Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

07 MERVE GEDİKLİ


Memleket: Sivas
Cep Tel:  05363206393
 


  Koro halinde:

- Meeerveeeee
- Ne vardı canıııım...
İşte daha önce hiçbir yerde görmediğiniz patenti tamamen bize ait olan muhteşem dialog. O bizim sosyetiğimi, pembelimiz, en parlağımız (333), son transferimiz, dörtte birimiz, daha ne olsun? Yüce Rabbim özenmiş de yaratmış; o çekik gözler, kiraz dudaklar, elma yanaklar, meyve salatası tadında, muhteşem bir şey. Cümlemizin abukluğundan belli olduğu gibi onu tarif etmek için kelimeler kifayetsiz kalıyor. Ama gelin görün ki dışı sizi, içi bizi yakar. Sonu gelmeyen istekleri ve bitmek bilmeyen enerjisiyle lise 3’ün başından beri bize bir rahat yüzü göstermedi. (deeeeermişiz) ama hakkını yemeyelim. Tüm cadılığıyla voleybol topunu erkeklerin elinden alabilen tek üyemiz oydu. Eee otoriter insanın hali başka...

O tüm havası ve sosyetikliğiyle gündemde uzun zaman kendine yer bulmuştur. Vişne çürüğü ayakkabıları, civciv sarısı tokaları, cırt pembe atkı takımıyla fark edilmeyi her zaman başarmıştır. Saç modelini de sık sık değiştirerek yeniliklere açık bir insan olduğu mesajını vermiş, bir aralar “yar saçların lüle lüle” şarkısıyla bütünleşmiştir. O her tarzı kendisine yakıştırmayı başarmıştır. Kimi zaman kürkünü çekip gelirken, kimi zamanda Delta Force havasına bürünmüştür.

Yazıyı burada bitirip seneye bu muhteşem dörtlünün Ankara’da nasıl fink atacağının hayallerini kurmak istiyoruz. Bu nedenle sana veda sözcüğüne gerek duymuyoruz. Muhtaç olduğun hava, dudaklarındaki parlatıcıda mevcuttur.

 

 Müge Akarçay, Fatma Kayacı, B. K


 


Bir insanla arkadaş olmak bu kadar zevkli olabilir mi? Bir insanla bu kadar kısa zamanda bu kadar çok şey paylaşa bilinir mi?

Eğer o kişinin adı Merve ise, evet. .Bu okulun en sosyete insanı. Bir kişiye simli pembe bu kadar yakışabilir. Bir insan ancak bu kadar güzel gülebilir, sevimli olabilir. Ancak insanın kadar iyi niyetli olabilir, senin kadar insan sevgisiyle dolabilir. Seni anlatırken bile gülümsüyorum ve etrafımdakiler garip garip bakıyor.

E tabi birde kaç kişinin uğruna dağlar delinir ki, değil mi? Gayet ciddi bir konu olduğundan fazla üzerinde durmayacağım. Şirin insan seni!

 İnsanın kalbi temiz olunca arkadaşlık gerçek oluyor. Çünkü insan kendisi için istediklerini arkadaşı için istiyor. O yokken ya da varken iyiliğini istiyor ve onun iyiliği için uğraşıyor devamlı olarak. Ne mutlu bana ki bu temiz kalpli insana rastladım, çok gerçek ve sağlam temelli bir arkadaşlığım oldu. Bu okuldaki en zevkli dakikalarımın çoğunda yanımda sen vardın. Sana çok teşekkür ederim. Arkama dönüp baktığımda bu kadar güzel hatıralar bulduğum için, bunları bana yaşatan güzel insan sen olduğun için.

Umarım hayat sana hep güzel yüzünü gösterir. Tüm hayallerin gerçek olur. Uğruna daha ne dağlar delinir, nice aşıklar derdinden delirir...Mutlu ol arkadaşım ve etrafını mutlu et.

En güzel hatıralarımın biricik ortağına...

                                                                                 
Ayça


Simli kazaklarıyla, dolgun dudaklarına ayrı bir güzellik katan parlatıcılarıyla, marjinal toka ve çoraplarıyla sosyetemizin incisi olan Merve Gedikli bu alanda rakip tanımıyor. Merve’nin bu parlaklığını kıskanan Meliha Hoca her ne kadar karşı atak yapsa da başarılı olamıyor. Merve’yse “sosyete durmaz, doğrulur” diyerek asrın sözünü söylüyor.

Bu okulda tanıştığım ilk kişi Merve. Bana yaptığı en büyük iyilikse beni üç kişiyle tanıştırması. O üç kişiyle Merve sayesinde tanıştım. Bu yüzden ona minnettarım J

Lise 1’de aynı odadaydık ve içimizde en düzenlimiz oydu. Sabahları bizi hep o kaldırırdı.

Merve’nin sevdiğim bir başka özelliğide Maraş tarhanasını çok seviyor olması. Yani tarhanamızın değerini Maraşlı olmayıp da anlayan nadir kişilerden o.

Bu arada bir özelliğine de değinmeden edemeyeceğim. Okulumuzun kaliteli ineklerindendir kendisi. O kadar güzel çalışır ki, yazılılarda yanında oturan yandı. Bütün yazılı boyunca Merve yasarken çıkardığı seslerden dolayı streslenip boş kağıt bile verebilir. Sanki kağıda değil de yanındakinin beynine yazıyor.

Merveciğim umarın bütün hayatın boyunca böyle başarılı olursun...


Hatice Yıldırım


Sosyetik kız;

Seninle ortaokul sıralarından tanışıyoruz, ama samimiyetimiz lise sıralarında başladı. 1.sınıfta bir ara sizin arkanızdaki sırada oturduğumdan artan samimiyetimiz diğer iki yıl da sürekli üzerine bir şeyler ekleyerek çoğaldı. Sen çok temiz bir insansın, her şeyden önce bu temizliğin ve iyi niyetin sayesinde kaynaştık zaten. Çok derdimizi, sırrımızı paylaştık. İnan bu yıl birde sosyetikliğin ortaya çıkınca hafızamda unutulmayacak biri oldun. Hayatın boyunca mutlu ol emi!

Sosyetik güzele Recep’ten sevgilerle.


Recep Eyceyurt


Herhalde lise 1’de seninle fazla samimiyetimiz yoktu. Ama ikinci sene için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü her şey ikinci sene değişmişti. Herkes kaynaşmıştı birbiriyle...Bizim içinde öyle oldu. Seninle ilkbaharda etüt öncesi bahçede yaptığımız muhabbetleri asla unutamam. Ne zaman canım sıkılsa yanımda oluyordun. Onun için sana çok şey borçluyum. Tabi lise 1’de de Meriç sağolsun seninle fazla uğraşmıştık. Hatırlıyorsundur umarım...

Ya kusura bakma az daha unutacaktım bak. Senin sosyete muhabbetinde unutulmayacaklar arasında tabi ti...

Okulumuzun biricik tatlı sosyetesine

Ömür boyu mutlu olman dileğiyle...


Akif Özalp


Lise 1’de sadece genelde geçilen dalga konularından tanıdığım Merve’yi lise 2’de tam olarak tanıma imkanı bulmuştum. Sınıfların karılması sonucu aynı sınıfa düşmüş, hatta arka arkaya oturmaya başlamıştık. İlk zamanlar benim oraya geçmemden memnun olmadığını her fırsatta dile getirmekten çekinmeyen Merve daha sonra çok az da olsa bana alışabilmiş, yaptığım şakaları hafiften kaldırabilmeyi başarmıştır. Hala bu konuda tam olarak başarılı olamadığı haftanın 4 günü küs olmamız sayesinde kolayca anlaşılmaktadır. Ayrıca onun sözel derslere olan ilgisini de es geçmemek lazım. Özellikle denemelerde sözel testlere aşkını itiraf etmekten kesinlikle çekinmeyen Merve sayesinde tarih dersini çok rahat biçimde 5 düşürebileceğimizi düşünürken ilk yazılıdan onun sayesinde aldığımız 60’la hayallerimiz yıkılmıştı.

Alnın açık, yüzün ak olması dileğiyle...

Gazihan Işıldak


Merhaba Gedikli,

Artık alıştın zaten Merve yerine Gedikli dememe. İlk zamanlarda ne kadar çok kızmıştın hatırlıyor musun? Neyse ortaokuldan beri hep aynı okuldaydık kimi seneler aynı sınıftaydık. Ayrı sınıflarda olduğumuz zamanlarda bile dostluğumuz hiç bitmedi. Bitmeyecek de. Gerçekten seninle çok güzel günler geçirdik. Bol esprili ve zaman zaman Güzin Ablalı. Sen benim için gerçekten çok farklısın. Seni çok seviyorum. Böyle de kimseye yazmayacağım, bilirsin demi bir tanem? Ömür boyu başarılar dilerim. Hayatta inşallah HAYATİ derecede bir sorunla karşılaşmazsın.

Öpüldün


Tuğba Toprak


Fatma’nın deyimiyle sosyetik güzel. Sesi kadar ince ruhuyla kendini herkese sevdirebilecek nitelikte bir arkadaşımız. Sınıfımıza sonradan transfer olmuşsa da uyumlu kişiliğiyle herkesle dost olabilmiş, ve herkesi sevmiştir. Onunla yaptığım tatlı tartışmalarda hep 17’ye 4’tük. Bir üstünlük sağlamışımdır. Onu kızdırmak zordur. Bir şey söyleyince kendince kızar ama yüzündeki tebessüm ifadeden kızmadığını anlarsınız. Zaten bu kendince kızması, fazla sürmez. Yüz kaslarına hakim olamayıp gülüverir. Neşesiyle herkesin mutluluk kaynağıdır. Kibar, neşeli, mutlu, umutlu, çalışkan, zeki ve rasyoneldir. Yalnızlığı sevmez. Her zaman marjinal dörtlünün diğer üç elemanıyla birliktesin. Arkadaşlık SFL’deki gibi herkeste olduğu gibi onun içinde her şeyin başında gelir. Zarafet, akıl, zeka, pratik, sevgi ve dostluk ruhu bir yerde kesişmiş ve Merve’yi oluşturmuştur. Bazen en küçük bir şeyden bile zevk almasını bilir. O şeyi öyle bir anlatır ki ister istemez sizde seversiniz. Takı toka işlerini sever, çünkü güzel olan her şeyden en iyi şekliyle yararlanmasını bilir. Onun için de en güzel şey, arkadaşlarıyla birlikte olmaktır. Bence bir insanda Merve’deki gibi bir dostluk bilinci olmadır ve yine bu bilinç sayesinde Merve gibi bir dostu olmalıdır.

Her zaman bu bilince sahip dostlarla beraber olup mutluluğu elden bırakmaması dileğiyle...

Mesut Karlık


Güzeller güzeli, süslü püslü Merve,

Seninle bir sene aynı sınıftaydık, bin seneye bedel! Çok güzel günlerimiz oldu. Senin arka sıranda oturduğumda kabusun olmuştum, hele de yazılılarda... Sende hiç kopya vermezdin ha...Ama o günlerin en güzeli, sana bir konuda takılmamızdı. Onu da yazarsam herhalde beni kesersin. Neyse sana birkaç tavsiyem var. Lütfen fazla süslenme, artık az çalış ve kendine iyi iyi iyi bak!


İlkan Musul


Merve seni birazda olsa Sultan murat’tan tanıyorduk. Ancak orada birbirimizi yemekten pek arkadaş olma fırsatı bulamadık. Sonra lisede kader yollarımızı yine kesiştirdi, böylece seni tanıma fırsatı bulduk. Tanıdıkça sevdik seni...

 İyilikseverliğin, herkese cömertçe verdiğin sevgin ve makinalı tüfek gibi çenenle J kendini bize çok sevdirdin. Seninle de sadece bir yıl aynı sınıfta olmamıza rağmen hiçbir zaman birbirimizden kopamadık. Senin o hoş tebessümünü, sıcacık arkadaşlığını, hele o incecik sesini hiç unutmayacağız. İnşallah sende bizi unutmazsın.

ÖSS sınavında muvaffak olman dileğiyle...

Sevgilerle...

Oğuz Kaan Önem -  Alperen Türkay - Uğur Göktolga


Merve Merve Merve...

Ne yazacağımı bilmiyorum. Ne yazsam kızarsın şimdi. Ama okul bittiğinde sanırım en çok “bir daha benimle konuşma” deyişini özleyeceğim. Kötü günlerimde sorunlarımı paylaştığın için ömür boyu seni unutmayacağım. Umarım sende beni unutmazsın. En azından verdiğim kopyaların hatırına ...Umarım ailenle(sanırım bu biraz imkansız ama Allah’tan umut kesilmez) sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürersin...                          

Anıl Anlargu


Merve, Şirin’den başka dağ deldiren güzel olarak tarihe geçmiştir. Güzelliği, bırakın dağları deldirmeyi, dünyayı deldirmeye yeter. Ne yapalım Merve’nin dikkatleri çeken diğer bir yönü ise Celalettin Hocaya duyduğu hayranlıktır. Bu hayranlığını sınıfa dönüp “Mikail Hoca ile Celaleddin Bey” geliyor deyince anladık. Aslen eşit ağırlıkçı olan arkadaşımız SFL’ye gelerek hayatının hatasını yapmış, bu da yetmezmiş gibi kardeşini de peşinden sürüklemiştir. Aslında illetin biri olan Sefayada Merve’nin hatırına katlanıyoruz.

Sevgili arkadaşım, üç yıllık maceramızın yavaş yavaş sonlarına geliyoruz. Bu aynen sinemada bir filmin büyüsüne kapılıp da filmin bitmesinin hiç istenmemesi gibi ne yapalım zamanı tutamıyoruz güzel arkadaşım. Kendine çok iyi bak ve beni asla unutma!

İhsan Kıral


FLAŞ...

Sosyetenin ünlü simalarından Merve Gedikli nihayet SFL’den ayrılıyor.(sonunda kurtuluyoruz) Kullandığı deodarant ve parfümlerle ozon tabakasında kayda değer (yaklaşık alnı kadar) bir delik açan Merve bütün çevrecilerin tepkisini almıştır. Aşırı dozda makyaj malzemesi kullanmaktan ayrıca bu sebepten dolayı, okulumuz yöneticilerinin bazılarıyla ciddi problemler yaşamıştır.

Merve, alınyazısını en rahat okuyabildiğimiz arkadaşlarımızdandır. Alnının boyutları her ölçümde değişmekle birlikte bu değişim çoğunlukla pozitiftir.

İki senedir anlata anlata bitiremediği kardeşi sonunda okulumuza teşrif etmiş ama bunu çok da umursayan olmamıştır J

Sonunda Merve’nin tüm çabasının taş bebek olmak  uğruna olduğu anlaşılmıştır. Ama bu makyaj malzemeleriyle bile bunu becerememiş, taş olarak kalmıştır. O kadar ki, dağları bile delen arkadaşlarımız, bu taşı yontmayı başaramamıştır.

Dilin kemiği yok, sürç-ü  lisan ettiyseler affola. Bizi hep gülerek hatırlaman dileğiyle.

Hoşcakal...


Emrah Gülyaşar - Orjan Kışlal - Burcu Biterge


Okulumuzun en şeker kızlarından birisi olan Merve’yi geçen yıl tanıdım. Keşke daha önce tanısaymışım.

 Gerçekten de çok şeker bir kızdı, uğraşmadan duramazdı, insan onu görünce hiç de kötü bir şey işitmedim ondan Çünkü şekerliği kadarda çok iyi biriydi. Asla bir kötülük düşünmezdi herhangi birisi hakkında (Benim hakkımda düşünüp düşünmediğini bilemem ama...)

Yüzü hep gülen Merve, çok da güzel giyinirdi kendisi gibi. İleride de böyle bir arkadaşımın olmasını kesinlikle isterim. Ben pek paylaşamadım ama tam bir dert ortağı olacak, her duyguyu paylaşabilecek, sonuna kadar yardım edebilecek bir insandı o. Umarım senin gibi bir dosta sahip olmam bir daha, umarım sen dost kalırsın hep bana, Başkası ne kadar benzerse benzesin senin yerini asla tutamaz.

En kötü günün sen kadar neşeli geçsin, en kötü arkadaşın sen gibi şeker olsun benim çıtı pıtı hanım hanımcık arkadaşım. Kendine iyi bak. Gönlünce ve de çok mutlu bir yaşam sürdürmen dileği ile...

Unutmamalı bu güzel günleri

Unutmamalı o güzel kızı!

Unutamam da zaten...


Nurdoğan Çıkı


Lise 1’de sayende ingilizcem 5 düştü J İkinci sınıfta farlı sınıflara düştük ingilizcem 4 düştü biliyor musun? Allah’ım benim bu kızdan neyim eksik benim niye kafam basmıyor ingilizceye...

Tanıdığım en neşeli, en içten insanlardan birisin. Dostluklara kalıcı arkadaşlıklara çok önem veriyorsun. Umarım bizim arkadaşlığımız da böyle kalıcı olur. Bana şimdiye kadar o kadar içten davrandın ki Merve, sadece bu bile “seni tanıdığım için çok mutluyum” demem için yeterli. Zaten en çok değer verdiklerimden biri olduğunun farkındasındır umarım.

Kendine çok iyi bak ve ömür boyu insanlara karşı beslediğin o içtenliği kaybetme. Mutlu ol demeyeceğim sen zaten hep mutlusun J


Alperen Coşkun


Merve Gıdıklı...Mariah Carey gibi tiz bir sese sahip olan arkadaşımız derslere olan ilgisiyle dikkat çekmiş ve başarılarıyla göz doldurmuştur. (Ben bu kadar yalanı bir arada hiç yazmamıştım)

Samimi, sempatik ve olumlu davranışlarıyla sevgimizi kazanan arkadaşımız, masa tenisi öğrenmek istemeyerek bende negatif düşünceler oluşturmuştur. Ancak sevecenliği ile bu açığı kapatmıştır.

Allah gönlüne göre verir inşallah.

Hep mutlu ve hep sağlıklı olman dileğiyle

Önder Dinçel


Sınıfımızın hırçın, bir o kadar da samimi şahsiyetlerden Merve Gedikli

Seni sonradan tanımış olmak belki bir dezavantaj oldu ama seninle de diğer birçok arkadaşım gibi sevgi ve saygı çerçevesinde bir dostluk kurmak güzeldi.

Arkadaşlarına verdiğin değer, hanımefendiliğin dikkate değer, seni sevdirmeye yeter. Bir ömür boyu mutlu olman dileğiyle. Hayatta buradaki kadar güzel dostlar bulabilmen dileğiyle. Allah’a emanet ol.

(Pürüzler giderilir, Dostluklar kalıcı olsun)

 
Ö. Salih Akar


Öcelikle Merve Gedikli’nin hayat hikayesinden bahsetmek gerekiyor, kendisinin daha iyi tanıyabilmek için,

Yerleri bembeyaz bir kar örtüsünün kapladığı bir temmuz gecesi dünyaya gelmiştir. Daha sonra o zamanlar önüne bir hedef koymuştur ve “Ben SFL’yi kazanacağım” sözü ilk sözü ilk sösü olmuştur. Azimle çalışmasının sonucu muradına ermiş ve çok istediği SFL’yi sonuncu sıradan da olsa kazanmasını bilmiştir. Daha ilk günlerde kimsenin dikkatinden kaçmayan üstün başarılar elde etmiştir. Sadi’nin, Mikail’in, ÖF’ün sınavlarında okulun en yüksek notlarını almış ve uzmanı olduğu Matematik dalında sayısız madalyalar almış, Brezilye’da katıldığı zeka yarışmasında Dünya Şampiyonluğunu elde ederek ödülü olan 1 kilo karpuzu keyifle yemiştir. Özel hayatını da kumar hayatı gibi dengede tutan Merve, o zamanlar Madagaskar’dan SFL’yi kazanan Elizabeth kod adlı M. Akarçay’la tanışmış ve güzel bir dostluk kurmuşlardır. Benimle tanışması ise yağmurlu yağmurlu bir yılbaşı gecesinde şimşek çakması sonucu kısa süreli parıltıda beni iğrenç espri yaparken görmesiyle olmuştur. O günden bu yana dostluğumuz espri ve hava sıcaklığındaki ani düşmeler üzerine kurulmuştur. M. Akarçay ile ise bir elmanın iki yarısı gibi hareket etmektedirler.

Şu anda ikisi de ÖSS’ye hazırlanmakta ve tek hedefleri olan Yale Üniversitesi Matematik Mühendisliğini kazanmak için çaba göstermektedir.


 Selman Çolak


Merve seni diğer üçüne göre daha çok tanıyorum sanırım. Ne de olsa pek de hoş olmayan bir pansiyon birlikteliğimiz olmuştu. Birde çok makyaj yapmasan ben pek hoşlanmıyorum da (Çarşamba gün ki sürdüğün pembe simli parlatıcıyı nereden aldın, tenefüste adresi ver ok?)

Şaka bir yana seninle tanıştığıma çok memnunum ve umarım seninle iyi anlaşıyor olarak bu okuldan mezun oluruz J

Gönlündeki okula girmen dileğiyle...

Nuray Kıvanç


Seninle iki yıl aynı sınıfı paylaştık. Bu iki yılda senin çok iyi birisi olduğunu anladım senin temiz kalpliliğin ve sevecen tavırların bizleri sana yaklaştırdı.

Senin hakkını vermek çok zor. Senin sayende lise 1’de, 2’de ingilizcemiz 5 düştü. Şimdi ise 3 keşke hiç gitmemiş olsaydın. Burada sınıfta kalmanı istememin sadece not için olduğunu düşünme sakın. Çünkü senin gibi bir arkadaş insanın karşısına bir daha çıkmaz.

 ÖSS’de iyi bir başarı elde etmen dileğiyle hoşcakal demeden önce hayatında sürekli başarılı olmanı isterim. HOŞCAKAL...

 
Ahmet Yıldız