Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

41 MESUT KARLIK


Memleket: Malatya
Cep Tel:  05363697328
 

 

Mesut seni çok seviyorum. Kusura bakma çok duygusal bir yazı olacak. Üç yıl yanyana oturmuş, çektiğimiz kopyalar, yediğimiz ekmekler yaptığımız espiriler ayrı gitmemiştir.

Hem okulda hem dershanede beraber bulunmuş birbirimizi göremediğimiz hafta sonları uzun zaman ayrı kalmış gibi özlemiştik. İngilizce yazılıları, konak maceraları, felsefe dersleri, Fatih’in anlatışları unutulacak şeyler değil.

Sen gerçekten çok iyi birisin. Bence sınıfın en zekilerinden birisin. Bu zekanı ÖSS yolunda harcasan daha da iyi olur. Bu kafayla çok işler başaracağından eminim.

Bazen bana çocuk deyişlerin, benim kızışlarım, Lise 1’deki aptalca gönül maceralarım, sakalım, bıyığım hakkında yapılan espriler unutulacak şeyler değil. Bazen bir gülme krizi başlar, Fatma’yla F kuvvetini anlatma derdi, ufak ama aptalca tartışmalar. Ama ben seni çok seviyorum.

Geçen gün kendi makinanla aldığın bıyıklarımı ne yaptın bilmiyorum. Umarım saklıyorsundur. Lastikli walkmenimde dinlediğin FD’yi Nedim çarptı. Biz de Haluk Levent dinleriz. Rıza Hoca’dan aldığın 10’ları bir kez daha hatırlatır yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

 

 

 Selman Çolak


 


Çırmıktı’nın gülü, Çırmıktı’dan (Yeşilyurt=Malatya ilçesi) böyle güzel insanların çıkacağına rüyamda görsem inanmazdım. Ama çok iyi insanlar varmış. Bence her bölgenin iyisi de var kötüsü de...Bunu sana bakarak gördüm. İyi ki memleketimi aynı. Bu mor dağlarda tanışıpta çok iyi dostluklar kurduğumuz dostlarımdan ayrılmak bana koyacak biliyorum. Ama seninle ayrılmayacak oluşumuz beni sevindiriyor. Şöyle dönüp bir bakıyorum da amma anılarımız olmuş ha tren maceralarımız, Malatya’ya gece gidipte elimizde bavullarla boş caddelerde dolaşmamız, gecenin 2’sinde salıncakta sallanmamız, gece ısınmak için telefon kulübesi veya kapalı bankamatiklere girmemiz, 4’ten sonra camiinin binine girip orda yatmamız...daha neler neler...

Bir tek kalbin kırılmasını önleyebilirsek, boşuna yaşamış olamayacağız. Bir hayattan acıyı hafifletebilirsek, bir ardıç kuşunu yuvasına koyabilirsek boşuna yaşamış olmayacağız. İnşallah hayatımız boş boş geçmez. Her zaman dostluk mutluluk ve sevgi duygularıyla dolu sağlıklı bir hayat geçirmeni dilerim.

                                                 
A. Vahap Günbattı


Uyuyan prens Mesut. Şimdiye kadar kimse onu öpüp te uyandıramadı ve uyandıramaz be kardeşim ben biliyorum. Yani değil beyaz atlı prenses, Ahmet Hoca bile uyandıramaz onu kralı gelsin. İnsanoğlu gelişime yöneliktir, ya hani Mesut da kendini geliştirdi uyku konusunda ve kendini arkadaşlarına adadı. Yeni bulduğu kolun, bacağım uyuşmadan uyuma yöntemlerini bize de aktardı helal olsun valla..

Ya olayları da fazla abartıyorum ama siz bana bakmayın. Mesut kendini Mesut’tan çok üstün gören bazı insanlardan çok daha üstündür. Hoşgörüsüyle, cömertliğiyle, esprileriyle...

Mesut’un Allah’ın izniyle çok iyi yerlere geleceğinden ve mutlu olacağından eminim.


A. Burak Oktay


2 yıllık oda, 3 yıllık sınıf ve sonsuza dek sürecek olan gönül muhabbetimizin getirdiği güzelliklerin hepsini yazmaya çalışsak dünyadaki tüm kalem uçları, tüm mürekkepler ve tüm bilgisayar kartuşları filin yanındaki karıncanın milyonda biri kadar kalır.

SFL’ye gelince uyku konusunda çalışmalara başlayan arkadaşımızın bu calışmaları sonucunda başarısı da gecikmedi. İlk kitabı “Satranç oynarken uyuma” Türkiye’de tüm edebiyat ödüllerini toplarken ikinci kitabının başarısı yurtdışına taştı. “Okulda uyuma teknikleri adındaki kitap özellikle öğrenciler arasında büyük ilgi uyandırmış, 216 dile çevrilmiş, okullarda karışıklıklar çıkarmış ve bazı ülkelerde yasaklı kitap ilan edilmiştir.

Ayrıca arkadaşımız nazire dalında eserler de vererek şairlik yüzünü de ortaya koymuştur.

Çok sevdiğimiz arkadaşımız Mesut saygıdeğer, doğru sözlü, saygılı, ölçülü, alçak gönüllü ve trilyonlarcası. Ona çıldırıyor ve başarılar diliyorum.


Kazım Yüce


Kardişimiss, kıymetlimisss, Mesut’umuuus...

EE... hatta...EEEEE... sen anlarsın bu E’leri şimdi 70 milyonun önünde deşifre etmeyelim J Sınıfımızın büyük başkanı, o yüce insan. Mayatya’nın bağrından kopup gelmiş ve de hoş gelmiş bay 44 tu tu tu 44 kere maaşallah. Pratik zeka, geniş hayal gücü, yüksek sadistlik kapasitesi tüm ihtişamıyla birleşiyor ve hepsi Mesut’da buluşuyor. Eminiz şimdi içinden o meşhur sözü geçiyordur; “Kim, Kim ben mi?” Sanırız, şu ana kadar başına gelen en büyük felaket. Lise tarihi boyunca sırasını Selman’la paylaşmasıydı. Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan hesabı, onun iğrenç esprilerine az da yardım ve yataklık etmedi hani. Bir an önce silkinip kendine gelmesini diliyoruz. Bu arada pansiyonda kalıp da pek gurbetlik çekmeyen tek kişi olsa gerek. Mesut kendine iyi bak Ömür boyu mutlu Mesut olman dileğiyle.


İlkay Keneş- Müge Akarçay- Merve Gedikli-Fatma Kayacı


Dert ortağım Mesut,

Seninle samimiyetimiz lise 2’de Fatih’le beraber o talihsiz anda başladı. Talihsiz demenin sebebeni de bilirsin. Çünkü hep birbirinizi tutuyordunuz. Bu da haliyle sinirlenip size sataşmama sebep oluyordu. Ama ben yine de o günlerin güzel birer anı olduğunu düşünüyorum. Daha sonra lise 3’te samimiyetimiz arttı. Dershaneden kaçıpta oynamaya gittiklerimiz, Cuma akşamları Hobby’de derbeder olmamız gözümün önünden gitmiyor. Her zaman en az bir topu dışarı atıyordun, ama gerçekten çok eğleniyorduk.

Bu sene sonunda bu güzel birlikteliğimiz bir süre bitecek, ama ben umuyorum ki bu tembellikle ikimiz de döner dolaşır birbirimizi buluruz. Bu arada inspire maceramızı da unutma. Neyse sana hayat boyu mutluluklar. Beni unutma


M. Öner Yeleğen


Malatya’nın iyi kalpli çingenlerinden. Cingen diyorum ama diğer Malatyalılardan çok uzak (konuşma tarzıyla)

Yine de Malatyalı...İyi kalpli, sabırlı...O iyi bir insan çünkü çevresindekilere güzeli aşılıyor, o sabırlı bir insan çünkü olumsuzlukları hoş karşılayıp her zaman güler yüzlü kalabiliyor. Kalbinden şer namına hiçbir iş geçmez.

Gelelim Mesut’un sportif yanına...Bilardoyu çok sever, iyi de oynar kerata...Fakat futbol deseniz ı-ııh...Beni çok kızdırır. Futbol oynarken sonra da “Tamam la tamam ben oynamıyorum” der gider. Ama ben hemen gönlünü alırım, hiç uzun sürmez dargınlığımız...

Mesut’da diğer Malatyalılar gibi öve öve bitiremez memleketini, Yav inanın bıktık artık. “Malatya Malatya bulunmaz eşin” dizesini dinlemekten. Bizim odada var bi Malatyakolik Allah bizlere sabır versin.

Bilmiyorum görüşürmüyüz ama ben seni ilerki yıllardaki halini merak ediyorum. Yine böyle canlı kalıp insanları sevindirirmisin, yoksa kabuğuna mı çekilirsin?

Sen her zaman canlı ol. Bu memleketin canlı, dimdik ayakta olan insanlara ihtiyacı var.

Allah nurunu üzerinden eksik etmesin. Sen bizi güldürdün, Allah’ta seni iki dünyada Mesut ve bahtiyar etsin...

Hüsiynden Mesood’a


Hüseyin Sılay


Muhalif şey. Çok mu hoşuna gidiyor. “Bence değil” demek. En haklı olduğum konularda bile senin sayende oy fazlalığıyla haksız çıkmak çok kötü bir duygu. Oysa biliyorum ki her şeye “peki” diyen birisin. Muhalif dediğime bakma sen en uyumlu muhalifsin.


Esin Örsçelik


Zil Çalmadan

            Pansiyonun kapısı kapanmadan çıkacaksın yola

            Cebindeki kopyaların korkusu yüreğinde

            İçinde bir iş görmenin saadeti

            Gideceksin

            Gideceksin zillerin çınlamasında

            Ahmet Bey çıkacak yoluna karşıcı

            Çekineceksin

            Ceplerini silkeledikçe kopya gelecek eline

            Sayfa sayfa

            Ruhları sustuğu vakit herkesin

            Sıraların arasında

            Birden bir kıyamettir kopacak

            Sadi Hoca mı dersin, Vahap Hoca mı?

                        Hey ne duruyorsun be!

                        Dağıt ÖSS’de

                        Geride bekleyenlerini düşün

                        Görmüyor musun her yanda hürriyet

                        Mühendis ol, doktor ol, öğretmen ol

                        Git gidebildiğin yere

                                                           Orhan Veli Kanık

                                                                                 


Meltem Dügüncü


Malatyamız geniş ve yemyeşil caddeleri, cıvıl cıvıl parkları ve bol suları ile cennet parçası. Ve yeşilyurt adeta cennet içinde cennet. Yeşilyurt’un o yemyeşil bahçelerinde yiyebileceğinizi tahmin ediyorum. Hele o inekpınarı, Horata, Banazı. İnsanın aklını başından alır. İşte Yeşilyurt’un bağrından kopup gelmiş Mesut bize bu güzellikleri yaşattı. Mesut’la birlikte bu okulda Malatyayılar olarak çok güzel günlerimiz geçti. Burada cingen olduk, burada Malatyaspor fanatiği olduk, burada adam olduk, Mesut bu kadar değil, Mesut daha çok ama yeter işin cılkını çıkarmayalım. Sözlerimi YILMAZ ÖZER’in “Gülde gezen Malatya’m” adlı şiirinden bir dörtlükle bitiriyorum.

Bilmeyen varmı ki “Karlık” adını*

Bal soğan kovandan eri kadını

Dil daha değmeden alır tadını

Petek petek balda geçen Malatya’m

* “Karlık” Mesut arkadaşımın köyüdür.

Sevgili Mesut

                                                                                  
Furkan Boztaş


Lise 1’de Rıza Hoca’yla yaptığın mükemmel itirafla ne kadar dürüst biri olduğunu gösterdin.

O mükemmel tosbağa taklitlerin “pıh” ve “tos” hep hoşuma gitmiştir. Hiç beklenmedik anlarda yaptığın espriler, var birden sinirlenince çok değişiyorsun ama sinirli halini görmek de çok zor. Allah bana denk getirmesin sinirli hallerini.

Birde o kadar sevimli ve canayakınsın ki Güleryüzlü olman, hayata bağlı olman ve MALATYA’lı olman ne kadar güzelse arkadaşlığın da o kadar güzel.

Aynı üniversitede tekrar görüşmek dileğiyle. Kendine dikkat et. Hadi “pıhh”

                                                                                 
Ahmet Güler


Evet 9-A da başladı dostluğumuz, sırdaşlığımız ama bitmedi. Gözlerinde bana gülerken verdiğin güveni samimiyeti sıcaklığı çok az kişide buldum. Takdir-i ilahi seninle olduğu gibi daha birçok kişiyle sınıflarımızı ayırdı ama sen beni unutmadın bende seni. Zaten senin beni unutman biraz zor olurdu. Ne de olsa Selman’la yaptığınız iğrenç esprilere sadece ben gülüyordum J

Umarım hep gülerek hatırlayacağım yüzünden gülücükler eksik olmaz, her şeyin en iyisine  layıksın ..


Dilşad


Okulun ilk günlerindeki yakınlaşmamız sürekli artarak bu halini aldı siz durumun vehametini düşünün artık J Her alanda omuz omuza mücadele verdik Mesut’la. Onunla dost olmak güzel şey. Çünkü neşesinden hiçbir şey kaybetmeyen yüzü ve sabır sınırlarını zorlayan tatlı şakaları vardır. Çok derin konular üzerinde uzun uzun düşündüğünden çoğu zaman dalgndır. Geçen sayısız anımızdan birini yazmak istiyorum. Lise 1’de aynı odadayız. Satranç oynamaya merak salmışız. Rakip mesut, o yatakta uzanmış bense oturuyorum, oyun biraz ilerlemişti sıra Mesut’ta ben bekliyorum. Ama bu bekleme fazla uzun sürünce kafamı kaldırdım ve şok oldum bizim Mesut kabuğuna çekilmiş uyuyor. Bunun gibi çook güzel ve asla unutulmayacak güzellikler paylaştık. Beraber ağladık beraber güldük

Ömrün boyunca Mesut ol, Mesut

                                                                      
Halil İbrahim Çiçek


Selâmünaleyküm. Pıhh, pıhh...Küçük tostosum benim. Seninle pıhlamalarımızı unutmam herhalde. Tabi o güler yüzlülüğünü de senle ne zaman bakışsak hemen gülmeye başlıyorum valla...Şimdi hakkını yememek lazım. Senin de Malatyalılar derneğine bayağı faydan olmuştur. Ya tamam da nasıl bu kadar fanatik olursunuz hala anlamadım. Bir insan Malatya’yı bu “ mı sever, bu kadar mı över pes valla. İkinci sınıfta beraber çok güzel günler geçirdik. Sana kızdığım bir yönün var. Oğlum Selman’ın yanında oturup da nasıl düşük alıyordun. Cidden bunu hala anlamadım. Vahap’la birlikte oluşturduğunuz espri anlayışının da hayranıyım tabi. Selman etkiledi herhalde. Fazla yanında durmaktan olsa gerek.

Dostluğumuz Malatya sevgin kadar büyük olsun....J

TOSTOS SENİ CİDDEN SEVİYORUM LEN...

                                                                                             
Akif Özalp


Ah Mesut senle nasıl ayrılacağız bilemiyorum o aptal ama samimi esprilerin hayatımızda ayrı bir yer kaplıyor artık. Her zaman samimi gülüşlerin, cana yakınlığın, sinirlenince kızgın halin sana ayrı bir hava katıyor. Seninle gerek okulda olsun, gerek dershanede çok zaman geçirdik. Yaşattığın güzel günler ve dostluğumuz için çok teşekkür ederim. Ömür boyu mutluluklar seninle olsun.

                                                                                  
Mustafa Yergen


Valla Mesut millet bana sevimli mevimli diyor ama bence sevimli sensin. Tam kafamdaki Malatya’lı sima senin yüzünde hayat bulmuş. Gülüşün en sevdiğim yanın. Dostluğu samimiyetini anlatmaya gerek yok Mesut deyince herkesin aklına gelir çünkü, özleyeceğim sizi. Mutluluklar ve başarılar.

                                                                      
Oğuz Kaan Önem


Malatya’nın gururu Mesut baba, Malatya’dan senin gibi adam az çıkar bunu sen benden iyi bilirsin gerçi de. Senin bu kadar cana yakın, anlayışlı bir adam Malatya’dan zor çıkar ama çıkmış! Bu işin şakasıydı tabi de Mesut sen çok iyi bir arkadaşsın, çok iyisin arkadaşlarını her zaman düşünüyorsun. En çok özleyeceğim bir şeyde seninle sohbet etmek olacak çünkü. Senin kadar hoş sohbet biri azdır baba. Seninle dokuzuncu sınıfta niye tanışmakmışız ki la yetmiyecek vallaha seninle sohbetimiz. Tüm hayatın boyunca inşallah mutlu olursun, ilerki yıllarda görüşmek dileğiyle

                                                                      
 
Alperen Türkay


Mesut, hayvanlara özellikle de tosbağalara karşı olan sevgisiyle hepimizin taktirini kazandı. Ayrıca fanatik Malatya’lı arkadaşımız her fırsatta Malatya propagandası yaparak kafamızı şişirmeyi ihmal etmedi.

Bunlar bir yana Mesut arkadaşlarına değer veren ve sorumluluklarını bilen bir kişiliğe sahiptir. Üstüne aldığı başkan sıfatını da layığıyla taşımayı başarmıştır.

Başarılarının devamını dilerim.

                                                                                              
 Çağrı Duru

Malatyalı kardeşimiz, fanatikliği ve esprileriyle hep ön plana çıkmıştır. Lise 1’den beri aynı sınıfta olduğum 5 kişiden birisi. Belki de tanıştığım ilk gurbetçilerden olan Mesut benim gibi hep ön sıralarda oturur beklenmedik anlardaki o ani esprilerle sınıfı şenlendirmeyi çok iyi becerir. Sınıf içi yaptığımız maçlarda “44” numaralı formasıyla hep göz kamaştıran Mesut, her ne kadar yaptığı espriler ve anlattığı olaylarla bize mide spazmı geçirttiyse de onu dinlemekten hiçbir zaman bıkıp usanmazdık. Vahap’la birlikte sınıfımızın okulumuzun ve hatta Sivas’ımızın (her ne kadar Sivas7tan şikayet edip nazireler yazsan da) en güzide şahsiyetlerinden olan tanıdığım en neşeli Malatya’lı Mesut’a adı gibi ömrü Allah’tan niyaz eder kocaman bir öpücükle gözlerinden öperim.


A. Gökhan Arslan

Sınıfımızın veziri azamı Kazım Paşa’dan sonra en kıdemli üyesi. Mesut esemr yüzlü, güzel yazısı yaptığı espriler bu okulu daha yaşanır hale getiriyor Malatyalım o kabadayı halin hiç gözümden gitmeyecek. Esmer yüzünde ak bir mutluluk her an olsun, o güzel gülmelerin hiç susmasın.

Hayat mutluluklar getirsin sana. Mesut ol bir ömür boyu.


 
Salih Akar


Aynı sınıfta olmayı istediğim arkadaşlarımdan biride Mesut. Ne yazık ki yalnızca lise 1’de aynı sınıfta olduk, ama üç sene boyunca hiç arayı soğutmadık. Son derece sempatik görünen bu arkadaşımızın, benimde sonradan farkına vardığım bazı merakları vardır. Bunların başında internete olan ilgisi geliyor. Yaptığım çalışmaların en büyük takipçilerinden birininde onun olacağını hiç tahmin etmezdim. Fikirleriyle de bana çok yardımcı oldu. Örneğin okulumuzun web sitesinde kullandığımızı L3, L2, L1, M terimleri tamamen onun fikridir.

Kalbi “Malatya Malatya” diye atan Mesut’un gülmeye değer esprileri vardır. Yakın arkadaşlarından Vahap ve Selman ile birlikte beni en çok güldüren arkadaşlarımın başında gelmektedirler. Aynı zamanda kitap okumayı ve sohbet etmeyi seven eğlenceli bir arkadaştır.

Bu kadar kaliteli bir kişiliğe sahip olan bu eski arkadaşımın ÖSS’de yüksek bir puan alıp, istediği üniversiteye gitmesini dilerim.

SFL’den sonraki hayatında başarılar.

                                                                      
Nedim Şahin


Lise hayatımın tamamına gece-gündüz eşlik eden canım dostum J Senden bir tane daha yok kesinlikle de olmayacak. Belki de bu yüzden seni bu kadar seviyorum. 3 senelik macerada benim için en güzel ve tatlı anılar pansiyondaki odamda geçti. Sende bu durumun 1/3’lük kısmını kaplıyorsun canım. Tatil dönüşü yaptığımız kola partileri, seninle sadece seninle yaptığımız eften püften sebepler yüzünden yaptığımız o tatlı sert tartışmaları ve daha nicelerini unutamam sanırım.

Birde o tatlı inadını. Bu inadını emin ol, dünyada hiçbir şeye değişmem, keşke hiç bitmeseydi diyorum. Birde son kez şunu söyleyeceğim “Unutma ninja kaplumbağalarda tosbağa”

Yolun açık ve aydınlık olsun

Eyvallah koçum...

                                                                                                                                                                                
 Halil Kul

Gördüğüm en Malatyalı kişiydi o. İnsan bu kadar mı sever memleketini özelliklede futbol takımını.

Ama onun bu sevgisi, dostluğunun yanında sönük kalıyordu. İlk planda dostları vardı onun için, hiç aynı sınıfta olamadık ama neşesinden hiçbir şey esirgemedi benden. Hep gülücükler saçtı. Onun Vahap’la atışmaları da unutulmazdı.

O Malatyaspor’u çok severdi. Tam bir fanatikti. Sevgisinin birazını da Konyaspor’a vermeyi unutulmadı. Onu da destekledi. Benim Malatya’yı sevmemde de en büyük etkenlerden biriydi Mesut.

Bu sevgin, bu dostluğun hiç bitmesin, bensiz zamanın hep neşe ve mutluluk içinde geçsin, başarı avucunun içinde olsun. Malatya ile maçlarımızda hep seni hatırlayacağım, umarım seninle izleriz bir çoğunu bu dostluk maçlarını. Hepimiz dostuz.

                                                                                 
Nurdoğan Çıkı

Canım arkadaşım Mesut, seni anlatan bir ismin var aslında. Nasıl hep mutlu oluyorsun bilmiyorum ama bilmek isterdim doğrusu. Esmer yüzün ve tavırların sana bakarken gülmemi kolaylaştırıyor aslında. Çok iyi birisin. Senin kimsenin gönlünü kırdığını işitmedim. Hayatının hep senin gibi güzellikler içinde geçmesini ve hep mutlu olmanı diliyorum.

                                                                                 
 
Ahmet Şahin