneksel hale gelen her sene dolabın üzerine çıkıp da çektirdiğimiz fotoğraflar… O fotoğrafları kim gördüyse önce dudağına ufacık bir tebessüm yerleştirdi sonra da ne işiniz vardı orda ya? Dedin.

Canım sana verdiğim görevi hatırlıyorum da , bir sorun var. Gelirin bölükbaşı olmazmış. Seni şahitliğe terfi ettim, nedimem de Ece olduğuna göre, geriye damat kaldı. Artık onu da bilirim ya da bulmam bana kalmış.

Sana yazdığım bir mektubu ilk defa bitirmek istemiyorum. KORKUYORUM. Ama biz zorlukların üstesinden gelmeyi öğrendik. Daha önce de dediğim gibi seni hep böyle saf ve masum gülüşünle görmek istiyorum kardeşim canım Ceren’im. Şimdiden özledim seni!!

            Camıma bir kar tanesi düştüğünde

            En uzakları hatırlarsın onu özleten

            Rüyalarında, düşlerinde onu gördüğünde

            En güzel anları hatırlarsın seni mutlu eden

            Ne güzel olduğunu düşünürsün onunla birlikte olmanın, onu özlemenin

                                                                      

Dostun Sercen


Merhaba Ceren Katar. Fen lisesindeki yegane arkadaşım, sıra arkadaşım. Seninle ilgili o kadar çok şey yazabilirim ki ama biliyorsun yazmamız için verilen yer az. Neyse Çingenistan göçmeni. Seninle geçirdiğim hiçbir dakikayı unutmayacağım. O kadar çok şey paylaştık ki. İnşallah ömür boyu böyle başarılı olursun, insanlara yardım edersin. Zaten tıp okuyacağına göre 10-15 sene boyunca bayağı insanlara yardımcı olursun (kopyan, anlarsın ya) Seni çok seviyorum, sarı çingen.

                                                                                 
Tuğba Toprak


Canım Cerencim;

Seninle geçirdiğim 2 yıl o kadar güzeldi ki. Her sabah güzel yüzünü görerek, güzel sesinle uyanmak; güven duyduğunu hissetmek; çok keyif vericiydi. Kimseyi kırmayacak hoşgörülü kalbinle, bitip tükenmez sabrınla, kimseden esirgemediğin sevginle, azmin ve kararlığınla seni çok sevdim. Beni hep anladın, hiç kırmadın ve bana gerçek bir dost oldun.

Çarşıdaki komik maceraları, her belediye çarşısından geçerken Dicle’nin süzüşünü, bazen korkarak pansiyona dönüşümüzü, her belediye otobüsünü gördüğümüzde refleksel olarak gösterdiğimiz yetişme çabalarını, kumpir, çorba ve makarna zevkini hiç unutmayacağım. Dakikliğini. Anlayışını, sevgini hep arayacağım. Güzel yüzünü, çok yakışan kaküllerini her zaman görmek isteyeceğim.

Çok iyi bir doktor olacağından hiç şüphem yok. İnşallah hak ettiğine ulaşırsın. Başarı ve mutluluk dolu bir hayat dileğimle…

                                                                                 
B. Merve Görücü


Ceren’e

Bazı insanlar tanımışızdır şu fani dünyada. Tanımışızdır ama beki de çok geç olmuştur. Değeri ancak ayrıldığımızda veya ayrılığa çok az kaldığı bir anda daha anlaşılmıştır. Bende, senin gibi bir meleği şu okuldaki son senemizde tam anlamıyla tanıdığım için kendimi çok şanssız hissediyorum. Ama yine de geç bile olduğunu düşünsem de seni tanımak çok güzel bir şey. Belki biraz duygusal biraz bir giriş yaptım ama sende bilirsin ya içimden ne gelirse onu söyler, onu yaparım. Ve şu anda da içimden bunları söylemek geçiyor. “Ceren” deyince aklıma ne geliyor biliyor musun?. Hayatımda tanıdığım en iyi kız. Hem de bütün yönleriyle. Alçak gönüllü, sevecen, yardımsever, herkese tarafından sevilen şeker mi şeker ayrıca çok güzel bir kızsın. Belki bütün bu güzel özelliklerin bir insanda toplanabileceği kimseye pek mantıklı gelmiyordur. Aslında doğrusunu söylemek gerekirse bana da pek mantıklı gelmiyor. Onun için senin bir melek olduğunu düşünüyorum ya! Aslında sormaları lazım. Ceren’in hiç mi kötü bir yönü yok? Yok işte kardeşim diyoruz ya o bir melek. Meleklerde kötü özellik hiç olur mu? Ne zaman ailemle bir sorunum olsa ya da ne bileyim işte canım sıkkın olsa her yardım istediğimde hep yanımdaydın. Sadece benim değil bütün herkesin. Bazen düşünüyorum ya ben herhalde abartıyorum diyorum. Sadece ben değil ki bütün herkes senin hakkında aynı şeyleri düşünüyor. Bende çevremdeki insanlardan senin hakkında hep iyi şeyler duyduğumdan kendimi daha şanslı görüyorum. Niye mi? Çünkü seni tanımıyorum. Şimdiye kadar karşıma çıkan en iyi kişi sendin. Bundan sonrada kim çıkarsa çıksın karşıma, eminim ki en iyisi sen kalacaksın. Aslında sana bir şey söyleyeyim mi? Sana böyle veda anlamı taşıyan bir yazı yazmak hiç istemiyordum. Çünkü seninle hiç ayrılmak istemiyorum. Eğer şu anda olmasını istediğim 3 şey varsa birincisi üniversiteyi kazanmak ikincisi ailenle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek., üçüncüsü de senden ayrılmamak. Ceren bazı insanları tanıtmak için dört dörtlük insan derler ya, senin için bu geçerli değil. Seni tanıtmak için bu tabir ile az geliyor. İnşallah bundan sonra her şey istediğin gibi olur. Ailenle ve sevdiklerinle mutlu bir hayat sürersir. Yüreğindeki sevgi, gözlerindeki ışık hiç eksilmesin…

            Yazdıklarım nedir ki. Deryalarda bir damla

            Ey yazamadığım gerçek, bari. Kalbime damla!

                                                                      
Serkan


Seni anlatmak o kadar kolay ki. Kısa boylusun, güzelsin, iyisin, hoşsun, yardımseversin. Şakacısın….Ceren denilince aklıma hiçbir olumsuz özelliğin gelmiyor. Arada sırada kulağıma vurman hoşuma gitmese de vurduktan sonraki gülüşün seni affettiriyor hemen. Seni anlatmak kolay dedim ama yazacak başka bir şey de bulamıyorum. Ceren denilince emin ol ki. Senle benden başka kimsenin bilmediği sana yaptığım şaka aklıma gelecek ilk olarak.

İnşallah bütün istediklerin gerçekleşir…

                                                                                 
Gökhan Y.


“Ankara’dan Ceren gelmiş

Cam kenarında bayram havası

Bizim sınıf onu çok severmiş”

Öncelikle arayı fazla soğutmadan şu cam kenarının bayram havasını açıklıyım. Ekinim tüm cam kenarı sana minnettar. Özellikle Emrah. Duvar kenarına olan yardımlarında (özellikle tostlarda) unutulur gibi değil.

Seninle sadece sınıftan değil hatta sınıftan önce pansiyonda tanıştık. O zamanlar sürekli birlikte olduğun arkadaşlarına teşekkür edebilirsin çünkü onlara duyduğum antipati (valla sadece lise 1’de) sayesinde. Sana duyduğum sempati 2 katına çıktı. (Nuray, Sercen, Ece, Meltem D bana çalacaklar).

Ne diyim valla Ceren, öyle iyisin ki inşallah karışana bunu suiistimal edecek insanlar çıkmaz. Başarılar, öptüm

                                                                                 
Dilşat


Canım Ceroş’um!

Vay be, lise 3 olduk da yıllık hazırlıyoruz. Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Bu üç senenin sadece 2 yılını seninle geçirdim. Keşke lise 1’de de sana yakınlaşıp içindeki güzellikleri daha erken keşfedebilseydim.

Bazen ne düşünüyorum biliyor musun? Senin bir melek olduğunu…ya bir insan bu kadar fedakar olabilir mi? Bu kadar temiz kalpli ve yardım sever.

Bazen de seni pollyanna olarak düşünüyorum. Sanki ilkokuldan bu yana anlatılan ve ders almamız istenilen pollyanna sensin. Hayatın boyunca bu özelliğini yitirme can dostum. Hayata bakışın hey bu yönde olsun.

Yüzündeki gülücükler, kalbimdeki güzellikler hiç solmasın. İlerleyeceğin yolda içindeki samimiyet yoldaşın, yüzündeki güneş fenerin olsun…

En büyük dileğim yollarımız ayrılmasın, aynı üniversitede aynı amaç için uğraşalım. Dileğinin gerçek olması ümidiyle…

                                                                                 
Cadın Büşra


1.sınıfta pansiyondaki soğuk savaş döneminde pek tanıyamadım seni, müttefikim olmadığın içinJ

Seninle asıl muhabbetimiz lise 2’de aynı sınıfta olmamızla başladı. Seni tanıdıkça taktir ettiğim yönlerinde gittikçe artıyordu.

Çalışma azmin ve dakikliğin bunların başında geliyor. Aslında çok hakkın var üzerimde. En azından her sabah gelip bizi uyandırman bile yeterJ

Bir de haberin olsun Türkçe’de “hayır” diye bir kelime var. Hiç kullandığını duymadım da belki bilmiyorsundur diye düşündüm. Bizi yaptığın onca iyiliğe karşılık bizim de sana bir yararımız dokunsun değil mi?:)

Hayatın sana senin kadar iyi yıllar getirsin. Daha iyisi de olamaz zaten. İlerde de görüşmek dileğiyle.

                                                                      
Meltem Atalar


Ceren’le sohbetimiz lise 2’de başladı demek bile tam doğru olmayabilir. Ama bu sene kendisiyle çok iyi bir arkadaşlığım var (Allah bozmasın) J

Bence Ceren kim ne derse desin sınıfımızın en hanımefendi kızı. Çünkü nerede ne yapacağını o kadar iyi biliyor ki şaşırmamak elde değil. Ayrıca sınıfın enlerinde en zekiye Ceren’i yazmak gibi doğru bir seçim yapmamış tırım şimdiye kadar. Çünkü ben gözlemlerimde pek yanılmam.

Birde benim yaptığım esprilere çok içten gülmesi her zaman hoşuma gitmiştir. J

Ceren’deki bu samimiyeti her zaman taktir edeceğim. Ayrıca Ceren ile ilgili bir laf geçerse hemen kızarırJ

Ceren’in sınavı kazanacağına dair ufak bir şüphem yok. Umarım beni yanıltmaz.

SFL’den sonra unutmaman ümidiyle.

                                                                                             
HeRuT


Kısmen lise 1’de başlayan arkadaşlığımız, lise 2’de Rıza Hocanın beni senin arkana oturtmasıyla hat safhaya ulaştı. Aslında senin o zaman ne kadar iyiliksever biri olduğunu anladım J

Lise 1’de arkadaşlarımın yüzünden bozulan ortalamam, senin sayende tekrar düzeldi. Sana ne kadar şükretsem azdır. Sensiz bir hiçim, sen olmasan ben ne yapardım(!) Herhalde biraz fazla abarttım. Şaka maka bir yana çok iyi bir arkadaşım. 2 sene sonra iddiayı kazandığım zaman görüşürüz.

Umarım ömür boyunca hep böyle mutlu ve sevecen olursun.

Sevgilerle

                                                                                             
Emrah Gülyaşar


Pansiyonumuzun, okulumuzun lise 1 boyunca odamızın iyilik meleğisin sen. Bu okulda seni sevmeyen yok bunu çok iyi biliyorum. Bencillikten nasibini almamışsındır. Arkadaşların için elinden gelen her şeyi yaparsın, cömertsin ama herkesin bir sabrı var eğer zorlasak ağlarsın, çünkü hassassın.

“Herkes mükemmel olabilir çünkü herkes hizmet edebilir. Hizmet edebilmek için üniversite bitirmeniz gerekiyor. Hizmet edebilmek için özne ve yüklem arasındaki uyumu da düşünmeniz gerekmiyor. Sadece zarafetle örülü bir yüreğe ihtiyacınız var ve de sevginin yarattığı bir ruha” Senin hayatın bu söz üzerine kurulu. Hep böyle kalman ve hep mutlu olman dileğiyle.

                                                                                 
Meltem Düğüncü


Ceren’le aramız daha bu yıl yavaş yavaş iyi olmaya başlıyor. Aslında Ceren’i önceden de seviyordum. Ama çok fazla diyalogumuz olmuyordu. Bu sene daha çok yakınlaştığımız için çok mutluyum. Beni sabah namazlarına hep Ceren kaldırıyor. (ya da kaldıramıyor). Bu yüzden ona minnettarım. Ceren inanamayacağınız kadar şeker bir kız. Tabi beni gıdıklamadığı zamanlar. Bazen Ceren’e çok kanım kaynıyor. Bende ısırmayı çok severim. Onu tam ısıracağım zaman bir şey söylüyor ve girişimde bulunduğuma bile beni pişman ediyor. Şimdi size ne söylediğimi söylemeyeceğim ama…

Ankara’da görüşmek üzere kendine iyi bak canım….

                                                                                             
Hatice


Ceren’le arkadaşlığımız taa milattan önce (m.ö) ilkokul 4’e dayanıyor. O zamanlar Ceren ufacık, tefecik içi dolu fıçıcıktı, tabir-i caizse. O kadar küçüktü ki ara sıra cebime girip beni gıcık ediyordu J şaka bir yana Ceren gerçekten de o zamanlardan beri çocuksu duygulara sahiptir, her an dokunsanız ağlayacak gibi bir hali vardır. Hatırlıyorum da bir keresinde dershaneye geldiğinde gözünde yumruk kadar bir morluk vardı,biz de tabii hemen sorduk “Ceren o ne?” Ceren biraz sinirlenmiş gibi oldu. Sonra biz onu teselli etmek için üzülme Ceren mor da bir renktir, deyince. Hocanın desteğini de arkasına alarak bizimle söz düellosuna girdi vs…Her neyse kader ondan sonra bizi sınıf olmasa da aynı okula taşımıştı. İkimiz de Elbistan Anadolu Lisesinin kazanmıştık. Ortaokul boyunca Ceren’le fazla samimiyetimiz olmadı ama tekrar bir sınava girdik. LGS evet o sınavdan da galibiyetle ayrıldığımı düşünüyordum ki çok acı bir haber aldım. Cerende SFL’yi kazanmıştı. Her ne kadar ilk başlarda üzüldüysem de sonralardan Ceren’i daha iyi tanıyınca samimiyetimiz arttı ve çok iyi dost olduk çünkü bu sefer aynı sınıftaydık! Çok güzel şeyler yaşadık Ceren’le doğum günleri, kantin sohbetleri falan. Ve şimdi yolun sonuna geldik. Bakalım bundan sonra aynı üniversiteye gidebilecek miyiz? Bundan sonraki hayatında Ceren’e başarılı ve sağlıklı bir yaşam sürmesini diliyorum! Kendine iyi bak.

                                                                                 
Furkan Savaş


Lise 1’de çok uzaktık. Hiç konuşmadık. Lise 2’de aynı sınıftaydık. Yine fazla muhabbetimiz olmadı. Lise 3’de sınıf öyle bir kaynaştı ki herkesin birbirleriyle samimiyeti vardı.

O kadar yardımseversin ki bunu önümde oturduğun zaman anladım J Az yardımlaşmadık. Hiçbir söylediğime itiraz etmedin. Çoğu kez kendin zor durumda kalacak olsan bile…

Yaptığın her şey için teşekkürler. Kendine dikkat et.

Görüşürüz.

                                                                                 
Ahmet Güler


Bir tanecik İLK YARDIM’ım benim. Sanırım ailemden biri olsan ancak bu kadar yakın davranabilirdi. Bana tüm yatılı kızlar gibi benim üzerimde de öyle hakkın var ki…

Yaptığım tüm kaprisleri çektiğin, tüm gıcıklarıma katlandığın, üç senedir her sabah beni kaldırdığın için, sayısız kopyaların için, su savaşları için, başaramasa da beni ders çalışmaya zorladığın için ve en önemlisi dostum olduğun için sonsuz teşekkürler.

Meslektaş olduğumuzda da olacağımızdan eminim.

Lütfen hep gül, o güzel yüzüne gülmek öyle yakışıyor ki…

                                                                                 
Nurayyy


Hemşehrim benim gurbette en iyi şey iyi bir hemşehrimdir. Her ne kadar Ceren Malatya’da fazla bulunmamış da olsa, olsun kanında Malatyalılık var. Ceren’le ilk başta 9-A sınıfında aynı sınıftaydık. Sonra sınıflar karıldı farklı sınıflara düştük, tekrar lise 2’de karılınca yine aynı sınıflara düştük. Ceren’in en taktir ettiğim özelliklerinden biri bir kompozisyonun da belirttiğim gibi sorumluluk aldın mı yerine getiriyorsun. Helal olsu, Malatyalı dan da bu beklenir. Açıksözlü olmak gerekirse biraz da yüzsüzsün. Yani bazı hareketlerin bunu doğruluyor. Mesela gittiğim lokantanın şekerlerini çalman ya da yemek sırasında önlere kaynayıp niye kaynadın deyince de buna zaten benim sıram demen, birkaç örnek. Denemede senin cevap kağıdını değiştirdikten sonra verdiğin tepki de hoşuma gitti. Değiştir, ama kiminkiyle değiştirdiğini söyle. Umarım özünden uzaklaşmaz ve memlekete ve bize faydalı örnek bir Malatyalı olursun.

                                                                                 
Furkan Savaş


Sınıfımızın en aklı başında kızısın herhalde ne biliyim hepsi çatlak olduğundan sen biraz sivriliyorsun belki deJ Harika ders çalışıyorsun, aynı sınavda ben sayısalı bitirmeden sen sözeli bitirip sinirimi bozuyorsun. Üstelik akşama kadar seni sinir etmek istesem de başaramayıp bir kat daha sinirim bozuluyor ne diyim sen nasıl birisin böööle yaJ

Dediğin gibi çok aklı başında birisin, umarım hayat seni değiştirmez hep böyle kalırsın. İyi bir üniversiteye gider hayatını kazanırsın. Ankaralı olduğun için bana biraz daha yakınsın ömrünün kalan kısmını Ankara’da geçireceğin için daha çok görüşeceğiz senle inşallah J

Dokuzuncu sınıfta seni tanımıyordu bile ama 2 yılda çok iyi tanıdım ve seni tanıdığım içir çok mutluyum. Sende ilerde doktor olacaksın umarım hayat bizi meslektaş da yapar (amin)…J

HEP MUTLU OL, GÜLEN YÜZÜN HİÇ ASILMASIN TAMAM MI?

                                                                      
Alperen Coşkun


Sınıfımızın en zekilerinden biri de Cerendir. 3 senedir düzenli ders çalışmasıyla sınıftaki en çalışkan öğrencilerden biri olmuştur. Hem bayan hem de zeki olması dolayısıyla da öğretmenlerle arası bayağı iyidir. Bu notlarına yansıdı zaten.

Sürekli saç şeklini değiştirmesi (bazen 1 derste 2-3 şekil yapar) ve her zaman gülmesi onun en önemli özellikleri. Ayrıca yardımseverliğinden nasibini almayan kalmamıştır sanırım. Başkalarını bilemiyecem ama her ders yapamadığım 2-3 soruya yardımcı olarak, sınavlarda netimi artırmama büyük etkisi olmuştur.

Hep ders değil tabii ki. Sinemaya gitmeyi ve müzik dinlemeyi de çok sever. Sosyal hayatı da iyidir yani.

ÖSS’de iyi bir puan alacağını umuyorum. İstediğin bir üniversiteye gitmen dileğiyle…

                                                                                 
Nedim


Cerencik, seninle ilk kez lise 1’de çok resmi bir şekilde tanışmamıza rağmen yine de seni o günden beri seviyorum. Lise 2’de Büşra’nın seninle aynı sınıfta olması. Senden bahsetmesi benim seni daha yakından tanımamı sağladı. Sonra yine Büşra sayesinde seninle daha çok şey paylaşınca gördüm ki ilk günden beri hiç yanılmamışım.

Gerçekten çok iyimser ve iyiliksever birisin. Seninle şaka yollu tartışmalarımız senin bizim zamansız gevezeliklerimizi eleştirmen bile inan çok güzel ve eğlendiriciydi. Gerçekten de seninle hiç aynı sınıfta okumamıza rağmen bazı aynı sınıfta okuduğum arkadaşlarımdan daha samimisin ve daha daha sıcak davranıyorsun. Umarım bende senin üzerinde böyle güzel etkiler bırakabilmişimdir. Çok başarıl bir doktor ve hep böyle temiz yürekli ve samimi ol canım arkadaşım

                                                                                 
Fatma yekeler


Cerenciğim

Güzel, şirin, sevimli, akıllı…Daha nice güzel söz seni anlatmak için. Tabi bir de ruh güzelliği ki o en güzeli.

9-D’deki güzel hatıralarımın, yaşadığım mutlu dakikaların en sevdiğim ortaklarından biri. Umarım sana kendimi yeterince anlatabilmiş, aynı duyguların sana da hissettirebilmişimdir.

Hayallerine ulaşacağından kuşkum yok. Umarım hayat sana hep gülen yüzünü gösterir.

Mutlu olman dileğiyle.

                                                                                             
Ayça


Üç yıldır aynı sınıfta olduğum beş arkadaşımdan biri. Sınıf içerisinde hanımefendiliği ile hep tanınan Ceren ayrıca geleceği için ÖSS’ye de çok sıkı çalışarak hazırlanmaktadır. Deneme sınavlarında ben daha 50 soru çözmeden O sayısalı bitirmekte ve sınavdan bir saat kadar önce çıkmaktadır.

Vala abisinden çok çektim ama kendisi ile aram üç yılda da çok iyiydi. Ayrıca arkadaşımın yardımseverliğinden de bahsetmeden geçemeyeceğim. Birçok kişinin yazılıda güvencesi olmuştur. Elinden gelse sınıftaki herkesin yazılı kağıdını kendi doldurur.

Seni hep iyi anılarımda hatırlayacağım Ceren, inşallah sende bizleri unutmazsın.

                                                                                 
Hakan Erarslan


İyi ki seni tanımışım. Senin gibi biriyle arkadaş olmuşum. Gerek kişiliğinle, gerekse hal ve hareketlerinle nerdeyse dört dörtlük birisin.

Seninle lise 2’de tanışma fırsatı bulmuştum. Tam tahmin ettiğim gibiydin. Çünkü Kaan’ın kardeşiydin. Arkadaşlarına karşı tutumun, istikrarlı davranışlarınla olman gerektiği gibisin. Bana yaptığın her türlü şey için teşekkür ederim.

                                                                                             
İsa


Valla hemen hemen herkese, takılacak bir şeyler bulmuştum ama senin aşırı pozitif olmandan mıdır, aşağı yukarı herkesle anlaşabilmende midir, uğraşacak hiçbir şey bulamadım. Of Ceren, ne sıkıcısın yaaa!:)

Şaka bir yana. Seni tanıyabildiğim kadarıyla olumsuz hiçbir şeyini görmedim. Hep etrafındakilerle uyumlu biri olarak göze çarptın. Belki örnek öğrenci bile sayılabilirsinJ

Her şey gönlünce olsun…

                                                                                 
Burcu


3 sene boyunca hep iyi vakit geçirdik. Nedense pansiyonda ben hep seni birilerini gıdıklarken ya da birini döverken (!) görüyorum. Yani pansiyonun neşesisin.

İnşallah hep hayatın boyunca böyle neşeli, başarılı, mutlu, sevgi dolu kalırsın!...

Sen de bana değdiğin gibi hiç kimse için üzülme!...

Mutluluklar(!...)

Bir insan olduğunu düşünmüyorum ya senin insan üstü özelliklerin var. Ya insan hiç mi bir şeye hayır demez hiç mi bir şeye olmaz demez. Sen hiçbir insanı kırdın mı? Allah aşkına. Bencillik, egoistlik şok sende. Sen paylaşmayı, yardımseverliği, sevecenliği kendine ilke edinmişsin. Sen benim kardeşimsin. Seninle kardeşimle paylaştıklarımdan daha çok şey paylaştım. Zannetme ki yıllık olduğu için seni övücü sözler yazıyorum. Bunlar şimdiye kadar ifade edemediğim şeyler. Seninle aynı kaşıkla yemek yedik, aynı yatakta yattığımız zamanlar bile oldu. Bu kadar yakın olduktan sonra seni nasıl unutabilirim. Biz bir aile olduk burada seninle, birlikte uyandık seninle birlikte yemek yedik, seninle birlikte ağladık ve seninle birlikte güldük. Çünkü ne ben ağlarken sen dayanabilirsin, ne de sen ağlarken ben dayanabilirim ben benim bir parçamsın. Buradan ayrılırken de bu parçayı sana emanet ediyorum, lütfen buna çok iyi bak. Senin dostluğunu kaybetmek çok zor ve bana yaptıklarına. Bana öğrettiğin şeyler ve bana yaptıkların için çok teşekkür ederim. Hakkını helal et. İnşallah seninle birer doktor olarak karşılaşırız. Sen ömrüm boyunca unutamayacağım dostlarımdansın. Umarım inşallah hiçbir duanı geri çevirmez. Sen her şeyin en iyilerine layıksın. Dualarım seninle dostum, kardeşim, meleğim.

                                                                                 
Nisa