Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

29 EYÜP ÜÇTEPE


Memleket: 
Sivas/ Yıldızeli/ Kavaklıdere
Cep Tel: 
0536 553 04 22
Ev Tel: 
0346 775 11 57


 Seninle sağlam temeller üzerine oturtmuş olduğumuz dostluğumuzun bana çok şey kazardırdığından emin olabilirsin. Üç yıl gibi uzun süre devam eden dostluğumuz boyunca seninle bırak darılmayı küsmeyi bir an bile birbirimizden ayrılmadık. Ne zaman bir sevincimiz, bir hüznümüz olsa birlikte paylaştık.

Küçük ufuklara büyük gözlerle baktık her zaman, ufuktakilere ulaşabilmek için gözlerimizi sonuna kadar açtık, çalıştık başarmak için yarıştık ve şimdi tekrar baktığımızda o ufuklara elimizi uzatsak dokunacak kadar yakınız içimizde, evet mert kardeşim sonunda yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Hayallerini süsleyen üniversiteye girmen için önünde kalan son bir engel var bence, o engel o kadar alçak ki inan bana kocaman bir kapının ufak bir eşiği gibi gelecek bu engel sana. Basıp üzerine geçeceksin onu ve yoluna emin adımlarla devam edeceksin, hiçbir şeyden yılmadan, hiç kimseye muhtaç olmadan kendi ayakların üzerinde duracaksın. Ve vatanın gerekirse kanının son damlasına kadar elinden gelen her şeyi yapacaksın. Vatanına yararlı olmanın mutluluğu saracak iç dünyanı coşacak, mutlu olacak, mutluluğunla beraber yere göğe sığmayacaksın...Bütün kalbimle söylüyorum ve inanıyorum ki; gerçekten de tüm bunlara ve daha fazlasına ulaşacaksın. Bunları söylerken azimli, kararlı, çalışkan, disiplinli kişiliğini hiçbir zaman kaybetmeyeceğine de sonuna kadar inandığımı bilmeni isterim. Tüm bu söylediklerimden eminim ki, ilerideki hayatında başarılı ve mutlu olacaksın. Hatta belik mevki, makam sarhoşluğuna kapılmamalısın. Biliyorum ve hissediyorum iş hayatında köklü değişiklikler hiçbir zaman senin özünü değiştirmesin. Yani sakın ola Eyyüp’ü Eyyüp yapan kriterlerden vazgeçmeyesin. Yaşadığımızı güzel günleri, beni ve SFL’yi hiç unutmaman dileğiyle, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler senin olsun...

 

 Osman Yıldırım


 


Üzerine aldığı öğrencilik görevini hakkıyla yerine getirmiş ve haklı olarak da okul birinciliğine aday bir arkadaş Eyyüp. Anadolu’nun tüm saflığını yaşıyordu buraya gelinci, zamanla açıldı. Herkes kadar dürüst, herkes kadar iyi oldu zamanla. Ama Eyyüp’ün bir özelliği var ki çoklarına örnek olacak nitelikte. Belki kimse destek olmadı. Belki de ilköğretimde doğru düzgün ders işledim. Kendi azim ve çabasıyla Fen Lisesini kazanıp okul birinciliğine aday hale gelmiş birisi. Başarılarının devamını diliyorum. Eyüp. Ama biraz da eksikliklerinden söz etmek gerekirse az konuşmayı fazla sosyal olmaman hayatta seni zora sokabilir. Bunu sen mi söylüyorsun diyebilirsin. Haklısın ikimiz içinde bu bir sorun olabilir.

Hayat boyu sağlık afiyet başarı diliyorum. Hakkını helal et.

                                                                                                                                                                    
Ö. Salih Akar


Yakın kültürlerde bulunmamız sayesinde kısa sürede kaynaştığımız Eyüp ile tanışmamız pansiyon’da kaldığımız ilk günlere rastlar.

Sessiz ve çalışkan oluşu onu diğer arkadaşlarım arasında ön plana çıkarır. Kökenlerimizin hemen hemen aynı oluşu sayesinde konuşacak daha çok konuya sahip olduğumuzdan dostluğumuz kısa sürede başladı. 3 yıl boyunca aynı sınıfta bulunmamız ve iki yıl aynı odada kalmamın sayesinde şahsi düşüncelerimizi en iyi şekilde bilmekteyiz. Pek çok düşüncede ortak bir noktada bulaşmamız ve aramızda en ufak bir hasmiyetin bulunmayışı bizi birbirimize yakın yapmıştır.

Şahsi görüşler açısından belki de benden sağlam olan Eyüp’ün ileride en iyi yerlerde bulunmasını canı gönülden ister ve Hakka dayanıp başarılı olmasını Cenab-ı Hak’tan dilerim.

     
 Fatih Sezer


Dünyalar iyisi dostumdu Eyüp, o müthiş gülümsemesi ve güzel esprileri ile etkiledi beni.

İlk iki yılda tanıdım sanıp tanıyamamışım onu. Ben onu yalnızlıktan hoşlanan, sessiz, sakin binisi sanıyordum. Ama iyiliğinden o zamanda şüphem yoktu. Bu sene özellikle de kamplarda gördüm ki o neşeli, eğlenceli, arkadaş canlısı biriydi. İçine girmek gerekiyormuş meğer o güzel manzaralı içine. Çok sevdiğim bir arkadaş o. Umarım hayat ona böyle neşesini gizlemez.

Sen çok iyiydin Eyüp, senin gerçekten en iyilere ulaşmanı isterim hep mutlu olmanı dilerim, kendine iyi bak, unutma beni de buralarda...


Nurdoğan Çıkı


Sınıfa girip de  başınızı orta sıranın en arkasına çevirdiğinizde orda hiç değişmeyen bir manzarayla karşılaşırsınız. Tahmin edebileceğiniz gibi Eyyüp ders çalışmaktadır J Bizce; bugüne kadar onun bu özelliğini çekemeyen bir çok insan olmuştur, çünkü böyle bir şeyi başarmak, çok güçlü bir irade ister. Sınıfımızı çalışkanlığıyla olduğu kadar masa tenisinde de başarısıyla temsil etmiştir. Eminiz ki bu onun son başarısı olmayacaktır. Çünkü onun bu kadar azimli bir insanın “başarısız” sözcüğüyle nitelendirilmesi imkansızdır.

Umarız;hep mutlu olursun. Kendine iyi bak.


Fatma Kayacı - İlkay Keneş - Merve Gedikli - Müge Akarçay


Okula ilk geldiğimde en çok dikkatimi çeken kişilerdensin. Kalbinin yansıması çok temiz bir siman var. Neyse ki sınıflarda değişiklik yapıldı da sıra arkadaşım olma şansını yakaladım.

İlk göz ağrılarımdansın okuldaki, sıkıntılı dönemleri beraber atlattık, yani öğretmenler. Zor dersler...İlk yazılımız ise bir alemdi. Sınavdaki halimizi hatırlıyor musun millet harıl harıl yazarken kıpkırmızı kesmiş suratımız, titreyen ellerimizle sınavın sonunu zor getirmiştik.

Beni en çok etkileyen özelliğin fedakarlığın oldu. Kendi adadığın insanlar var. Onlar için çalışıyorsun, çabalıyorsun. İlk önce benim hem düşünce tarzıma uygun düşmemişti ama şimdi seni daha iyi anlıyorum.

Tekrar görüşmek üzere

Mehmet Arslan


Sevgili arkadaşım Eyüp,

Bu düşüncelerimi yazarken şu anda sana bakıyorum. Etüt zili çaldı ve sen hala istifini bozmadan. Ertuğrul geldi ve seni dersinden kaldırdı. Demek ki sen işin ciddiyetinde olan birisisin ve derslere önem veriyorsun.

Seninle lise 2’de bir dershanede yaptığımız derece sonucu samimi olduk ve bu samimiyet bugüne kadar çığ gibi büyüyüp geldi.

Sen arkadaşların için bazı şeylerden taviz veren ve onların iyiliği için uğraşan birisin. İşte bu yüzden seninle arkadaş olmaktan mutluyum. İnşallah ÖSS’de iyi bir başarı elde edersin. Benim şu anki hayalim aynı kente gitmemiz ve bu bir ömür boyu süren bir dostluğa dönüştürebiliriz.

Hayatında sürekli başarılı olman dileğiyle ailenle ve sevdiklerinle mutlu bir hayat sürmen temennisiyle, seneye buluşmak ümidiyle hoşcakal


Ahmet Yıldız


Eyüp,

Yaşamak bize verilen bir ödevdir ve bize düşen onu en iyi şekilde yapmaktadır. Bu ödevi yaparken içinde zeka olan her yolu deneyebilirmişiz. Bu durumda sen yine çok yüksek bir not alacaksın

Esin Örsçelik


Okulumuzun tescilli masa tenisçisi benim öğrencim.

Pansiyonda sessiz, okulda bir o kadar daha sessiz değerli bir arkadaşımız sessizliği onu gezimli kılıyor ve merak konusu oluyor.

Boş zamanlarında ders çalışan daha da boş zamanlarında da ders çalışan arkadaşımızın su ve yemek gibi çalışmaya bağlanmış ve çalışmanın sembolü haline gelmiştir.

Okumuzun en çok ders çalışan unvanını ümit gittikten sonra kazanmıştır.

Okul 1.miz olmasının sebebi benim masatenisi eğitmenliğimde etkili ders çalışma yöntemlerini öğrenmesi olmuştur.

Samimi olduğum ve kendime yakın bildiğim nadir arkadaşlarımdandır. Hayatında mutluluk ve başarılar diliyorum.


 Önder Dinçel


Lise 1 ve lise 2’de pek fazla tanışma fırsatımız olmamasına karşın son sınıfta aynı odada kalmamızın da etkisiyle aramızda iyi bir arkadaşlık kuruldu. Çok nadir de olsa yaptığın ilginç esprilerle pek çok defa bizi gülsek mi? Gülmesek mi? Kargaşasına düşürdün. Bizi kavram kargaşasına düşürdüğün bir diğer nokta ise onların espri olup olmadığı konusu. Neyse bu konu bizi aşar. Espritüel kişiliğinin yanı sıra masa tenisinde Sivas 2.liğine uzanan başarı öykünün bugüne kadar senin masadan mağlup ayrıldığına rastlamadım. Ayrıca karizmatik ve yakışıklı birisin. Sakin. Dürüst ve efendi bir kişiliğe sahipsin. Umarım sonsuza dek böyle devam edersin.

                                                                                        
Ertuğrul Ekinci 


Pansiyonumuzun en sessiz ve en çalışkan adamı. Kimseyle tartışmaz, tartışılacak ortamı yok eder. Herkese karşı güler yüzlüdür. Sevmeyeni yoktur. Kalbindeki nurun çehresine yansıması bizim o denli nurlu arkadaşımız dememize vesile olmaktadır. Okulda ilk tanıştığım arkadaşım. İlk görüşte bile ne kadar alçakgönüllü ve samimi olduğunu anlar insan.

Hayatta çektiği zorluklara rağmen dimdik ayakta ve hep öyle kalacak inşallah. Allah’ın izniyle ilerde, bugünkü çektiğin sıkıntıların karşılığını alır ve huzurlu bir yaşam sürersin.

Seni can-ı gönülden seven arkadaşın

                  

Hüseyin Silay


Herkesin adını duyduğunda aklına gelen ilk şey çalışmak olur şüphesiz. Çünkü sen bize azimle çalışmanın ne deme olduğunu gösteren canlı örneğimizsin. 3 yıllık sınıf arkadaşım, aynı odayı paylaştığımız yani başkalarının tanıdığından daha fazla tanıdığım biri. İlk sene son derece suskun olan Eyüp zaman geçtikçe açıldı. Lise 2’de Selman’ın önderliğindeki espri furyası onu da sardı. Odada söz ve bestesi kendine ait türküler söylemeye de başlayınca anladık ki Eyüp hiç de göründüğü gibi değil. Yüzünden tatlı tebessüm karnenden başarı yüreğinden hakikat silinmesin.

Halil İbrahim


Sevgili arkadaşım Eyüp. Seni ilk olarak lise 1 yıllarında tanıdım. Akşamları etüte ilk gelme konusunda birbirimizle yarıştığımızı unutmuyorum. Olmamız gerektiği gibi çalışkan bir arkadaşımızsın. Sakin ama içten tavırların gerçekten güzel. Başarılarının bundan sonrada devam etmesi dileğiyle.


Murat Toprak


Yeni oda arkadaşlarının da yoğun destek ve çabalarıyla dersi ve sosyal etkinlikleri bir arada götürmeye başlayan arkadaşımız masa tenisine merak sardı önce sınıf takımı daha sonra da okul takımına yükseldi ve okulumuz il ikinciliğine taşıyan takımın kaptanlığını yaptı. Ayrıca yaptığı orijinal esprilerle bu alandaki yeteneğini de hepimize gösterdi.

İnşallah istediğin yerlere gelirsin.


Kazım Yüce


Sınıfımızın kitaplarla bütünleşmiş siması, tüm problemlerin çözüm yolu ve yolda yürümüyorsa konuşamayacağım (çünkü oturuyorsa soru çözüyordur) arkadaşım.

Her şeyin iyisini hakediyorsun ve haketmek için herkesten çok çalışıyorsun. Seni en iyi yerlerde görmek ve her zaman hatırlanmak dileğiyle.


Meltem Düğüncü


Eyüp Hocayla lise 1’de tenis oynayarak tanışmıştık. Belki de farklı bir şekilde tanışmıştık ama büyük ihtimalle böyledir. Başka nasıl olabilir. Lise 1’de Eyüp Hocayla hafta sonları ders çalışırdık, epey çalıştık, bir müddet sonra ben bıraktım. Bırakmasaydım iyi olurdu Eyüp her ne kadar sessiz sakin biri gibi gözükse de onun içinde kopan fırtınaları ben bilirim. Yani sessiz değilde çok sesli biri olabilecek potansiyel var onda. En azından bu ışığı gördüm. Eyüp, bence okulumuzun en başarılılarından biri, inşallah bu başarısını ilerde de devam ettirecek ve hepimizin gururu olacaktır. Esen kal...


 Furkan Boztaş


İlk zamanlarda çalışkanlığıyla dikkatimi çeken Eyüp’le lise 3’e gelince samimi iki arkadaş olduk. Gönlümde unutulmayacaklar listesindesin. Eyüpçüm sonradan da olsa senin çalışkan olduğun kadar arkadaş canlısı da olduğunu çok iyi anladım.

Sosyallikten de taviz vermeyen arkadaşım masa tenisini de iyi oynar. (Ama beni yenemiyor) Güzel olan herşeye layık olan koçumun hayatta olmak istediği yerlerde olması dileğimle..

Beni unutma!


 
Cihan Şahan


Lise 1’den beri aynı sınıfta bulunuyor ve her zaman iyi anlaştığım sessiz, sakin azimli bir arkadaşım Eyyüp. Gösterdiğin azim ve kararlılık timsaliyle okula büyük örneklerden birisin. Masa tenisinde gösterdiğin başarılar ayakta alkışlanacak cinstendi. Beraber geçirdiğimiz tatil günlerinde birbirimize yaptığımız espriler ve şakalarla daha bir kaynaşmış ardından daha iyi dost olmuştuk. Az konuşan ama öz konuşan kişiliğinle hatasız ve kusursuzluğundan sana “hakkını helal et” bile diyemeyeceğim galiba. Bana katlandığın için sağol. Beni unutmaman dileğiyle.


 A.Gökhan Arslan


Dostum Eyüp. Ruhu birbirine yakın olan insanlar birbirini çabuk bulurmuş, sende benim bu okulda ilk tanıştığım kişilerden ve iyi ki de tanıştım dediğim kişilerdensin. Sıkı atılan düğüm kolay kolay çözülmez Eyüp...Bizde seninle zamanında düğümü sıkılayanlardanız.

Bizim seninle şüphesiz çok güzel anılarımız var, ama bence en güzeli Lise 1’da yaşandı. Daha herkes uyurken seninle kalkıp ders çalışmamız, kahvaltıya inip bir güzel keyif yapmamız, kahvaltı sonrası bulduğumuz plastik topla futbol oynamamız, akşam yattığımızda köy anılarını konuşmamız, Fatih’ten en yeni model traktör bilgilerini almamız, birçok güzel anımızdan bazılarıydı. İlk filmine Deli Yürek’e sırf beni kırmayıp da gelmiştin; bunu unutamam,

Seni birçok insandan ayıran özelliklerinden biri esprinin tadının vermendir. Daha fıkrayı anlatmadan gülmeye başlayanlardan değilsin yani. Espriyi yapar, ciddi ciddi beklerdin, karşıdaki gülmeye başladığında da hemen o kendine has gülüşünü yaparsın, yanakların elmalaşır, gözlerin kısılır...

Daha ben hariç kimseyle güreştiğini görmedim. Onda da beni yıkıvermiştin. Allah’a şükür beni Ümit yetiştirdi de güreşmeyi öğrendim. Sen güreş gücünü her ne kadar bize öğretmediysen de canın sağolsun. İleride erkek çocuğun olursa ona öğretirsin.

            Yüce dağlar aşmadan

            Engin sular geçmeden

            Felek çemberi görmeden

            Beni bir kez hatırla

 

            Hayat geldi geçiyor

            Zaman vakti aşıyor

            Bak Eray’ın gidiyor

            Beni bir kez hatırla

                       

            Anılar canlıdır

            Taşıyanlarıyla vardır

            Sevenler hatırlanır

            Beni bir kez hatırla

 

            Gözler feri sönmeden

            Şu insanlık bitmeden

            Ben dünyadan gitmeden

            Beni bir kez hatırla


Eray Timur