Onbir A sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

18 GAZİHAN İLHAMİ IŞILDAK


Memleket: Adıyaman
Cep Tel: 
0555 467 17 34
Ev Tel:  0332 512 55 99
Ev Adresi: 
Siteler Mahallesi 814.Sokak No:10/3
E-mail: 
gazihan@hotmail.com.tr
Okula renk katan, hayatımızı monotonluktan çıkaran simalardan biri o. Latif Doğan’ın hemşehri olması ona ayrı bir karizma katıyor. Alt sınıflara her ne kadar bacana, ağırbaşlı görünse de dersleri kaynatmanın rakipsiz adamıydı. Okulun gelmiş geçmiş bütün devamsızlık rekorlarını kırmıştır. Bir sene içinde tam 55 gün (tübitak yarışması, voleybol grupları, Ankara gezisi, nöbetçilik vs..) devamsızlık yaparak adını ve numarasını Muammer hocanın bilgisayarına altın harflerle yazdırmış, kırılması imkansız bir rekora imza atmıştır.

Ayrıca okul içi ve dışı bütün yolsuzluklarda adı geçmesi ve bilgi sahibi olmasına rağmen hiçbir disiplin cezası almamıştır. Gazi’yi görmek istemediğim tek zaman uyanması ile yüzünü yıkaması arasında geçen zaman dilimi. Bilmiyorum ama dış görünüşü her an adam öldürebilecek birini andırıyor. Gazi’nin eksikliğini hissedeceğimi düşünüyorum. İdeallerine ulaşman ve başarılı bir yaşam sürmen dileğiyle…

                                                                                 

Alper


Gazi muhteşem fiziği ve güzel saçlarıyla Latif Doğan’a çok benzeyen arkadaşımız okulun renkli simalarındandır. O hep sosyal bir insan olmuştur. (kitap okuması, voleybol oynaması vs.) Gazi hep göze batan isim olmuştur. Asi genç imajından bir türlü kurtulamamıştır. Hocalar tarafından günah keçisi ilan edilmiştir. Fakat lise 3’deki başarıları bu imajını silmeye yetmiştir. Çok mutlu olan arkadaşımız etrafa neşe saçmaktadır. Morali bozulan onun yanına koşmaktadır. Motive edici konuşmaları çok ünlüdür. Bu ününü Ankara’ya kadar herkes bilmektedir. Sanatçı yönü de çok kuvvetli olan arkadaşımız lise 3’ler arasında yaptığımız çiğ köfte partisinde tek başına sıra gecesi düzenlenmiş, Adıyaman’ın sevilen türkülerini seslendirmiştir. Kurtulam gitsin, Eşarbını yan bağlama, küstüm, damımıza kar yağdı, yüzde yüz severim, arkadaşımın aşkısın, çeksene elini, inda club, without me vs. Gazi umarım hayatının geri kalan kısmında da bu kadar mutlu olursun. Hep gülmen dileğiyle!

                                                                                             

İhsan Kıral


Gerçekten han gibi adam olan Gazihan hep arkamda olmuştur (arka sırada). Her zaman beni bu şekilde desteklemiştir.

            İlginç gülüşü, yakışıklılığı ve yönetici kişiliğiyle bana çok iyi bir dost olmuştur. 3 yıldır arkadaşız ve 2 yıldır aynı sınıftayız Gazi ile ve bu sene ise daha da yaklaşarak arkama kadar gelmiş durumda. Ne zaman arkama dönsem onu görüyorum, ama bu beni hiç rahatsız etmedi. Kendimi hep güvendi hissettim o oldukça. O bana hem ana hem baba oldu bu gurbet ellerinde (abarttık mı ya?)

            Arkadaşlığımız ta IX ulusal bilgisayar olimpiyatlarına dayanmaktadır. Beraber çok güzel bir hafta sonu geçirdik.(sınav hariç) Kayseri’nin altını üstüne getirdik. O zamandan beri gayet güzel günler geçirdik. Beraber sinemaya bile gittik. (ben öyle herkesle sinemaya gitmem)

            Gazi beni kişiliği ve Galatasaray sevgisi ile çok etkilemiştir. Tabii siyasi bilgilerini de eklemek gerek. O bu bilgileri de işlemesini bilmiştir. Onun iyi bir politikacı olabileceğini hep inanmışımdır.

            O benim sinema sevgimi entellik olarak görse de ben onun futbol sevgisine saygılı bir şekilde hayran olmuşumdur.

            Aramızda iyi bir yakınlık hissettiğim Gazi de ben gibi uykuyu sevmektedir. (ben kadar olmasın). Her şeyi bir yana koyalım o gerçekten ama gerçekten çok iyi bir dosttur. Açık sözlü ve açık gözü Gazi hiçbir şeyini arkadaşlarından sakınmamıştır.

            Aramızdaki yakınlığın bitmemesini isterim. Arkadaşlarının hep arkasında ol, azminde hiçbir şey kaybetme. Sen kendin ol gerisi gelir. Mutlu ve başarılı olman ve de gönlündeki gibi yaşaman dileğiyle…

            Özleyecem lan seni…!

            Not: Her arkama dönüşümde seni hatırlayacağım.

                                                                                             


Nurdoğan Çıkı


Büyük kavgaların ardından güçlü dostluklar başlar denir. Gazi’yle de SFL’ye geldiğimizden beri hiç anlaşamazdık. Bu lise 3’ün ilk aylarına kadar sürdü ve sonra beraber hareket etmeye karar verdik. Çünkü bazı ortak noktalarımız vardı. Bunların başında para ve SFL’ye olan sevgimiz (!) geliyordu.

            Her ne kadar kabul etmese de o bence şişko biri. Ama çok yemek yemesini pansiyonda biraz frenledik. En azından pansiyonda hiç yemek eksik olmayan odası olarak, Gazi ve çetesine gıda yardımlarını sınırlı verdik. Bunu yaparken çok yalan söylemek zorunda kaldık ama sonucu hepimiz için yararlı oldu. Hem onlar formda kaldı, hem de biz her gece tıka basa tok olarak uykuya daldık J

            Ortak noktalarımızdan biride teknolojiye olan ilgimiz. Bu konuda ikimizde birbirimizi etkiledik. Hedeflerimiz biraz da bu yolda belirledik.

            SFL’deki 3 yılda birçok arkadaş grubuyla samimi olup tenefüslerde pansiyon hayatında onlarla takıldım ama hiçbiri Gazi ve Meriç ikilisiyle olan arkadaşlığım kadar güzel olmadı. Sonuçta bu 3 beyinde bir noktada okulun kuyusunu kazıyordu içten içe. Ayrıca ilgi alanları ve espri anlayışlarımızda çok benziyordu birbirimize.

            Çıkarlara dayanan dostluğumuzun daha uzun yıllar sürmesi dileğiyle…

                                                                                 


Nedim


Gazihan İlhami Işıldak

            Gazican 3 yıldır birbirimizin aldığı nefesten bile haberdardık nerdeyse. En son sene aynı sınıfa düşebildik ama 3 yıldır da aynı odadayız. Ortak özelliklerimizden biri de sen ne kadar inkar edersen et hemşeri olmamızdır. Sivas’ta sayılı oyuncuya verilen MVP (most vovable player) ödülünün birisini de sen aldın. Gerçekten çok güzel voleybol oynuyorsun şimdiye kadar hiç hatanı görmedim. En azından Cihan Şahan gibi kafana taş yemiyorsun. J Voleybolunun dışında futbolun ve masa tenisin de göz ardı edilecek gibi değil. Bilgisayar bilgin de bayağı fazla, çok teknolojik birisin. MP3 çalarından telefonuna kadar her şeyin son model. Sabahlara kadar oturup ne söylediğimizi bile bilmediğimiz şeyleri konuşmak da unutulacak gibi değil hani! Sevgi cell olayında yoktum ama tahmin edebiliyorum. Valla sana hiç veda sözcüğü tüketmek istemiyorum Gaziciğim çünkü biz daha çoook görüşeceğiz.

            Görüşmek dileğiyle.

                                                                                             


Furkan Savaş


Gazi birlikte Galatasarayın bir galibiyet alışını bile göremeden okuldan ayrılıyoruz. 2 sene oldu Galatasaray göremedik ama birçok şey gördük. Birkaç CS kadrosunda birlikte yer aldık. Hele isimleri değiştirip balığına kazandığımız partiyi hiç unutmuyorum. Tabii bilgisayar ve telefon üzerindeki hakimiyetinde tartışılmaz. Biraz da derslerle uğraşsan daha iyi olacak ama sen bilirsin. Elinde iki hafta üst süte aynı telefonu göremiyoruz. Haftasonu aradığımızda internet kafede bulabiliyoruz. Zaten ya CM oynuyor, ya da hackerlik(!) yapıyor oluyorsun. Gerçi hockerlik kısmını biraz abarttım. Onun dışında bilgisayarla epey becerisini gördük. Bu arada futbolcu olarak pek kendini gösteremesen de çok iyi bir voleybolcu olduğunu biliyoruz. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.

                                                                                             


Eq


Bana bu, kalbin kadar temiz digi-satırları ayırdığın için teşekkür ediyorum. Hiç aynı sınıfta olmasak da bağlarımızın kopmadığı ve karşı cins olarak bizim tabirle kafa bir arkadaşımsın. Sercen’le didişmekten bana kalan sohbetlerde hep eğlenceli, Emrah’la olmadığın vakitlerde de hep kibar oldun
J
şaka bana karşı hareketlerinde hiçbir zaman olumsuzluk hissetmedim.

            Eve gittiğimizde Beyaz Show’u izlerken beni uyarmanı, gecenin bir yarısı beni uyandırmanı ve en önemlisi doğum gününü bir gün önce bana hatırlatmanı(!) unutmayacağım. Birde sizin ortaokuldaki müdür yardımcınızı!

            Hayatın hep böyle esprili, kararlı ve evden gelip aldığın kilolar kadar çok mutlu olsun. Üniversitede görüşmek dileğiyle. Hüsmen seni korusun.

                                                                                             


Ece Ceren Önder


Okulun bence en mantıklı öğrencisi. Sivas’ın MVP’si (Mos Valuable Pasör) olayları bakış açın çok farklı. Birinin açığını yakaladın mı dilinden düşmez ama aynı kişinin başı sıkıştığında da savunmayı iyi bilirsin.

            Her ne kadar 3 yıldır aynı sınıfta olmasak da seni tanıyabiliyorum sanırım. Tanıdığım kadarıyla da iyi bir dostsun…

            Onur ve seni yolcu etmek için geçen gece saat 12’ye kadar dolaştığımız akşamı hatırlıyorsundur umarım.

            Bilgisayar ve internet hakkındaki bilgin de gerçekten çok ileri seviyede. Saflığıma gelip de yazdığım şifreyi, Güven’le birlikte çözmeniz de gerçekten azminizi gösteriyor J

            Bugüne kadar fikirlerinle ve arkadaşlığınla yanımda olduğun için sağol. Üniversitede de senden akıl almaya devam edeceğim. İnşallah. Kendine dikkat et. Görüşürüz.

      
Seninle lise 1’den beri samimiyiz. Yatılı kaldığım bir sene boyunca benim için büyük bir zevkti. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizim dönemde okulun tadını en çok çıkaranlar biz olmuşuzdur. Herhalde 2 kez Kayseri’ye, 1 kez de Tokat’a gittik ve okulumuzu temsil ettik. Gittiğimiz yerlerde okulumuza katkıda bulunamasak da kendimize büyük faydalarımız oldu özellikle de (2. kayseri ve tokat yolculuklarında)

            Bunlar güzel, hoş ama bir türlü gerçekleştiremediğimiz planları hep kafama takılıyor. Biraz Alperen’in beceriksizliği, biraz da bizim şanssızlığımız iki senedir bir şey yapamıyoruz. Bu sene Alperen kamp ayarlıyacam diyo ama.. Olur mu bilmiyorum.

            Neyse voleyboluna ve büyüttüğün göbeğine değinmeyeceğim, herkes bu konularda ne kadar başarılı olduğunu biliyor.

            Kendine iyi bak

                                                                                             

Meriç


İşte puzzle’ın diğer önemli parçası, diğer bir dost…Aslında sana yazmama gerek yoktu nasıl olsa aynı yere gitcez di mi? Unutmadıysan arasa alacaktık, alışılmış bir kentin sohbetimizde geçmişti bu konu…Hayal de olsa güzeldi bence seninle bir şeyleri paylaşmak.

            İlk yıl sana takılıyordum, kilo aldın diye ama sen kendini aştın ve üçüncü senemizde senden beklediğimden de büyük bir hızla kilo almaya başladın. Ciddi ciddi sona bir diyetisyen bulcam ona göre(!) Hayır yarıştığın biri varsa söyle de bilelim. Bunların hepsi şaka tabi, sen her halinle değerlisin. Zayıf olmuşum, şişman olmuşum kimin umurunda. Ama sen yine de gecenin bir yarısı 1 ekmek karışık tost falan yeme, sağlığın için…Fazla şey istiyorum biliyorum ama birde sabahın beşine kadar internetin başında fazla durmazsan iyi olur. En önemlisi de sütünü içmeyi unutma!!..

            Ya ben gittiğim yerde kantindeyken kimden çikolata istiycem? Başka Gazi yok ki! En azından senin kadar anlayışlısını bulamam. (umarım aynı yere gideriz de şu arabayı alırız. Tamam, bana ne kadar çok çikolata alırsın o kadar kullanmana izin vercem sana!)

            Her zaman bir şekilde hatırlayacağım seni ve inan bana sabaha kadar uyutmamalarını bile özleyeceğim.

            Olur da yolun bizim oralara düşerse, her zaman beklerim, uğra. Söz sana karışık tost yapcam hem de kocaman. Hem yemekte yaparım, kim bilir o zamana kadar öğrenirim belki de

            Birlikte geçirilen ve paylaşılan anları umarım sende unutmazsın! Hep böyle kal

                                                                                  


Sercen


Sen gelmeden ismin gelmişti zaten SFL’ye. GAZİHAN İLHAMİ IŞILDAK ee boş değildi bu kadar uzun isim…

            3 sene boyunca hep kendime rakip gördüm seni. Fark etmesen de seni her gördüğümde acaba hiç kilo aldı mı diye baştan aşağı süzüyorum ve bu süzmeler sonucunda kendimi hep iyi hissetmemi sağladığın içinde ayrıca teşekkürler J

            SFL hayatımdaki unutamayacağım kişilerdensin. Bir kere çok farklısın telefonu açıp da alo yerine ne var diyen tek arkadaşımsın J

            Umarım harika yemek yapan biriyle evlenirsin ve bol paralı bir meslek bulursun kendine. Sana daha iyi ne diyebilirim ki…J

                                                                                 


Nuray


Hiç aynı sınıfı ya da aynı odayı paylaşmadık ama pansiyon ortamı sayesinde birbirimizi çok iyi tanıdığımızı düşünüyorum. Arkadaş okuldaki yeni voleybol ekolünün öncülerinden hatta son sınıfta kaptanlığını da yaptı. Sivas’ın en iyi pasörü seçilmese de elbetteki bir tesadüf değil. Bilgisayarla da arası iyi olan bu arkadaşımız Nedim’le kurduğu ortaklık sonucu birçok karlı işe imzasını atmıştır. Ayrıca yakışıklılığı ile de dikkat çeken bu arkadaşımız kızların beyaz atlı prensi olmuştur.

            İnşallah voleybol kariyerine üniversite hayatında da en iyi şekilde devam eder mutlu ve başarılı bir hayat sürersin.

                                                                                 


Hakan Erarslan


Okula ilk geldiğimde uzun saçlarıyla ortalıklarda dolanan Gazi hakkındaki ilk düşüncelerim sadece dış görünüşü hakkındaydı tabii.

            Tanıdıktan sonra onun delikanlı biri olduğunu anladım.

            Lise 1’den beri en iyi arkadaşlarımdan biri olan Gaziyle bir çok anımız oldu.

            Son zamanlarda adımız biraz olaylara karışsa da anılarımız unutulmayacak güzellikte.

            O bahsettiğin Mercedes’ten bir gün ikimizin de olacak inşallah koçum.

            Gönlünden geçen güzelliklerin gerçekleşmesi dileğiyle..

                                                                                              


Cihan


20.05.2002 (lise 2 I. Dönem)

            -Merve, fazla kalemin var mı? Şey ben unutmuşum da

            (gayet kibar bir edayla)

            20.05.2003 (lise 3 II. Dönem)

            -Gızz Merve kalem ver” (kabalığın sınırlarını zorlayarak)

            Zaman insanı ne kadar da çok değiştiriyormuş değil mi? Ama bu , değişikliğin de ötesinde, mutasyon geçirdi mübarek…

            Hayattaki en önemli şeyi, kopya çekmeyi senden öğrendim ustam benim…Arada ufak aksaklıklar yaşayıp yakalandık ama…

            Lise 2’de aramızda çıkan anlaşmazlıklar, triplerin sayesinde son sene de kendini gösteriyor. Ne yaparsın 3 ay daha sabredeceğiz işte J

            Hayatta her şeyin gönlünce olması dileğiyle…

                                                                      

Merve Gedikli


Gazihan 21.yüzyıla ışık tutacak ve Cumhuriyeti en iyi yaşatacak insanlardan birisidir bence. Onun amacı, çürümeye yüz tutmuş insanlık ruhanisini gün ışığına çıkarmak ve kısa çöpün uzun çöpten hesabını soracağı ortamı filizlendirmekti.

            Gazihan’ı ilk olarak etütte gördüm. Etütte pek çok kişi vardı. Ama onun etkileyici yönü dikkatlerimi onun üzerine çekmişti. Ve ayrıca Gazihan o sıralar etütte “affedersiniz” habire ders çalışıyordu. Onunla lise 2’de aynı sınıftaydık. Bu lise 3’e öyle geçtik. Gazihanla büyük icraatlar gerçekleştirdik. Okulumuzu çirkefliğe götüren erkekleri kötü yola sevk eden bir durumu ortadan kaldırmayı başardık SFL mahkemesini kurduk adaleti halka aşıladık.

            Gazihan bu okulda çok farklıydı. Derin SFL’nin içerisindeydi. Hiçbir zaman kız düşkünlüğüne girmedi. (okul içerisinde) Okul dışını da Allah bilir.

            Gazihan hocalara sözünü geçiren birisiydi. Hocalar pek sözünden çıkmazdı(!) Bir keresinde hocanın birisine beş düşürmezsen görüşürüz dedi. Hoca beş düşürdü. Gazihan bunları adaleti yerine bulsun diye yapardı. Hocalar hak yolundan çıkmasınlar diye.

            Kendisine Allah’ın nurunu üzerinden hiç düşürmemesini peygamberimizin şefaatini kalbinde zikretmesini temenni ederim.

            ÖSS sınavında kolaylıklar dilerim.

                                                                                             


Sinan


SFL’de sonradan tanışıp samimiyet kurduğum nadir kişilerdensin. Lise 1’de aynı sınıfta değildik. Ama pansiyonda da hiç sohbetimiz yoktu lise 1’de.

            Lise 2’de ise ne Gazi bilir ne de ben nasıl olduysa muhabbetimiz başladı. Artık ben olayı birazcık da yüzsüzlüğe vurup, her gün sizin odaya geliyordum.:) Belki o zamanlar buna sinir oluyordunuz…

            Bu sene başında ise aynı dolayı paylaşmaya başladık. Zaten yazın nette yaptığımız geyiklerin üzerine geyik tanımıyorum. Bu sene ise dostluğumuz katlanarak arttı.

            Tipinde güvensizlik olsa da içinin bunun tam zıttı olduğunu biliyorum. Dostluğumuz boyunca seninle hiçbir şeyi mi paylaşmaktan çekinmedim ve çekinmeyeceğim de…

            Ayrıca Eskişehirli konusundaki yardımlarını unutmayacağım.

            Seninle kız arkadaşlarımız konusunda kaderimiz aynıydı. Ben Eskişehirliyle sende seninkiyle aynı sorunları yaşadınJ

            Yalnız biraz miskin ve üşengeçsin. Ama kilona göre üşengeç olman normal.

En çok hoşuma giden özelliğin ise her şeyden az buçuk anlaman. Seninle odadaki masayı sürekli biz temizlerdik.

Ayrıca sana verdiğim Teyze oğlu sırrını hiç unutmazsın herhalde. İnanmakta çok güçlük çekmiştim ama artık inanıyorsun değil mi?:)

Bu okula isteyerek gelmedim, isteyerek gitmeyeceğim. Çünkü senin gibi arkadaşlarım bana bu okulu dahi sevdirdi. Bu senenin hiç bitmemesini istiyorum.

Ne yazık ki üç sene boyunca seninle aynı sınıfı paylaşamadık. Ama sayın hocam bizim ayrı sınıfta GÖNÜLLERİMİZ BİRDİJ

Birlikte yaşadığımız bir sürü anımız oldu. Ama ben birini yazacağım. Seninle gece All-star maçını izleyecektik. Maç gece 03:00teydi. Bizde o saate kadar uyuyamayacaktık. Neyse saat 02:00 gibiydi. Sen telefonla uğraşıyordun. Bende koridorun lambasının yanıp söndüğünü söyledim sana. Şok olmuş olmalısın ki oğlum sen mi yapıyorsun dedim. Korkunun verdiği heyecanla benim yapmam imkansızdır. Sana kapatalım dedim ama tırstın. Yol olm orda biri varsa dedinse de benim arkamda kapıdan çıkıp bozulan lambayı kapattık. He fı adamsın ya J

Kısacası USTA, benim bu okulu sevmeme, kişisel gelişiminde yardımcı olduğun için çok teşekkür ediyorum. SFL’den sonra mutlaka görüşürüz, ama yine görüşemezsek de her daim mutlu, bilgili, entel ve başarılı olman ümidiyle. Esen kal

Eskişehir’de bekliyorum.:)

              

Onur Demir


Nerden başlasam hiç bilmiyorum. Gece tuvalete korkudan beraber gitmemizden mi, yoksa sabah kalkışındaki o dağıtmış halinden mi…Okula ilk geldiğimde lüle lüle saçların dalgalanıyordu rüzgarda. Babam çok yanlış bir karar verdi, aslında böyle yapmazdı ama ne olduysa herhalde bir şeye takılmıştı aklı, sonra iyi biri olduğuna karar verdi. Neyse çıktım yukarı bir şeylerle uğraşıyorum, geldin odaya “adım Gazihan İlham, sen istediğini söyleyebilirsin” kısa zamanda arkadaş olduk, ve sırlarımızı paylaştık. Senin yüzünden bir keresinde midem parçalanıyordu. Neydi o ya, nasıl nasıl o kadar şeyi. Hadi senin yemen normalde ben nasıl yedim. Ya bak bir tuhaf oldum. Seni evvela düşürdüğüm geldi aklıma Allah’tan dağıtmadın şaftı, valla vicdan azabı duyardım ömrümün sonuna dek. Sensizliğe, beni daha fazla üzme
J
))

Lise 2’de bir şeyler olmuştu ya, bakma o kadar şey söyledim ama gerçi bu senede çok şey söyledim, hepsini unuttum. İlk tanıştığımızda neysek şimdi de oyuz. Vay be 3 seneyi devirdik, nasıl geçti ya hatırlıyor musun(hatırlarsın) lise 1’de geçmez lan bu kadar zaman, diyalogları bolca oluşturmuştuk. İşte arkadaşlık bitmez. Bak BMW’le gideceğiz unutma sakın. Nasıl olsa okuldan sonra yine arkadaşlığımız devam eder o yüzden tam kesin bir sona erdirmiyorum bu yazıyı

                                                                      


Emrah