Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

28 FATİH SEZER


Memleket: Sivas
Adres:  Selçuklu Mahallesi Mimarsinan Cad. 6/14
Cep Tel:  05363206393
Ev tel: 03462276619


 

kelimelerle anlatılmaz yaşanır. Üç senelik sınıf arkadaşım iki yıllık sıra arkadaşım. Lise 1’de pek samimi olmayıp sadece tanışıyorduk. O zamanlar yüksek notlarıyla gözümle çarpıyordu. O zamanlar da Gökhan oturuyordu ama farklı Gökhan. Gökhan Yıldız Fatih’in gazabına fiziksel olarak uğramıştır. Ben size Selman ve Fatih’in espri gazabına ve birazda Fatih’in fiziksel gazabına uğradım. Yaptığı espriler verdiği acayip yanıtlar, siyaset, ekonomi, edebiyat, matematik ...

Şaka bir yana Fatih bence zeki, çalışkan ve azimli bir insan. Beraber olduğum sürede ufak tefek  tartışmalar olsa da iyi birisi. Oynadığı futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, hentbol gibi sporlarda başarılı görünen Fatih sınıfımızın kalecisidir.

Genel kültürüyle mütevazı olması gerekir. Alçak gönüllü ve sevecen olan Fatih bence bütün SFL’nin takdirini kazanmıştır. İnşallah azminin ve emeğinin karşılığını alır ve her iki dünyada da mutlu olursun.

 

 Ahmet Gökhan Arslan


 


Çocukluk arkadaşım Fatih, böyle hitap ettim çünkü seninle aynı kültürü sindirmiş aynı köyün suyunu içmiş iki kişi gibiyiz. Düşünüyorum da bu okulda eğer sen olmasaydın ilk geldiğimde çok zorluk çekerdim. Çünkü köyden gelmiş birinin böyle bir okula uyum sağlaması çok zordu. Muhakkak biriyle kök sohbetleri yapmalı, oralarla ilgili duygularım kabarmalıydı. Bu konuda bana yardım edecek tek kişi sendin. Fatih kökün o kadar derinlerde ki seni kesseler dahi cesaret edemez. Kalbinin sıcaklığını konuşmalarına yansıtan bir kişiliğe sahipsin.

Büyük başarılara imza atacağına inanıyorum, çünkü sen kendi adına hareket etmiyorsun. Fatih seninle ilişkilerimizi artırarak devam ettireceğimizden şüphen olmasın. Seninle köyde geçireceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah iz bırakacak bir hayat yaşarsın.

                                                                                 
Eyüp Üçtepe


Sınıfa girer girmez en dikkat çeken şahsiyet Fatih’tir. Girer girmez olmasa da beş on dakika sınıfta sohbet ettiğiniz zaman onu tanımamanız elde değil. Gerek siyaset, gerek ekonomi ve gerekse istatistiki ve felsefi konularda birazcık olsun bilgisi vardır. Bence fiziği, kimyayı bırak ekonomi, işletme veya felsefeyle uğraş. Vatanını ve milletini iyi tanıyan bir insan olarak bir ülke senden pek çok şey bekliyor. Ayrıca senin kadar gıcıklık yapmayı becerebilen bir kişi daha görmedim. Geldiği kökü unutmadan atiye parlak gözlerle bakabilen bir arkadaşımsın. Ayrıca onunla tartışmaya girmeden önce birkaç kez düşünün. Haksız da olsa haklı da olsa kazanmasını bilir. Yani tam bir siyaset adamı.

Bir ömür boyu mesut olman dileğiyle “gıcıklığa” devam et. Her zaman dost kalacağım bir Sivaslısın, bunu unutma.


Ömer Salih Akar


Üç yıl aynı sınıfı, uzun süre aynı odayı paylaştığımız Fatih türlü ilgi alanları sayesinde koyu muhabbetlerin vazgeçilmezi olmuştur. Her sohbet ya artık taşıyamadığım göz kapaklarımın ya da Hakan Hocanın baskınları sonucu sona ermiştir. Bu kadar uzun ne konuştuğumuz ise ancak yaşayanın bilebileceği duygu karmaşasına yol açan ve bu karmaşayı yaşayanların bileceği şeydir. Fatih’in köy anıları, av anıları hiç bitmez. Fatih biyoloji derslerinde de kendini gösterir ve son eseri olan kanguru-antilop çiftleştirilmesi herhalde üç yılın birikimlerinin getirdiği kaliteli bir yorumdur. Osmanlı Türkçesine düşkünlüğü takdire şayan bir ilgi olmakla birlikte paylaştığımız birçok ortak değer bizi birbirimize yakınlaştırmıştır.

Sivas’ın senin hizmetine ihtiyacı var iyi çalış Fatih sevgilerle.


Halil İbrahim Çiçek


Merakına hakim olamayan Fatih aklına gelen her şeyi hocalara sormaktan çekinmez. Bu lüzumlu lüzumsuz sorular karşısında hocaların çoğu afallayıp az ders kaynatmamışızdır.

Kamyonlar ve eski kelimeler Fatih’in ilgi alanına girmektedir. Kelimeler Ömer Faruk Hocanın yüksek dozda alınmasının yan etkisi olsa gerek. Peki kamyonlar nereden çıktı. Hadi nereden çıktıysa neyse peki bize ne hangi kamyonun kaç ton çektiğinden. Biri Fatih’i durdursun lütfen.

Fatih teorem ispatlama konusunda bir ekoldür. Bir teoreme iki ders harcayıp sonucu çıkarması herhalde hayatta en mutlu olduğu andır. Bunların yanında Fatih’le arkadaşlığı ve dürüstlüğü için teşekkür edip ülkesine faydalı bir insan olmasını dilerim.


Çağrı Duru


Bir eşeğin ömrü kaç yıldır? Kuzu çevirmeleri kaç aylıkken yapılır? Birinci Dünya Savaşı’ndaki helikopterler geceleri uçabilir mi?

Oy Fatih oy...Ömrümü yedi soruların, hayır cevaplarını bilsen. Sen sanıyorsun ben bir ay düşünüyorum. Haksızlık bu! Ama sana minnettarım. Sen olmasaydın kim kaynatırdı matematik derslerini, kim ispat yapardı bir ders boyunca, iyi ki varmışsın. Hani çıkar ya bulmacalarda, “Karışık renkli alacalı” deriz, ben bundan sonra Fatih diyeceğim.


 Esin Örsçelik


Nizam-ı halk-ı alem mültezimdir indi baide

Huda kadirdir amma simi zor leyli nehar etmez.

                                                         Ziya Paşa

Yukarıdaki mısraları bu okulda anlayabilecek nadir kişilerden birisin sınırım. Kendini iki yıl içinde edebiyat konusunda bu kadar iyi geliştirdiğin için yeteneğin konusunda yorum bile yapamıyorum.

Yeteneklerini her zaman sana en faydalı olacak şekilde kullanabilmen ve hayatın boyunca mutlu olman dileğiyle.

 
Meltem Düğüncü