Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

54 GÖKHAN YILDIZ


M
emleket: Sivas
Cep Tel:  0536 593 25 98
Ev Tel:  0346 227 34 48
Ev Adresi:  Diriliş mah. 20.sok Osmanlı Evler B Blok Kat: 3 No: 8
 


Benim dik saçlı samancım arkadaşım. İlk münasebetlerimiz pek hoş olmasa da ikinci sınıftan sonra en iyi arkadaşlarımdan biri oldun. Hatta seni Buğra ile birlikte Fahri tombulluk mertebesine yükselttik. Kısacası sen bizim grubun bir üyesiydin ve hep öyle kalacaksın. Seninle liseden sonra ayrılacağımızı düşünmediğimden dolayı yazıyı fazla uzatmaya gerek duymuyorum. Eğer ayrı düşersek beni hiç unutma.

Sana dik saçlarında tavlayacağın eşinle mutlu ve uzun bir ömür diliyorum.

                                                                                 
Berkan


Biliyorsun ki seninle lise 2’de kanıştım. Daha öncesinde, biraz sinirli biri olduğunu düşünüyordum. Ama lise 2’de aynı sınıfta öğrenim görmeye başlayınca seni daha yakından tanıma fırsatı buldum ve aslında hiç de sinir biri olmadığını anladım. Tamam sinirli olduğun doğru ama sinir olduğunu söyleyemem. Bu satırları yazdığım zaman da seninle küstük ya neyse ben yazıyorum.

Tamam biliyorum bazen çekilmez biri oluyorum, ama senin ortaya koyduğun tavırlarda çok abartılı oluyor. Neyse biz seninle çok küstük ama sonrasında barıştık yine biliyorum bu küslük fazla uzun sürmeyecek. Sanırım bazen ben seni neyin kıracağını bilmiyorum. Sen de benim neye kırılacağımı bilmiyorsun.

Neyse yine de sen benim en sevdiğim arkadaşlarımdansın. İğrenç esprilerin en büyük temsilcisi ve bu konuda da dünya lideri olman dileğiyle.Seni çok seven biri…

                          
Buğra


Selam benim bir tanecik fermiyonum J fermiyon ne demen bir sen birde ben biliyorum saten, boş ver ne anlama geldiği aramızda kalsın.

Aslan parçası lise 2’de aynı sınıfa düştük ama istihbaratım kuvvetlidir, daha önceden iğrenç espriler yaptığını duymuştum ama bu kadarını tahmin etmiyordum. İkinci sınıfta sına arkadaşımdın ama iyi ki orta sıralarda birinde oturuyorduk, yoksa maazallah esprilerine dayanamayıp, kafayı duvara vura vura iki günde parçalardım J

Deli dolu bir ikinci sınıf geçirdik. Az kahrımı çekmedin, kopyayı geç veriyorsun diye az sövmedim sana. Bir defasında senden 100’lük kağıt geçirmiştim, hatta sen o sınavdan 93 alıp kafayı yemiştin J sen okula geç kaldığın zaman ben ne hat yicem sınavlarda bu çocuk gelmicek diye az tutuşmadım. Dedim ya deli dolu bir lise 2’ydi benimki, ders dışında her şeyle uğraşıyordum. İyi ki o zamanlarda hep yanımdaydın.

Şuna kesinlikle emin ol ki SFL’de iyi ki tanışmışım dediğim birkaç kişiden birisin. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Herkesin samimi olmak isteyeceği birisin ve ben bu samimiyeti ilk sağlayanlardan biri olduğum için şanslıyım.

Şunu hiç unutmayacağım herhalde, bilgi kültür yarışmasında siz birinci olmuştunuz ben r-de sizin sırtınızdan bedava sinemaya gitmiştim J

Şimdi geldik lise yıllarının da sonuna, ama eminim ki seninle uzun yıllar daha görüşeceğiz. Yine eminim ki hak ettiğin yeri kazanacaksın. Benim için her zaman çok iyi arkadaştın, beni en iyi anlayanlardan biriydin. Arkadaşlığın benim için tahmin edemeyeceğin kadar değerli bunun sen de farkındasın.

Bir ömür boyu mutlu ol, tüm hayal ettiklerinle bu yazıyı ikinci defa okurken kavuşursun umarım…

                                                                      
Alperen Coşkun


Seni gidi manyak. Acımasız, psikopat insan GÖKHAN. Ya çok mu fazla oldu birdenbire. Neyse, şu an Berkan’ın esprilerine gülerken bende senin gülüşüne gülüyorum.

Lise 1’den beri aynı sınıftayız. Tesadüfe bak ki bu sene de yan yana oturuyoruz.

Sen gerçekten iyi bir insansın. Biraz dengesiz olsan da çok sevimlisin küçük kardeşim. Yazılılarda biraz gıcıklık yapsan da bu okulda tanıdığım en iyi insanlardan birisin. Birçok insandan çok da farklısın.

İnşallah hayatta lisede olduğun gibi başarılı olursun ve seni seven bir insanla karşılaşırsın. Kendine iyi bak.

                                                                                             
Tuba


Hırslı, azimli ve cana yakın arkadaşım! Sende bu azim bu kararlılık varken sırtın hiçbir zaman yere gelmez. Bunu ÖSS de göstereceğinden çok eminim. Sana sonuna kadar güveniyorum.

Seninle dostluğumuz nasıl başladı hatırlamıyorum ama ikinci sınıfta ortalıkta geçen muhabbetten sonra aramız bayağı iyi oldu. Sanki çok önceden tanışıyormuş gibi samimiydik.

Sen oldukça içten ve sevimli birisin, ama biraz alıngansın. En ufak şeylerde darılıyorsun. Bu darılman fazla sürmüyor Allah’tan. Geri insanın gönlünü almayı çok iyi biliyorsun.

2 senede çok iyi birer arkadaş olduk bundan sonrada arkadaşlığımız devam eder umarım.

Seneye Ankara’da görüşmek dileğiyle…

                                                                                             
Ceren


Saçlarının dikliği ve sempatikliğiyle hemen dikkatleri celp eden espiriktüel arkadaşım Gökhan Erdoğan hocayı aratmayan esprilerin dillere destan. Ama espri yaptıktan sonra gülmese daha sempatik olur.

Gökhan seni tanımlasam ne derim acaba?

Buldum!!!bir tutam sevgisin. Arkadaşlarının iyiliğini istersin. Hiçbir yardımını (özellikle yazılılarda) hiç esirgemedin. Sınıfımızın Gakkoş’usun sen. Basket’te attığım serbest atışların hala gözlerimde.

Birde o uzun süren ders çalışmaların. Taktire değer gerçekten. O kadar uzun süre nasıl çalışabiliyorsun J

Hayat dolu gülüşlerin hep devam etsin, bu arada esprilerine devam et, rutin hayatın renkleri onlar, sende onların kaynağısın. Hayat boyu başarılar

              
Büşra


Gökhanım, dik saçlı, geyik arkadaşım benim.

Seni unutmak imkansız aslında ama ben yine de unutulmazları sayayım; o akıl almaz esprileri, o saçlarını, o kimya kopyalarını o trip hallerin, platonik takılmalarını,….hiç ama hiç unutmayacağım.

İki yıl boyunca genel olarak iyi anlaştığımızı düşünüyorum seninle. Ah birde çok çabuk kırılıp o meşhur triplerine başlamasan  çok daha tatlı olacaksın.

Zaten çok iyi bir yer kazanacağını vurgulamaya bile lüzum görmüyorum da umarım biz senin yakınlarında bir yerde olabiliriz.

Yolların kesişmesi dileğiyle…

                    
Nuray


Benim taklidimi senin kadar iyi yapabilen bir kişi daha görmedim. Az güldürmedin beni.

Sana “çok iyi espri yapıyorsun” demek isterdim ya da sınıfın en’leri seçilirken en espritüele seni yazmak…Ama vicdanım el vermedi.

Öğretmenler günü programında o sahneye nasıl tek adımda çıktığını hiç unutmayacağım. Doğrusu çıkamayacaksın ve oyun başarısız olacak diye korkmadım değil. Bir kere daha korkmuştum senin yüzünden. O da Rıza hoca sana nane şarkısını söylettiğindeydi. Eyvah bana rakip çıktı dedim ama sendeki müzik ateşi çabucak sönüverdi.

Unutmayacağım başka bir şey var ki o da derslerde bize sürekli susun demen hem de bunu öyle bir söylüyordun ki karşımızda sürekli gülen Gökhan’ın bunu söylerken gözlerinden kıvılcımlar çıkıyordu. Yiyorsa susma.

Seninle iki yıl aynı sınıfta durmak güzeldi. İlerde seni çok iyi yerlerde göreceğime eminim. Çünkü sen her şeyin en iyisine layıksın.

Unutulmamak dileğiyle…

                                                                                 
Meltem


Gökhan’la 3 sene aynı sınıfta olmak bazı esprileri ezberlememize neden oluyor. Lise 1’de Selman’ın başlattığı iğrenç espri akımını lise ve 3’de başarılı bir şekilde devam ettirmiştir.

Her sana samimi arkadaşları farklı kişiler olmuştur. Ama asıl dostluğu lise 3’deki tombul diye tabir edilen sınıfımızın sempatik öğrencilerinde buldu. Derslerine söylenecek pek bir şey yok zaten. Her dalda çok iyi olduğu için sınıftaki birçok kişi yapamadığı soruları ona soruyordu.

Lise 2’de Kayseri’deki olimpiyatlara da beraber gittik. Fazla anormal olmak üzere kızlara biraz ilgisi olduğunu burada fark ettim. Kimyası çok iyiydi. (zaten kimyadan katılmıştı ya olimpiyatlara..) Dolayısıyla Vahap hocayla arası iyi olan nadir öğrencilerdendir.

O 3 sene boyunca alçak gönüllü, yardımsever bir arkadaştı. ÖSS’de çok iyi puan alacağını düşündüğüm bu arkadaşlarıma ilerdeki hayatında başarılar dilerim.

                     
Nedim


Dik saçlı arkadaşım;

Seninle lise 1’den beri aynı sınıfta okuma işlemini gerçekleştiriyoruz. Kimya’ya karşı olan ilgisinden dolayı da en çok Vahap hocayla beraber olurdun. Vahap hocadan bulaşmış olsa gerek senin kendine özgü en iyi özelliğin espri yapmaya çalışman ve dik saçlı olmandır bence. İleride iyi bir doktor olacağından eminim, ama inşallah hastan olmam. Sağlık, mutluluk, para pul ve dilediğin her şeyin senin olması dileğiyle…

             
İsa


Sevgili Gökhan;

Bu okula başladığım günden beri hep seninle aynı sınıfları paylaştık. Bu üç sene o inanılmaz esprilerinle beni kahretmene yetti de arttı bile(!) Aslında daha güzel espriler yapabilirdin. Dik saçlarının vermiş olduğu karizmayı da iyi kullanıyorsun. Çok çalışkan olmanla birlikte çok da sportif bir insansın. Futboldan, voleybola, basketbola kadar tüm sporlara karşı ligin var. Ayrıca iyi de futbol oynuyorsun.

Arkadaşlığımız boyunca ne kadar anlayışlı, espritüel(!), çalışkan birisi olduğunu fazlasıyla gördüm. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Her şey gönlünce olsun…

                       
Osman Yıldırım


Seninle tanıştığımız 4-5 sene öncesine dayanır, ne yazık ki samimiyetimiz bu kadar eski değil. Seni hep çalışkanlığınla ve zekiliğinle tanıyordum. Aynı sınıfa düştüğümüzde ise bunların yanına mükemmel ötesi esprilerin eklendi. Seni her zaman ÖSS’de sınıfımızın yüz aklarından birisi olarak göreceğimizi düşünmüşümdür. İnşallah bu konuda yanılmam.

Fırça gibi saçlarınla ve esprilerinle seni hep hatırlayacağım.

Ha unutmadan sana Hasan’ın selamı var…Hangi Hasan mı Flor Hasan! Zo hohahahaha ha

                  
Meriç


Üç senelik sınıf arkadaşım Gökhan lise 1’den sana kalanlarla lise 2 ve 3 de hep varlığını hissettirdin. Selman’dan etkilenerek yaptığın esprilerin son iki sene bir milletin yüzünde bir tebessüm bile oluşturmadı. Hatta ağlamaklı olanlar bile olduJ

Umarım benim sıcak, samimi, biraz saf, dürüstü arkadaşım her konuda özellikle espride kendini sporda geliştirdiği kadar geliştirebilir.ve daha mutlu bir hayat sürer.

Birde çok duygusal olan bir bu arkadaşıma bir tavsiyem var. Eğer kendinde bir değişiklik yapmak istiyorsan zaten dik olan saçlarını jölelemek yerine onları yatırmayı dene. O zaman fark edileceksin.:)

                     
Dilşad


İğrenç espriler, ilginç saç stili ile tanınan Gökhan’la son iki senedir aynı sınıftayız. Arkadaş hep senin kadar boyum olsa, nasıl oynardım şu oyunu deyip durur ama kendi boyunda olanlar onun kadar boylarından şikayetçi değiller. Basket gibi voleybolu da iyi oynadığını düşünmekteyim. Kızlara olan ilgisi de hiç unutulacak bir şey değil.

Hakkını helal et dostum…

                     
Hakan Erarslan


Espriyi bulan adamla aynı esprileri yapıp kendini eğelendirmen dışında kötü bir yanın yok. Ders çalışman göz dolduruyor ve sınıfımızın ağır tombullarından en hafifi olmana rağmen tombul olman sınıfta iğrenç espri yapabilme hakkını veriyor sana. Benim esprileri, seninkilere benzetmeleri ise tam bir katliam. Bunca yıldır büyüttüğüm espri hayatımın sonu.

Ders çalışmanın ve azmin eninde sonunda seni istediğin şekilde muvaffak edecektir.

Kendine iyi bak! Hoşcakal!

                                                                                 
Hakan Üvenç


İğrenç esprili ama sevimli çocuk. Sana sık sık takılmanın seni sevdiğimden olduğunu bildiğin için pek kızmadın.

Mahallede oynadığımız basketbol ve futbol seninle yaşadığımız en güzel onlardı.

Sadece dershaneye giderken saçlarını jöleliyor olman çeşitli söylentilere yol açıyor olsa da öyle şeylerle pek ilgin olmadığını bildiğimden inanasım gelmiyor. Futbol tekniğini üniversitede kullanman dileğiyle. Kendine dikkat et.

Görüşürüz.

                                                                                 
Ahmet Güler


Sınıfımızın en iğrenç saçına itafen;

Gökhan’la 3 senedir arkadaşız. Bu üç sene boyunca kendisini çok yakından tanıma fırsatım oldu.

Aslında dışardan aksi biri olarak görünse içi o kadar temizdir ki. Özellikle de ders konusunda kimseden yardımını esirgemez J

Hatta lise 2’de onunla bir süre aynı sırayı paylaştım. O zamanlar demek ki çok bilimsel bir çocukmuşum ki Gökhan’la sürekli bir proje arayışına girmiştik. Vay be ne günlerdi.

Ayrıca sınıf takımımızın değişmez ismiydi. Orta sahadaki kıvrak çalımlarıyla takımı rahatlatan isimdi J

Herhalde sınıfımızın inek-sosyal tek öğrencisi. Onunla gurur duyuyorum…J

Gökhancığım SFL’den sonra beni unutmaman dileğiyle…

Senin o soğuk esprilerini hiç unutmayacağım…

                                                                                                                                    
Onur


İki yıldır seninle aynı sınıftayız. Yaptığın hareketlerle oldukça dikkat çekici birisin. Kısa boylu olmana karşın basketboldaki yeteneğinle pek çok NBA yıldızına taş çıkartırsın. J bunun yanı sıra futbolda da sınıf takımında pek çok başarılara imza atmış birisin.

Sportmenliğinin yanı sıra zeki ve başaralı bir öğrencisin. Yollarımız ayrılsa bile unutulmamak dileğiyle…

                                                                                 
Ertuğrul Ekinci