Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

40 KAZIM YÜCE


Memleket: Tokat
Adres: 
Yazıcıoğlu Koop. Safa Apt. B-blok D: 6 TOKAT
email: 
abalal7@mynet.com
Cep Tel: 
0536 263 87 60
Ev Tel: 
0356 229 11 53


 

Kazım öyle ha deyince yazılmıyor ki. Kazım sanada. Neyse başladık bir kere devam edeceğiz artık. Etütlerde söylediğin şarkıları çok duydum fakat dinlemek hiç nasip olmadı. Neyse ki sunuculuğunu yaptığın iftar programlarını kaçırmadım. Hayran olduğum başka bir yönün ise olaylara çok tarafsız objektif bakman! Senin yaptığın yorumları dinlemek bize zevk veriyor. O çok güvendiğin G.S’lı Mülayimide ileride Beşiktaş’a alıp senin yorumlarını dinlemek isterim. Bana CM aşılamana ise ne diyeceğimi bilmiyorum. Teşekkür mü yoksa sitem mi etsem kararsızım. Günün birinde eski arkadaşlarını topla beraber eğlenin deseler sen kesin yanımda olurdun. Tarih derslerinde yaptığın vezirlik, aklımda kalan diğer bir yönün. Sana doyum olmaz kuzum “biz racon kesmiyoruz” (ne alaka bende bilmiyorum) dilerim mutlu olursun, dilerim hep hayata güzel bakarsın...    

 

 

 Alper


 


Kazım okulun imparatoru. İnşallah ileride de Lucescu ve Fatih Terim’le kim imparator? Olacak. Kazım’dan dinlediğim İstanbul hikayelerini hiç unutmam. Kazım, aynı zamanda çok yetenekli biri, Elinden her iş gelir. Şimdiye kadar birçok organizasyonda Kazım’ı görmek mümkün oldu. Kazım’ın bu sene bana en faydalı yanlarından biri de dershaneden kaçarken beni hiç yalnız bırakmamıştır. Aynı zamanda bu aralar birlikte alternatif para kazanma yollarıyla uğraşıyoruz. İnşallah hep birlikte başarılı oluruz. Senin ileride çok başarılı biri olacağına inanıyorum, hangi alanda olacağını kestiremiyorum. Her alanda da başarılı olabilirsin

Her şey gönlünce olsun...

                                                                                 
Furkan Boztaş


Orijinal düzeyli, zeki, pratik, sosyal, karizmatik ve her şeyden önce tam manasıyla bir dosttur. Kim mi bu? Memleketi hakkında net bir yorum yapılamayan Erzurum’lu, Tokat’lı Samsun’lu veya İstanbul’lu olduğu düşünülen SFL’li Kazım oynadığı futbolla SFL spor tarihine altın harflerle yazılan  Kazım yaptığı esprilerle hedefi on ikiden vurdu. Hareket ve tavırlarıyla sınıfın neşesi olan Kazım Rıza Bey’in Vahap’tan sonraki tek gözdesiydi. Bilgisayar oyunlarında (bilhassa CM) kulun rehberiydi. Çok çalışmaz ama hep başarırdı. (Ona da başarmak yakışır) Lise 2’de Halil Kul’un imajmakerliğine, lise 3’te de kendine yaptığı saç imajıyla gündeme oturdu. Kısacası gündemden hiç düşmedi. Üç yıllık sınıf ve iki yıllık oda arkadaşlığımızla hafızamda derin izler bıraktı.

Geri kalan hayatında daha güzel dostluklar bulması ve mutlu olması dileğiyle.                           


Mesut Karlık


Onunla Turhal’da tanışmak isterdim. Çünkü Yenişehri’i gezmenin çok güzel olacağına inanıyorum. Kazım futbola olan ilgisiyle dikkat çekmiş ve futbol bilgisiyle de saygın yorumcu ve antrenör unvanını kazanmıştır. Tele-spor spor-magazin ve televole’de yorumcu olarak istek almış ancak kendisi ÖSS hazırlığı içinde olduğundan bütün teklifleri geri çevirmiştir. Erman Toroğlu zor pozisyonları bizzat kendi arayarak arkadaşımız Kazım’a sormuştur. CM’de onun eline kimse su dökemez. Hal ve hareketleriyle de kendisini sevdiren arkadaşımız gönlümüzde hiç unutulmayacak bir yer edinmiştir. İnşallah istediği bölüm ve üniversiteye kazanır. Sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum.


Önder


Sevgili arkadaşım Kazım,

Seninle lise 2’nin sonlarına doğru arkadaşlığımız Mesut’un öğle aralarında geldiğimde beni güldürmeye çalışmanla başladı. Bu yaz ise samimiyetimiz iyice arttı. Bu senede sizin odaya geldiğimde yine aynı şeyi yapıyorsun ama artık yüz kaslarıma hakim olabiliyorum. Bana olan dostça davranışların ve yakın ilgin sayesinde çok iyi bir arkadaşım daha oldu fakat gel gör ki bu sene sonunda ayrılıyoruz. Umarım ileride yine karşılaşırız. Her şey gönlünce olsun.


M. Öner Yeleğen


9-A’nın en zeki çocuğu, 10-B’nin en komik tiplemesi ve 11-B’nin keli. Kısacası çok yönlü, her ortamın adamı. Bazen bir Bayhan olur, bazen futbolunu Hagi’si. Futbolda çalımlarıyla, golleriyle yıldız olur. Etütde türküleriyle ve geniş repertuarıyla bir star. Birde ÖSS’ye çalışsa.


 Selman


Hayatımda gördüğüm en komik, en baba, en güzel gülüşlü insanlardan birisiydi o. Çok sempatik olan Kazım ile 3 yıldır arkadaşız. Ama hiçbir yıl aynı sınıfta olamadık. Çok isterdim aynı sınıfta olmayı ama biz de yinede pansiyonda olsun, çarşıda olsun açığı kapattık.

Çok hoşuma giderdi onun o tavırları, gülüşü ve esprileri özellikle de sohbetleri. Hangi konuda olursa olsun güldürdü beni. Meg Ryan’ı çok seven Kazım ile çok istedik Vanilla Sky’a gitmeyi o olmadı ama Bridget Jones’un günlüğü ve Mumya Firarda’ya gittik onunla.

 Çok müthiş futbol bilgisine sahip Kazım, çok iyi de bir menajerdi. Seviyordu futbolu, çok da komik futbol sohbetleri vardı. Sadece bunlarla değil çok da iyi oynardı bu oyunu.

Kendisiyle olduğu kadar ses tonu ve konuşmasıyla da beni çok etkileyen Kazım çok güzel yemek yerdi. O yerken adeta iştahı açılırdı insanın. Ona bakarak yarışa bile girdim onunla. Onunla yediğim yemeklerin ayrı bir tadı vardı.

İşte baba bitirdik okulu ama bitmeyecek bizim dostluğumuz. Ben seni çok özlerim yoksa. Umarım gönlünce yaşarsın kalan ömrünü (sanki çok az kalmış gibi oldu) Allah bol ömür versin sana versin ki nice kişileri de eğlendiresin. Dostluğunu gösteresin onlara. Kendine iyi bak, mutlu ol, başarıyı sen gelmek zorunda bırak, beni de unutma yani!...


Nurdoğan Çıkı


O bir efsane, o bir taktik deha, Kazım Yüce. Muhteşem futbolu ve CM’deki parlak kariyeriyle her zaman göz önünde oldu. Takım ruhunu arkadaşlarıyla paylaşıp çok sıkı dostluklar kurmasını da bildi. Yeşil sahalardaki kıvrak hareketlerini beyaz kağıtta da tekrarlayarak yazılıların hakkından gelmeyi bildi. Yaptığı ince esprilerle de kıvrak zekasını kanıtladı.

Umarım hayatta da zorluklara karşı vücut çalımı atacak kadar klas, düştüğünde kalkacak kadar güçlü ofsayta düşmeyecek kadar sabırlı. Hep doksana atacak kadar şanslı olur. Formunun hep zirvesinde olması dileğiyle..


Çağrı Duru


Kazım’ı herkes bilir, herkes tanır. Sakin, ağır, oturaklı, sohbet edene zevk veren bir delikanlıdır (Kafiye iyi uydu ama)

Kıvrak futbol zekası, hem de icraata dökmesi futbol alanında onu okulun başta gelenlerinden yapmıştır.

Daldan dala atlıyoruz ama inanın kalbinde hiçbir leke olmayan bir arkadaşımız, ciddiyim bu konuda yani şüpheniz olmasın. Ayrıca çok neşeli ve çevresindekileri neşelendiren biri.

Üniversitede İstanbul’a gitmek istediğini duydum. Herhalde İstanbul sefiri olmak istiyormuş (biraz zor ama Kazım bu, belli olmaz)

İstanbul sefiri olamasa bile, kalbinin temizliğini her zaman korusun, kafidir.

Huzur ve mutlulukla her zaman beraber olman temennilerimle...


Hüseyin Silay


Yatılı okulda gurbete yeni yeni alışmaya çalışırken henüz ilk günlerde kaçma planları yapan ve bizi de bu planın failleri olarak tasarlayan biri vardı. Başında şapkası ve fıldır fıldır gözleriyle Kazım.

Benim ilk sıra ve oda arkadaşım. Daha yeni olmamıza rağmen duvar kenarı ön dörtlü teşkilatımız çok iyiydi. Neyse daha sonra yavaş yavaş Kazım’ın marifetleri bir bir dökülmeye başladı. Defansın bel kemiği iken kafa golleri spor otoriteleri tarafından taktir ediliyordu. Etrafında Lord of the CM’yim dile gezinenler varken bile usta kaptan dalgalı denizde belli olur deyip CM’de de ipi göğüslemiştir. Bu başarısının altında yatan bir sır var bildiğim bu oyunu oynarken galibiyet için Bartın’ın Güzelleri şarttı. Lise 3’de arkadaşlarımın moral ve motivasyon ihtiyacını görünce hemen kendine Cihan, Onur ve Mustafa’dan oluşan bir saz ekibi kurmuş, başına kendi geçerek geniş repertuarından bizlere müzik ziyafeti çektirmiştir.

Çok yakın arkadaşım olmasına rağmen duygularını çok iyi gizlediğini söyleyebilirim. Ama iyi kalpli olduğunu anlamak zor değildir. Kendisine yolunaçık olsun diyor, gönlünde büyüttüğü hayallerine kavuşmasını temenni ediyorum.

ODTÜ seni bekliyor, Kazım acele et.


Halil İbrahim


Adam gibi adamdır. Şahs-ı Alileri 11-B’nin sadrazamıdır. Mehmet Bal’ın sınıftaki tek muhatabı. Zati alileri her ortama uyum sağlayabilen bir arkadaştır. Güzel futbol oynaması sadrazamların spora olan alakasında göstermiyor mu? Genelde sakin olmakla beraber kızdırmanız pek hayrınıza olmayacaktır. Ne de olsa veziri azam. Ayrıca Onur Akın dinlediğini bildiğim tek sanatçı. Ekmeği tuza banıp, yemek ne güzeldir.

İnsan sevenleriyle beraberse

Geçtik beraber hünkarım bu meydanlardan

Senin olmadığın yer soğuk

Senin olmadığın yer zindan

Bir ömür boyu mesut ol, Kalbinde sevgiler hiç bitmesin Helal et hakkını.


Ö. Salih Akar

Tam olarak lise 2’de tanıyıp, samimi olduğum Kazım dürüst bir kişiliğe sahip. Aslında onun hakkında yazacak çok şey var ama onları bu satırlara sıkıştırmak mümkün değil.

Lise 3’de Kazım’la aynı etüt sınıfına düştük. İkimizin de etütlerde fazla çalıştığı söylenemez. Canımız sıkıldığında beraber verdiğimiz konserleri hiç unutmayacağım. Hele o gömleğim beyaz şarkısını...

Daha sonraları ortağım olan Kazım’la büyük işler peşindeyiz. Ortaklığımızın devamı ve gönlünden geçenlerin gerçekleşmesi dileğiyle...


Cihan


Kel bir adam nasıl espri yapar? Diyelim ki yaptı sence ne kadar komik olur? Hele ki bu adam Kazım gibi sert mizaçlı, katı görünüşlü bir adamsı. Belki espri komiktir ama gülebilmek için çekinirsin uzun bir süre mesela ben Kazım’ın lise 2’de hiçbir esprisine gülemedim. Lise 3’teyse ondan fazla korkmamam gerektiğini öğrendim.

Kır saçlarında ya da kel halinle her zaman hak ettiğin yerlerde bulunman dileğiyle!


Meltem


16.02.2004 Pazartesi. Sivas’tayız. Kar yağıyor. (Tatil olsun dile dua ediyoruz) Tarih dersinde Mehmet Bal ders anlatıyor, dinleyen var mı bilmiyorum?! Kazım baba önümde oturmuş yıllık için yazı yazıyor. İçimden “şakaklarına kar mı yağdı” demek geliyor.

Kardeşşş, seninle muhabbet ne güzel hep böyle susma emi...Sen konuşunca ben hep güldüm çünkü, ve unutma güldürdüklerini, hatırladıkça gül, bizi hatırla.

     
Esin Örsçelik


Kazım cana yakın, arkadaş canlısı bir kişiliğe sahipsin futbol konusunda otoriter bir kişiliğin var. Futbolun güncelliğini hiçbir zaman yitirmemiş gelecek maçlarla ilgili tutturduğun tahminlerle güncelin ötesine geçtin. Arkadaşımız futbol dergilerinde yılın yorumcusu seçilmiştir. Ayrıca genç yaşına rağmen Mehmet Paşanın veziri olması kazandığı en büyük başarılar arasındadır.

Çok tutarlı davranışları ve inanılmaz bir vicdan duyusu vardır. 3 senedir aynı sınıftayız ama birbirimizi sınıf arkadaşı demek yanlış olur biz artık sınıf dostuyuz. Söylediği tempo müzikleri hiçbir zaman unutamadım.

Hayatında mutluluklar ve başarılarının devamını dilerim.

                                                                                                         
Eyüp


Kazım mı desem El Kezo mu desem bilemiyorum. Ama iyi bir dost olduğun kesin. Seninle geçirdiğim lise 2 dillere destan ne anlatmaya ne de yazmaya güç yeter. Gecelere kadar CM muhabbetleri, okuldan kaçıp internet cafe maceralarımız, Mikail Hoca afeti ve daha neler neler...Samimiyetin, yüzünde gülerken oluşan garip ifade, futbol zekan, arkadaş sevgin beni her zaman kendine hayran etmeye yetti de arttı bile. Her zaman yüreğim seninle olacak ve seni saygıyla anacağım.

 Mustafa Eren


Okuldaki en iyi arkadaşım dilebileceğim Kazım, tipik insan modelinin dışında kendine özgü bir cinstir. Önceleri onun Okan Bayülgeni nasıl sevebildiğini sorardım, fakat sonra anladım ki o da Okan Bayülgenin akustik versiyonuydu. Hele birde kararsızlığı vardır ki insanı çileden çıkarır. Ama sonuç olarak en iyi arkadaşımdır. Beni futbolla tanıştırdığı için mutluyum. Hayatının da arkadaşlığı gibi güzel olmasını diler akabinde ve detayında yapmış olduğu yahut yapmaya karar verme yolunda emin adımlar attığı olaylardan alnın akı ile çıkmasını temenni ederken, unutulmaması gereken şu sözler de eklemeyi bir borç biliyor ve ekliyorum bunu da gündeme getirirken kendisine mutlu bir hayat diliyorum.


 
A.Burak Oktay


İstanbul’dan SFL’ye geliyordu. Kazım kardeş. O zamanlar İstanbul’u ziyarete niyetimiz vardı ama Tokat’a taşındınız. Ben Gümeneği resimlerden tanıdım. Hele bir Tokat’a yolum düşsün hemen sen, ben, Abo Gümeneğe gideriz. Yüzmeyi çok sevdiğimi biliyorsun.

3 yıldır aynı sınıftayız ve bu senede aynı  odada sadece ikimiz kalıyoruz. Ama akşamları çok kalabalık oluyor odamız. Kışın üşüyenler geliyor, hava sıcaksa da CM konuşmaya geliyorlar. Gerçi son zamanlarda giriştiğin ticaretle ilgilenenlerde çok geliyorlar. Belki bu işten iyi köşeyi dönersin sınava bile gerek kalmaz. Ya da sonuna kadar kaybedersin. Ne diyeyim Allah yardımcın olsun. Bu sene senden çektiğim kopyaların hakkını nasıl ödeyeceğim bilemiyorum. Gerçi bizim gibi dostların arasında kopyanın lafımı olur. Bu kurtlar vadisinde birbirimize yardımcı olmazsak. Birbirimize kopya vermezsek yaşayamayız. En azından ben yaşayamam. Hayat boyu sağlık ve mutluluk dilerim. Tüm güzellikler seni bulsun. Eyvallah. Gözlerinden öperim.


 Vahap


İmparatore El Kezo. Bu isim takımları şampiyonluktan şampiyonluğa koşturan almazdık kupa bırakmayan zat-ı muhterem Kazım Yüce’nin unvanıdır. Sivas Fen Lisesi’nin gelmiş geçmiş en teknik oyuncularından biridir. Lise 1’de birlikte olduğumuz sürede gerek antrenman (beden dersleri) gerekse resmi maçlarda (okul turnuvaları) gösterdiği üstün performanstan dolayı MVP’ye layık bir oyuncudur. Lise 3’de ise Ramazanda iftar programlarında (sınıfta) göstermiş olduğu üstün yemek tarifi yapma özelliğinden kendisine ayrıca bir hayranlık duymaktayız. Kazım’ın bu üstün yeteneğini Rıza Özkars öğretmenimiz ta lise 1’de keşfetmiş yemek tarifi yaparken “Kazım ne lazım” çıkışları yaparak Kazım’ı teşvik etmiştir. (Bu nedenle Rıza Hocaya minnettarız) Bunların yanında üstün partal kabiliyetiyle Halil Kul arkadaşımıza bulmuş olduğu ve sayılamayacak kadar çok lakapları okulda büyük bir sansasyon yaratmıştır.

Her şeye rağmen bizim bir tane Kazım’ımız var ve onu seviyoruz. Saygı bizden efendim.

Onçun yolun açık olsun diyoruz.

                                                                                 
Halil Kul-A Gökhan Arslan