Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

15 İSA GÜNDOĞMUŞ


Memleket: 
Elbistan/K.MARAŞ
Cep Tel:  0505 355 81 26
Ev Tel:  0332 512 55 99
Ev Adresi: 
EÜAŞ-AEL Memur Lojmanları F9/1
E-mail: 87isa@mynet.com


 


 
Bu okulun verdiği nadir hediyelerden biriydin bana. Bu okula ilk geldiğim gün ilk gördüğüm sen olmuştun hatırlıyorsan. İlkler hep özel oluyor gerçekten. Dışarıdan çok sakin uyumlu ve sıradan görünüyordun. Ama seninle lise 2’de aynı sırayı paylaşmakla tanımaya başlamıştım. Seni kişiliğin çok oturmuştu. Olgun, akıllı, düşünceli ve iyimserdin. Senin bu iyi kalbinin kıymetini bilmeyenler seni kırdılar. Fakat bilmiyorlardı ki senin son derece duygusal ve düşünceli olduğunu. Benim gördüğüm kadarıyla yüreği tertemiz, hiç kimse hakkında kötü düşünmüyordun. Ama hayat şartlarındandır. Karşına çok farklı kişiler çıkacak. Bence insanlara kişiliğince değer ver. Herkes senin gibi iyi niyetli olmaz. Ama ben seni hep o tatlı sohbetlerimizle o güzel günlerle hatırlayacağım. Evet bu sene ikimiz içinde büyük şanstı.

Allah bir araya getirdi yine biz. İnsan kardeşini nasıl anlatamazsa bende o zorluğu çekiyorum sanki  getirdi yine biz insan kardeşini nasıl anlatamazsa bende o zorluğu çekiyorum sanki. Ve seni sana anlatmak …Düşün ki bir insan var kalbini bütün samimiyetiyle dostlarına açmış. Dürüstlük iyi niyet onu ana iskeletini oluşturmuş. Bu yüreğinin güzelliğini tebessümüyle yüzüne yansıtmış. Benim gözümde sen böylesin. Sen farklısın, özelsin. Bu yazıyı ilerde okuyunca hislerimi daha iyi anlayacaksın. Unutma ki iyiliklerini bazıları kaldıramayacak. Ama bu senin suçun değil. Yüreği nasır tutmuş insanların arasından tertemiz çıktın sen. Bu yolda karşılaştığımız için çok mutluyum. Seninle çok özel anılar yaşadık. Bu anılar okuldaki en güzel anılarımdı. Yaptığın her şey için hakkını helal et. Sen bana farkında olmadan çok şey gösterdin. Dedim ya sen benim kardeşimsin.

                                                                                 
Burak


İsa her şeyin ötesinde bize iyi bir dost oldun. Vefan, bağlığınla kendini bize vazgeçilmez yaptın senden. Önce düzensiz ve alelade olan bir oda düzenimiz senin gelmenle yeni düzene girdi. (her ne kadar seni de biraz kendimize benzetsek te) Kalkarsak birlikte kalkar, kalkamazsak 7.40’ta birlikte koştururduk.

Çok istikrarlısın İSA. Seni bence diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin bu. Kalkış saatin ve yatış saatin bellidir. (6:45-23:32) Hangi günler tıraş olacağın, saat kaçta dershaneye gideceğin bellidir. Uyumlusun hatta gereğinden fazla. Sevdiğin kişiler (yani biz) söz konusu olduğumuzda asla muhalefet yapmıyorsun. Bizi kırmamak için elinden geleni yaparsın. Şu durgun hayatımıza renk  katan bir kişiydin. Yani sen İsa.

            Bir ömür boyu mutu olman dileğiyle.

            Bir gün bir çocuk doğmuş

            Adı İsa Gündoğmuş

            Günler art arda olmuş

            İsa 17 olmuş

 

            3 yıllık zaman bir anda dolmuş

            Ayrılma vakti gelip konmuş

            Nerde onun gibi dost olmuş

            İsa efsane olmuş

 

            İsa çok düzenlisin

            Kumaş pantolon kemerlisin

            Şu Sivas’tan gidince

            Bir gün bizi özlersin.

                                                                      
Eray Timur & Ahmet Berk


Kalpler aynı istikamete baktılar mı kolay oluyor ilişkiler. Senle çoğu zaman aynı yönlere baktık. Misal istersen birkaç tane sıralayayım sana. Adam gibi adam olmaya çalıştık ikimiz de. Prensiplerimiz vardı. Bize karşı veya bizim yanımızda yapılmayacak…çalışmak gerektiğini anlamış, aklı başında ayakları yere sağlam basan bir insan olarak tanıdım seni. Ara sıra gülmelerini duydum. Ara sıra kötüye, muzurluğa, yersiz şakalara gösterdiğin tepkileri gördüm. (bunu hassasiyetlerden prensiplerden taviz vermemek adına yaptığını biliyorum, merak etme). Çoğumuza bir düstür olmak şu söz ki “bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak gerekir”

Sen iyi dostsun. Prensipli olmak güzeldir. Böyle devam et. Bir ömür boyu gül demiyorum. Ağlayıp da mesut olmak daha güzel bunu bil.

                                                                                  
Ö. Salih Akar


Bir ihtişamı mübağalardan kopup gelmiş, o engin gönüllere sevginin en güçlü duvarı örmüş bir nüshalar insanı. Bir umudun yürekli bekçisi, güzellerin güzel güzelliği. Yıldızların bile anlatamadığı o temaşalığı bir nebze de olsa güneşe anlattı. Sonra ilk yazın öfkeli başında, sehatlardan hepten yüreği vuran bir şekilde geldi bir diyara. Bir diyarki belki görmemişti daha o engin nurşaniyi. İşte gelişmiş bir müshaba kavuştu, bu diyar, sevilmiş gönüllere serpilmiş serfabıyla.

Hiçbir umutla gönüllere destan-ı şeklini kaybetmeden destan-ı hüsmura kavuşman ve en yerinde gönüllere ulaşman ümidiyle.

                                                                                  
Sinan


İsa sen benim artık kardeşim gibi oldun. Bu okula gelmeden önce seninle tanışıyorduk. Hatta bu tanışma değil sanki iki kardeş gibiydik ve öyle devam edecek, edeceğine inanıyorum(!) Fen lisesi sınavı açıklanınca sırf sen varsın diye ailem beni daha önce tercihlerimde bile yer almayan Sivas fen lisesine yazdırdı. İyi ki de öyle olmuş. Sayende bu okuldayım ve çok şey öğrendim. Gerçekten iyi bir dostsun için öyle temiz ki kimse senin hakkında kötü düşünmüyor ve çok kişinin sevdiği birisin. Daha seninle çok görüşürüz. Veda sözcüklerine gerek yokJ

Kendine iyi bak

                                                                                             
Furkan Savaş


Okuldaki en ilginç kişiliklerden binide İsa’dır. Onu diğerlerinden farklı kılan kendine has kibarlığı ve insanları incitmeme konusundaki özverisidir. Aslında okulda en düzenli ders çalışanlardan biri de odur ama bu çalışmasını yazılı ve sınavlara pek yansıtamamaktadır. Bunun sebebi de konsantrasyon olsa gerek.

Bence onu başlıca etkileyen unsurların başında pansiyonda bir türlü kendine göre oda bulamamasıdır. Ama lise 3’ün ortalarında bu sorununu çözdü ve sonrasında daha mutlu olduğunu umuyorum.

Arkadaşlarına yardım etme isteğiyle dolu bu 3 senelik sınıf arkadaşıma SFL’den sonraki hayatında başarılar dilerim…

                
Nedim


Aslında seninle çok uzun zamandır tanışıyoruz. İlkokuldan beri. Ama sanırım görüşmeye başlamamız bu okul vesilesiyle oldu.

Önce yolculuklar, sonra aynı sınıfa düşmemiz birbirimizi daha iyi tanımamızı sağladı.

Lise sondan öyle bir şevkle çalışmaya başladın ki şaşıp kaldık. Kafanı hemen hemen hiç kitaptan kaldırmıyordun. Taktir ettik doğrusu.

Geometriye yeni bir boyut getirdin. Çözebildiğin soruları bilinen teoremlerden çözüyordun. Çözemediklerin için yeni teoremler üretiyor, sonucu öyle yandan böyle çıkarıp, kullandığın teoremin gerçekten var olduğuna inandırmaya çalışıyorsun bizi. Ama biz yer miyiz?

İyi şaka kaldırıyorsun ve arkadaşlarına saygılısın daima. Bu yönlerini hep taktir etmişimdir. Bir de çalışma azmini..

Emeğinin karşılığını alman dileğiyle.

                                                                                              
Meltem Atalar


İsa, pansiyonda gördüğümüz en iyi, en arkadaş canlısı, dostları için yapmayacağı şey olmayan çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdır.

Çok güzel günler geçirdik onunla, çok neşeli özellikle o kamp günlerini unutamayacağız.

Bize saçtığın neşe gibi hayat da sana neşe saçsın, bize gösterdiğin iyiliği hayat da sana göstersin, azminden hiçbir şey kaybetme. Kendine iyi bak, mutluluğu yakalaman dileği ile…

Bizi unutma!

                                                                                             
Nurdoğan Çıkı


Yolumuz şu son senenin son günlerin de kesişti seninle. Keşke Rıza bey daha önceden yanına oturtsaydı. Yanlışa düşeceğim zamanlarda sana Sakıp iyi biri olmaya karar verdim. Ders çalışmaya başladım. Derslerde uyuyacağım zaman. Sana bakıp yüzümü yıkayıp soru çözdüğümü hatırlıyorum.

Belki Burak’la oturmanızdan gerçi eskisini bilmiyorum ama çok efendisin İsa. Bazen sana imreniyorum; keşke olaylara karşı bu kadar sabırlı olup içimde esen fırtınayı dışa vermemeyi becerebilseydim de diğer insanlarla bu denli iyi geçinebilseydim.

Bazen seninle soru çözdüğümüzde senin azmini ve çalışmanı görünce Allah’ın hiçbir emeği karşılıksız bırakmayacağı düşüncesi eşliğinde bir gün istediğin yerlere geleceğine inanıyorum. Kendine iyi bak.

                                                                                 
Hakan Üvenç


Bu sınıfta tanıdığım aklı başında sorumluluk sahibi, kibar insanlardan birisin. Biraz sessiz sakinsin ama her durumda hakkını çok iyi arıyorsun.

Kendi içine kapanık, kendi halindesin. Edebiyat dersinde yazdığın kompozisyonlardan da anladığım kadarıyla buradan da pek memnun değilsin. Ama her şeye rağmen seninle oturup konuşmak çok zevkliydi. Bu güne kadar verdiğin defterleri, notlar için sağol! Her şey gönlünce olsun..

                                                                                              
Ceren


Seninle lise 2’de tanıştık. Biliyorsun ki lise 2’de fazla bir muhabbetimiz yoktu. Ancak efendi kişiliğin senin hakkında yapılan yanlış yorumlara çok büyük bir olgunlukla yaklaşman aslında çok dikkat çekici biri olmanı sağlıyor. Başkaları küçüldükçe sen gözümde devleşiyordun adeta. Nitekim lise 3’de seninle muhabbetimiz artıp da seni daha iyi tanıdığım zaman bu tahlilimde yanılmadığımı anladım.

Doğru sözlü, açık yürekli, her yönüyle iyi bir insansın. Seni bu yüksek niteliklerinden dolayı kutluyorum. Emin ol hayatta karşıma sürekli senin gibi insanların çıkması en büyük temennimdir.

Hayatın boyunca temiz kalman, hak ettiklerini kazanman dileğiyle…

                                                                                 
Buğra


Slm, hemşom…

Seninle iki senelik bir birlikteliğimiz oldu, gerçi aynı sınıfta ve ikimizde Elbistanlı olmamıza rağmen neden ve sınıftaki herkes gibi benimle de pek bir muhabbetin olmuyor.

Keşke insanlarla biraz daha sıkı ilişki kurabilsen ve biraz daha açık olabilsen…

Ama biz seni böyle de seviyoruz J

SFL’nin unutulmazları içindesin sende… birlikte yaptığımız o otobüs yolculukları ve o muhteşem kimya kopyaları hiçbiri unutulmaz.

Gönlündeki yerde okuma ve çok mutlu olman dileğiyle..

                                                                                              
Nuray


İki yıl odayı paylaştığım İsa Gürdoğdu;

Beni bu güne kadar hiç kızdırmadığın ve kahrımı çektiğin için sağol. Bir daha hepimiz ne zaman Elbistan’dan getirdiğin elmalı pastalara saldıracağız. Bense Onur kimin dolabındaki fındık ve balı birbirine katıp ( gecenin bin vakti yiyeceğiz ) bu güne kadar ailenin gönderdiği hediyeler içinde teşekkür ederim. Ama ben hiçbir iyiliği bunları bekleyerek yapmadım. Maraş biberinin de tadı damağımda kaldı hani. Umarım ilerde bir gün tekrar karşılaşırız. Her zaman senin gibi iyi kalpli bir arkadaşımın olmasını isterim. Bütün güzellikler seninle olsun.

                                                                                             
Anıl


İsa okula ilk başladığımda aynı odayı paylaşıyorduk. Okula geldiğimde tanıştığım ilk insanlar sen ve baban oldunuz herhalde. İlk sene sana elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım. Ancak son 2 sene samimiyetimiz biraz azaldı. Seni her zaman seyrelmiş tavırlarınla ve efendiliğinizle hatırlayacağım.

Umarım yolunda alnın gibi açık olur (kızmadın dimi

                                                                                           
Meriç


Seninle sadece 1.sınıfta beraberdik ama bir çoğuyla beceremediğimiz bir şeyi yaptık, arkadaşlığımızı sürdürdük. Bence önemli olan ilk adımları sağlam atabilmekti. Gerisi saten kendiliğinden gelir…

Her zaman iyi bir dostum olarak gördüm seni. Belki çok şey paylaşmaya vaktimiz olmadı ama hafızamda kendin için güzel bir yer edindin. Yolun sonuna gelmiş olsak da arkadaşlığımızın devam etmesi dileğiyle. Eee ne de olsa dostlar kolay unutulmamalı…

                                                                                  
Burcu


Son iki sene İsa ile aynı sınıftayız. Ama bu iki yıl birbirimizi çok iyi tanıyıp iyi bir dostluk kurmamız için yeterli bir süreydi. İsacığım neredeyse hiçbir sportif faaliyetle ilgilenmez hiç kaç izlemez. Onun için varsa da yoksa ÖSS gerçi bir bakımdan haklı da hayatı için dönüm noktası olan ÖSS’ye iyi bir şekilde hazırlanmak onun yapması gereken bir şey. Neredeyse hiç ortak yönümüz olmamasına rağmen bu kadar iyi bir dostluk kurmanız sanırım onun samimi ve cana yakın olması ile sağlandı.

Hakkını helal et kardeşim.

                                                                                 
Hakan Erarslan


Kendine has tavırları ve kimseye pek fazla konuşmamasıyla okulun her zaman sevilen kişilerinden biri oldu İsa. İsa’yı üç senedir tanıyorum, ama doğrusu pek fazla kimseyle yüz göz olduğunu hatırlamıyorum.

İki senedir aynı sınıftayız İsa’yla her ne kadar arada bir kendine takılarak da sanırım bizi hoş görüyordur. Zaten, İsa’nın çok hoşgörülü biri olduğunu biliyorum ben.

İnşallah ilerde de herkes tarafından sevilen, başarılı bir insan olur.

Tüm güzellikler seninle olsun…

                                                                                 
Furkan Boztaş


Seyrek saçlarınla, ciddi ama sempatik duruşunla hep farklıydın. Lise 3’deki çalışma azmini gerçekten taktir ediyorumJ

Sana ne kadar takılsak da seni sevdiğimiz için yaptığımızı biliyordun. Çok zorluyorsun ki kendini ve bir derdim olduğunda iyi biliyorsun yardım etmesini. Hemen yanıma gelip, elini başıma koyup bir şey mi oldu? Dediğinde bile rahatlatıyorsun gerçekten.

İstediğin üniversitede, istediğin insanlarla olman dileğiyle! Kendine dikkat et!

                                                                                 
Ahmet Güler


İsaaaaa yazılıların vazgeçilmez ismi. İsa seni kesinlikle unutmayacağım. O kadar büyüksün ki gözümde. Kibarlığını, beyefendiliğini, yazılılardaki başarılı performansın J

Sınıfın, biricik İsa’sı. Allah inşallah her şeyi o temiz kalbine göre, verir. Temiz insanlarla karşılaşırsın. Ya senin hakkında yazacak bir şey bulamıyorum…çünkü mükemmel bir insansın her şeyinle.

Ömür boyu başarılar dilerim. Hayatta her zaman inşallah gördüğün, heves ettiğin her şeye sahip olursun.

                                                                                             
Tuğba


İsaaaa…

Üç sene boyunca seninle aynı sınıftaydık ama her sene senin keşfettiğin yönlerinin çok az olduğunu fark ettim. Seni her sene farklı bir kimlikte buldum sanki. Belki de seni hiç tanıyamadım. Ama tanıdığım kadarıyla şunu söyleyebilirim çok iyi bir arkadaşsın. Çok iyilikseversin ve vefalısın. Liseden sonra da beni unutacağını sanmıyorum. İnşallah arkadaşlığımız bundan sonrada devam eder. İnşallah çok mutlu olursun.

                                                                                 
Gökhan Yıldız


Pansiyonumuzun en düzenli öğrencilerinden biri olan İsa gece 12:00 yatıp sabah 6yı 52 geçe uyanır. Dolabında her şeyin yeri bellidir. Gözleri kapalıyken bile dolabındaki toplu iğneyi bulabilir. İsa her şeye taktımı takar.

İsa temiz kalpliliği, dürüstlüğü ve yeri geldiğinde ciddiyeti ile arkadaşlarının sevgi ve saygısını kazanmıştır. Her zaman arkadaşlığının da hakkını vermiştir.

Ben onun ÖSS’de başarılı olacağına ve geleceğinin parlak olacağına inanıyorum.

Umarım sıkıntıların adın kadar kısa, mutluluğun soyadın kadar uzun olur.

                                                                                 
Çağrı Duru


Senin birinci sınıfta tam olarak tanımama rağmen ikinci sınıfta aynı şubeye düştüğümüzde beyefendiliğinle dikkatimi çekmiştin. Kendi halinde içine kapanık, ama iyi bir arkadaşsın. İstediğin başarıya ulaşacağına inanıyorum.

Hayat hep istediğin gibi olsun.

                                                                                 
Berkan