Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

35 FEYZANUR ECE


Memleket: Ankara
Cep Tel 1 : 
-
Cep Tel 2 :  -
Ev Adresi: 
Ankara
E-mail: 
ecefeyza@gmail.com


Lise 1 in 1. döneminde tanıştık. İkimiz de yalnızdık ve ikimiz de tutunacak birer dal aradık. İlk olarak ağlarken dikkatimi çekmişti çünkü ağladığı şey yüzünden birkaç gün önce ben de ağlamıştım. İlk yakınlaşmamız böyle oldu sonra zaten yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmemeye başladı. Hatta bize sürpriz yumurta ikizler diyenler bile vardı.

 

Hayat sevdiklerimi hep benden uzaklaştırmak zorundaymış gibi onunla da yollarımızı ayırdı. Sonunda sfl deki tek dayanağım gitmişti. Ama bu bana onun değerini daha iyi anlattı.inşallah üniversitede onu birdaha bulacağım ve hiç bırakmayacağım….

 

Seni çok seviyorum kanka.Hatice yıldırım


Her şey 1 ay kadar geç de olsa pansiyona gelmenle başladı. Geldiğin ilk gün odanın diğer elemanları için tam bir hezimetti sen yatağın üstünde oturuyordun. Biz de işi soytarılığa vurup şebekliğe başladık’padişahım çok yaşa’ J. Nereden bilebilirdik bizi biriki kelime edebilmek için o kadar zorlandığını. Derken alıştık işte birbirimize. Göründüğünden daha sıcak biriydin. Okula sağlam bişey götürdüğünde ya sağlam geliyordu ya da gelmiyordu. Millete bişey veriyodun geri gelmiyodu. Kimseye bişey söylemiyodun ama sinirlendiğinde gözün hiçbirşey görmezdi. Bir akşam sen de dahil 3 kişi buna tanık olduk.

Bazen sana sinir olurdum. Hem her şeye miden kalkardı hem de millietin sivilcesini sıkmaya çalışerdın. Yazılılarda en fazla 40 derdin 70 alırdın  hem de hiç çalışmadan.E kolay değil tabi sınıfın en zeki, aynı zamanda en karizmatik kızı olmak.

2 sene iyi kötü birsürü anımız oldu. Sonra hükümetin değişmesiyle senin de hayatın değişti. SFL de 1 yıl dahi kalmayı göze alamazdın.

Sıra ayrılığa gelmişti. Ne kadar üzülsem de ağlayamam diyodum. Ama  ağlamıştık senle. Ama gitmiştin, ama unutmamıştık birbirimizi, ama unutmayacaktık. Ama belki de seneye tekrar birlikte oluruz.

 

Kendine ve sevdiklerinie iyi bak. Her şey gönlünce olsun.


Dilşad 


Lise bir de kuru bir merhabadan ibaret olan arkadaşlığımız lise ikide gözle görülür bir ilerleme kaydetti. Öğleden sonraları topluca sevk alırdık. O günlerin birinde otobüste güle oynaya giderken bizi bekleyen doktordan habersizdik. Sağlık ocağına gittik. Siz hastalık adı aramaya koyulmuşken Gazi ve ben muayene oluyoduk.adam benim bacağımı Gazinin de sırtını hiç tereddüt etmeden açmıştı. Sonra da bize dönüp siz hasta olduğunuzdan emin misiniz diye sormuştu. Kısacası hep aynı şeyleri yaşadık ve aynı acılarla yoğrulduk. Aynı pansiyonun ağır kurallarıyla ezilip, aynı hocalardan korkuyorduk.

Evet feyza beklediğimiz final günü git gide yaklaşıyor. Ondan sonra belki de bizi bambaşka hayatlar bekliyor olacak. Ama bir şeyden eminim ki sen hep başaran olacaksın.hep başarılı olman dilğiyle.İhsan kıral


Slm Ankaralı fıstık! Seninle hiç aynı sınıfta olamamıza, hatta birlikte 3 yıl bile geçirememize reğmen en iyi dostlarımızdan birisi oldun. Şeytan tüyü mü var nedir? Senin gibi okulun en güzel kızlarından biriyle dost olmak bizi çok behtiyar etti. Bu şerefi bize bahşettiğin için sağol. Özenle fönlenmiş saçların. Oranj pantolon ve ipek pijamalarınla her zaman ‘çağdaş bakımlı türk kızı’ imajını kurdunJ pansiyonda kalkıp da sabaha kadar falın dibine vurduğumuz geceler de unutulmayacak. Ankara gezisinde biz seni gençlik parkına götüremedik ama umarız ilerde sen bizi götürürsün. Eee sen şimdi ankarayı çoktan fethetmişsindir buralarda olamadığın için üzülme! Malum biz sana her şeyi acele postayla yetiştiriyoruz. Sen de veda sözüne fazla gerek duymadıklarımızdansın. Kendine çok iyi bak bizi bekle.Müge-merve-fatma-ilkay

3 yıl sonunda okulu bitiriyotuz. Tabii ki arkadaşlardan ayrılmak güzel bişey değil ama sen bunu bize dah önce yaşattın. Gerçi birlikte fazla anımız yok. Okul süresince hiç aynı sınıfta olamadık ama fark etmiyordu sonuçta teneffüslerde seni bizim sınıfta görebiliyordum. Seni tanıdığım süre boyunca dikkatimi çeken: hep mutlu olman ve insanlara iyi davranman oldu. Bu uzun zaman birlikte olamamıza rağmen iyi hatırlanmana sebep oldu.sana karşı birkaç kez hata yaptım. Bunlara karşı fazla sorun yapamaman ve gülüp geçmen beni sevindirdi.okuldan ayrı bir yıl geçirmene rağmen bizi unutmadığın için teşekkürler. Emin ol biz de seni unutmadık. Hayatın boyunca mutlu olman dileğiyle.Emrah Özyılmaz


Seninle 1 sene aynı sınıfı paylaşabildik. Ama arkadaşlığımız o kadar kısa değil. Sana bir sır veriyim mi… ben aslında seni çoook kıskandım. Niye mi? Çünkü sen Ankara ya  taşındın. Benim doğup büyüdüğüm şehre, nerde olursam oluyum aklımın bir köşesinde bulunan şehre. Senin yerinde olmayı inan çok isterdim. Sivas dan hepimizden önce kurtuldun…

 

Tekrarlıyorum aynı sınıfı bir sene paylaştık, sonra okullarımız da ayrıldı ama aynı gökkubbeyi paylaştığımız sürece arkadaşım olacaksın…..


Meriç


Teşekkürler..


Gazihan