Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

36 OSMAN YILDIRIM


Memleket: Sivas
Cep Tel: 
0505 258 23 30
Ev Tel: 
0346 211 17 89
Ev Adresi: 
Adres: şeyh şamil mah. 1.sok no:51 
E-mail: 
osmanyıldırım58@hotmail.com


 


Kendisi samimi tavırları, fedakarlığı ve aynı kaderi paylaşmamız nedeniyle hemen ilgimi çekmiştir. Özellikle kalın bileği ve deli yüreğiyle tanınır.  Spor dallarının hepsine eşit uzaklıkta kalmaya çalışmıştır ama futbol ve masa tenisine biraz daha yakınsın.bence. Yaptığımız masa tenisi maçlarını ve futbol oynarken sakatlandığını da unutamam. Ya olduğun gibi örün yada göründüğün gibi ol sözünü en iyi gerçekleştiren insanlardan biridir. En iyi olduğu ders şüphesiz Geometridir. Özellikle de Steward’la beraber çalışmıştır. Bu gün kadar arasımızda en ufak bir sorunun bile çıkmamasını açık sözlü olmasına bağlıyorum. Dostluğumuzun sonsuza kadar devam edeceğini düşünüyorum.

                                                                                 
Eyüp Üçtepe

Lise 1’de pek fazla tanışma imkanımız olmamasına karşın son iki yıldır oldukça uzun diyebileceğim bir arkadaşlığımız oldu. İki yılımızı aynı sınıfta ve aynı odada geçirdik. Öyle ki yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi desem yalan olmaz. Neredeyse yaptığım her işte yanımda yanımdaydın. (en çok da derslere ve etütlere geç kaldığımda) seninle bu iki yılda iyi kötü birçok şeyi paylaştık. Özellikle 207’de geçen anılarımız unutulmaz.

Hep söylemişimdir saçlarınla çok fazla ilgileniyorsun diye ama yiğidi öldür hakkını yeme, Allah vermiş yakışıklı adamsın.

Ayrıca sınıfça gittiğimiz iftarda çok daha değişik bir yönünü göstermiştin. Sürprizlerle dolusun. Her an yeni bir özelliğini keşfetmek mümkün.

Dürüst, güvenilir ve sempatik bir kişiliğe sahipsin. Temiz yürekliliğin ve mertliğinle bana dosttan öte bir kardeş oldun. Senin gibi bir dostum olduğu için çok şanslı biriyim.

Umarım kalbin kadar temiz bir ömrün olur. Sevdiklerinle mutlu ve başarılı bir ömür geçirmen dileğiyle…

                                                                                 
 Ertuğrul Ekinci


Sevgili Osman

Yıllar geldi geçti gitti. Ben lise 1’deyken daha senin Sivaslı bile olduğunu bilmiyordum. Lise 2’de karşı odaya gelmen arkadaşlığımızın temellerini oluşturdu. Sizin odayla bizim odanın tek bir oda gibi olması arkadaşlığımızın hızlı bir şekilde gelişmesini sağladı.

Lise 3’de aynı odayı paylaşmamız arkadaşlığımızın sırdaşlığa geçmesini sağladı. Seninle aramızda olan bir ortaklığın arkadaşlığımız birkaç günlüğüne bozmuş olsa da tekrar eski samimiyetimize dönmesi beni çok mutlu etti.

Sen, nadide odamızın değerli, üyelerinden biri olman seni çok aynı bir konuma getiriyor. Hele buna arkadaş yanlısı tavırların, temiz kalpliliğin ve bu sayede bizler tarafından sevilmen aramızdaki konumunu daha da artırıyor.

Odamızda senden şikayetçi olan bir tek kişi var. O da senin yüzündeni iki kere ölmekten dönen şahsiyet. Adamın senin hakkında öldürmeye tam teşebbüsten dava açmadığına şükret bence.

İnşallah ÖSS’de çok iyi bir başarı elde edersin. Planladığımız gibi aynı şehre giden ve bu okul ve oda arkadaşlığımızı ev arkadaşlığına dönüştürür.

Ailenle ve sevdiklerinle güzel yıllar geçirmen dileğiyle.

                                                                                 
Ahmet Yıldız


Osman la ilk sene geyik bir ortamda tanıştım ve zamanla samimiyeti artırdım. Samimi olunması çok kolay bir insan, candan oluşu ve içinde hiçbir şey kalmayacak kadar açık sözlü oluşu benim hoşuma en çok giden yönü.

Osman la 1 sene de 207’yi paylaştık ki 207 ruhunun en asi, radikal ve esprili elemanı olma özelliğiyle kalbimizdeki yerini aldı. Bazen dakikalarca karnımız ağrıyarak güldüğümüzü hatırlarım Osman la. Ama bunların hiçbirinde güldürmek için zorlandığını görmedim. Ayrıca Osman en sonunda dört kişiye kadar insan 207’nin üç Elbeylisinin üçüncüsü. Üzülme Osmanım kamer en azından Fenerbahçeli değilsin.

İlginç bölücü, aykırı tespitlerin ve inatçı tutumunla iktidara karşı güçlü bir muhalefet oldun. Hepsi bir yana memleketimin insan Osman mertliği, asaleti, hal, tavır, davranışları hatta sırasında tam bir yiğido.

Asil Türkmen yiğidi kardeşim, paylaştığımız kırıp döktüğümüz, yaşadığımız her şey için hakkını helal et. İnşallah yine beraber olacak ve çok daha güzel şeyler yaşayacağız.

İnadını biraz kırmayı dene ama kararlılığını ve açık sözlü tarzını asla değiştirmez. Bir ömür mutluluklar ve başarılar hep beraber inşallah.

                                                                                 
Hasan Arı


Sevgili arkadaşım Osman. 2 yıldır ki süren arkadaşlığımız çok hızlı gelişti. Gerek pansiyon odalarında, gerek okulda, gerekse dış hayatta en iyi anlaştığım kişilerin başında sen geliyorsun. İnanır mısın senin yanındayken laf lafı açıyor. Senin için söylediğim takma isimlerin çok akıcı olduğunu sende kabul ediyordur sundur herhalde. Bu yaz tatili için yaptığım planları sakın unutma. Hayatın boyunca başarılı olmanı dilerim. Umarım üniversite yıllarında da yine birlikte oluruz…

Beni unutmaman dileğiyle

                                                                                 
Murat Toprak


Osman 207 ruhu taşıyan 4 kişiden biri.bu da onun çok yönlü birisi olduğunu ortaya çıkarıyor. Osman’la nöbetçiliklerimiz çok olaylı olurdu. Genellikle de beraber nöbetçi olurduk. Nöbetçi olduğumuz günlerde nöbetçiliği (sabahları) hep tek başıma yapmak zorunda kalırdım. Kuldan kaçtığımız zamanki Hakan hocaya yakalanmayla ilgili esprilerime ve heyecanlı hareketlerimize çok gülmüştük. 207’di iken akşam sefalarında Hakan hocanın bizi yakalaması sonrasında espri yaparak ortamı yumuşatırdı.

Oynadığımız satranç maçlarında Osman oynamak isteyen kişilerin başında geliyordu. Hakan Üvenç’in yanında bulunduğu süre içerisinde espri kabiliyetini gelişmiş olmasındandır, her akşam Hakan hocanın rahatsız olacağı şekilde gülmemize neden olurdu. Yediğimiz akşam yemeklerinde hiçbirimizin yememesi için yaptığı esprileri şimdi yapsa herhalde gülmekten kırılırdık. O zaman yemeği Osman’ın yememesi için yaptığı esprilere az güldüğüm için pişmanım. En iyi günlerin senin olması dileğiyle….

                                                                                 
A. Gökhan Arslan


Osman,

Seni ben oldum olalı kendime benzettim. Mesela durgun oluşumuz, başkaları tarafından utangaç zannedilmek, biyoloji ve sözeli sevmemek, askeriyeye gitmek gibi. Ama senin benden ayrılan özelliklerin seni gerçekten sevmemi sağladı. Gerçekten çok sağlam bir karaktere sahipsin. Sözünde durman, efendi duruşun, sevgi dolu bakışlarınla gözümde hep değer verdiğim birisi oldun. Senle biraz geç tanışmamıza rağmen ikimizde farkında olmadan aslında çok sıkı bağlanmışız. Gerçekten kişiliğin o kadar güçlü ki bu fani dünyanın seni bozamayacağını biliyorum. Belki beraber çok olamıyoruz ama ne olur beni unutma. Şu gördüğüm küçücük Sivas’ın içindeki kocaman birisin. İnşallah hayatın boyunca istediğin emellere sahip olursun. Bu sahip olduğum düşünceleri yeterince yansıtamamamın sebebi kişiliğimden olduğunu biliyorsun. Duygularıma görünüşe ve kağıda dökemediğimi bilirsin ama benden bu kadar kusura bakma dostum.

                                                                                 
Burak


Saygıdeğer arkadaşım, mübarek insan Osman. Yazılıların zor sorularında yardımıma koşan ama kendinde çözemediğinde toplu katliama yol açan değerli arkadaşım. Seninle oturduğumuz ve arkadaş olduğum süre içerisinde tanıdım ve tanıdıkça daha çok sevdim.

Dürüstlüğün ve samimiyetin bazen beni korkutuyordu. Seninle de az alem yapmadık. Bu denli benimle ders çalışabilen nadir insanlardansın. Hatırlasana Celaleddin hocanın yazılısından önce bir öğle öncesi tamamen ders çalışmıştık seninle.

Ama bazen sende şaşırıp doğruluktan uzaklaşıyorsun. Bir kez Allah-u Teala (cc) bize para göndermiş paylaşın diyo, sen bana vermeyip üstüne yatmıştın. Geçenlerde de hattımdan internete girmek içir ısrarına hayır yanıtını vermeme rağmen zor etmen de ilginç hadiseydi. Yine de para bizim dostluğumuzu zedeleyemeyecek kadar değersiz.

Seninle hayallerimiz bile başkaydı. Başkaları ev, araba hayal ederken biz seninle acılı etli ekmeği düşünür, hayaliyle yanardık. Ama o kadar amel yaptık ki pansiyonda bir etli ekmek alemi nasip olmadı. İlerde görüşürsek o zaman bak zamanımız olurda yaparız inşallah.

İlk seneki gibi çalışamadığımı söyler durursun. Şimdi gayret ette çok çalış iyi yerlere gel. Kendime istediğim kadar bana da başarı istiyorum inan. Kendine iyi bak, ders çalış. Beni unutma.

                                                                                 
Hakan


      
Ben bir çiçeğim

            Gidişinle solacağım

            Bir mevsimlik şu hayatımı

            Anılarınla anacağım

            Ben bir çiçeğim solacağım…

            Koparsan beni yaprak yaprak

            Ve atsan beni çamurlara

            Biliyorum…açamayacağım bir başka bahara

            Fakat bunlar hazin gelmez bana

            Unutulmamak hançer girmiş bir yaradır insana

            Anıları taşıyamam nice bahara

            Solduğumu göreceğin o güne kalma

            Ve ben şimdi karşında dimdik ayakta

            Hiç üzülme mutlu ol, ömür boyu hayatta

            Osman Yıldırım’a sevgiler

                                                                                 
Eray Timur


Osman Yıldırım, sen bana göre hareketlerinle, davranışlarınla, konuşmalarınla çok özel bir insansın. Bunların yanında derslerindeki başarılarını ve de özellikle geometri sorularındaki o üstün kabiliyetini de unutmadan belirtmek istiyorum. Sende öyle bir yetenek varken olimpiyatlara neden gitmediğini çok merak ediyorum. Seninle iyi, kötü çok güzel günlerimiz oldu. Beraber sevindik, beraber üzüldük. Ama bir tek beğenmediğim özelliğin var o da eşyalarını kaybettikten sonra, onları döne döne arayıp da bulamadıktan sonraki halini görmek (inşallah bu yazılanı anlıyorsundur)

Ama ne olursa senin gibi arkadaş bulabilmek kolay değil. Senin gibi arkadaşım olduğu için çok mutluyum. Beni asla unutma. Sevgilerimle

                                                                      
İlker Semih Boztepe


Arkadaşım Osman, seninle hiç aynı sınıfta olmadık ama bu neden arkadaşlığımızın gelişmesine engel olmadı. Ortaokulu aynı okulda okumamızın arkadaşlığımızın gelişmesinde büyük etkileri olmuştur. Hatırlar mısın ben sizin odaya gelirdim. Öğle aralarında, geyik sohbetleri olurdu. Gerçekten de çook ama çok zevkliydi. Senin en önemli özelliğin çok ciğerli olmandır. Hani derler ya Arkadaş hatırı için çiği tavuk bile yenir. Sen bu sözü tam anlamıyla yaşamına yansıtmışsın. Geçmişteki başarılarını gelecekte de sürdürmeni diliyorum.

                                                                                 
Cemil Şahin


Seninle sadece lise 1’de aynı sınıfta olmamıza rağmen arkadaşlığımızın çok samimi olduğunu zannediyorum. İlk anılar kolay kolay unutulmuyor.

Mesela, senin sınıfta o geometri sorusunu çözüşünü ve adının Stewart Osman olarak değiştirilmesini unutmadım. Bence bu olay senin asrın geometri bilgini olma yolunda attığın ilk adımdı J

Dürüstlükten ödün vermeyen ve olgunlaşma adına ciddi mesafe kat edebilen Osman karizmatik kişiliğiyle de sıkça kendinden söz ettirmiştir. İlgililere duyurulur.

Neyse ayrılık vaktine iyice yaklaştığımız şu günlerde tek dileğim gönlünde yatan bölüme yerleşmen. Kendine hep iyi bak mutlu bir ömür seni bekliyor, ben göre biliyorum ama sen sadece görmeyecek yaşayacaksın. Emin ol

                                                                                 
Halil İbrahim


Pansiyonda kalan tipik bir Sivaslıdır Osman. 3 senedir aynı sınıfta olmamız dolayısıyla çok iyi arkadaşlarımdan biridir. SFL’ye ilk geldiğinde fazla bir potansiyele sahip olamamasına rağmen, zamanla kendini geliştirmiş ve kaliteli espriler yapmaya başlamıştır. Dersleri fena değiydir. Çalışsa daha iyi olacağı kesin.

Tipik bir Sivaslıdır dedik ya. 3 sene boyunca dönem değiştikçe odalar değişmiş ama milliyetçi Sivaslılar birbirlerini bırakmamışlardır. Nedense tercihleri hep katın sonundaki, okul bahçesine bakan odadır. Karakteristik bir şey varsa,, ya geç kalırlar ya da kılı kılına yetişirler. Özellikle öğle aralarını son dakikasına kadar kullanırlar. Osman yakın arkadaşı Ertuğrul ile birlikte genelde bilimsel(!) sohbet yaparlar. Birkaç kez dinleyici olmuştum. O zaman derslere neden zor yetiştirdiklerini anladım J

3 senedir aynı saç tipini kullanması biraz baydı açıkçası. Kendi de değiştirmek istemesine rağmen bir türlü uygun şekli bulamadı. Bu konuda yardımcı olamadığım için biraz kızıyorum kendime. Ama yine de o kendine has karizmasıyla yaşantısına devam ediyor.

SFL’den sonraki hayatında başarılar dilerim…

                   
Nedim


En eski arkadaşlarımdan biridir Osman. Öyle ki tanışmamış pansiyona geldiğimiz ilk günlere dayanmaktadır. Bu ilk günlerde hepimiz evimizden ayrılmanın acısını duyarken o sallamıyordu bile. Çünkü haftanın üç gününü evinde geçiriyordu. Bazen bununla yetinmeyip her gün gidip geliyordun evine.

Osman arkadaşıma her zaman değer vermişimdir. Temiz kalpliliği, dürüstlüğü ve eğlenceli kişiliğiyle arkadaşlarının sevgisini kazanmıştır.

Sempatik arkadaşımın hayatında başarılı olacağına inanıyorum. Umarım arkadaşlığımızı unutmazsın.

                                                                                 
Çağrı Duru


Görünüş itibariyle çok seviyeli, çok ciddisin ama ben bilirim o çocuk Osman’ı. Havanda olduğun zaman ne güzel espriler yapıyorsun. Geyik yapma konusunda üstüne yok hani. Üç sene boyunca iyi ki aynı sınıftaymışız. İstediğim zaman konuşabileceğim biri oldun. Yardımseverdin, arkadaşlarına önem verdin. Her açıdan örnek bir insansın. Çalışkan, dürüst hele o ağırbaşlılığına, sessizliğine hayranım. Ben ölsem senin kadar olamam. Daha da bir şey yazamıyorum be Osman o kadar sadesin ki…

İnşallah okul bittikten sonra da görüşürüz.

                                                                                             
Gökhan Y


Ya şu kader var ya bazılarından beni 3 yıl kurtarmadı, bazılarından da beni 3yıl korudu, bazılarına da 3 yıl kavuşturmadı. Sen sanırım kaderin beni koruduğu mahlukat-ı asilsin. Şahsen beni iyi ki korumuş diyorum. Çünkü bir insanın bu kadar gıcık ve alıngan olduğunu görmedim. Ya bir dönem (senenin yarısı) aynı etüt sınıfında gerek doğru gerek partal bana kızdın. Kardeşim bence biraz anlayışlı ol. Değilse çok yaşayamazsın. Birde her şeyi kaba kuvvetle çözemezsin. Bir sene aynı sınıfta okuduk. Ya hiç mi tatlı anı olmaz. Yok kardeşim kalbimde hiç iyi anı yok. Helal olsun ilk ve teksin. J

Hepsi yaylandı. Anılarımızı anlatıp, seni anlatıp değerlerini yitirmelerini istemedim.

Sen benim dostumsun ve hep öyle kalacaksın. Yolun açık ve aydınlık olsun!

                                                                                 
Halil Kul


Birbirimizi tanıştığımız şu iki sene içinde en çok sinirini bozduğum kişiler arasındadır herhalde hatırlasana ilk günlerde İngilizce kitabıyla bile sinirini bozmuştum.

İlk önce haksızlıklara karşı gösterdiğin tepki ile tanıdım seni taktir ettim. Tamam sadece bunun olmadığını gördüm sende. Akıl, azim, açık sözlülük ve birazda asabiyet seninle ilgili gözlemlerim oldu. En çok taktir ettiğim yanların ne sosyalsin ne de bir inek, ne çok konuşuyorsun ne de az, ne bir adım ileridesin ne de bir adım geride tam bir derya politikası. Sivri bir uç da değilsin, sıradan da değilsin bunlar sana birçok zeki olma külfetini yüklüyor.

Neyse seni tanıdığımda çok sevindim. Başarının daima kalması dileğiyle.

                            
Buğra


Seninle ilk karşılaşmamızı tam olarak hatırlamıyorum. Ama sen hep hocaların hocası Osman hocaydın. Kendi halinde sessiz bir insan olarak en iyi arkadaşlarımın içinde yer aldın. Sana yaptığım aşıları helal ediyorum. Ne de olsa onlar senin sağlığın içindi.

Sana ilerisi için mutlu, başarılı ve sevdiklerinle geçireceğin bir hayat diliyorum.

                                 
Berkan


Osman Yıldırım, okuldaki örnek şahsiyetlerden biri Osman; aslında çok sessiz biri gibi gözüküyorsa da Osman’ın bir kabak çiçeği gibi açıldığı zamanları ben bilirim.

Osman’la son sınıfta yan yana oturma şansımız oldu ve gözlemlediğim her zaman insanlara iyi davranıyor, birinin sorunu oldu mu onu kendi sorunuymuş gibi halletmeye çalışıyor, birinin bir sevinci oldu mu o da onunla seviniyor.

Sana ÖSS imtihanında ve hayat imtihanında başarılar dilerim. Esenlikler seninle olsun…

                            
Furkan Boztaş


Lise 2’de keşfettiklerimden olan bu sessiz arkadaşımız beni bilek güreşinde bir kere bile yenememiş olmanın ızdırabıyla bir yıl içinde tükenip gitmiştir. J öyle ki saçları bile ağarmaya başladı J

Osman sen SFL’de tanıdığım en sessiz sakin adamlardan birisin. Karıncayı dahi incitmeyen ama yeri geldiğinde boğayı devirebilecek kadar güçlü bir yapıya sahipsin J şimdiye kadar seninle hep iyi olduk, daha doğrusu sen kimseyle kötü olamazsın zaten. Nasıl bu kadar sakin olabiliyorsun anlamıyorum. Örnek alınacak çok yönün var da bizim gibi pervasız adamlar için ters geliyor J

Ahbap 3 yıldır seni tanıyanın özellikle lise 2’de sonra samimi olduk. Arkadaşlığımı kazandığını kazandığın için çok mutluyum. Umarım bir ömür boyu hep beraber oluruz. Mezun olmadan önce sana bilerek bir kez yenilicem bilek güreşinde, maksat sevinsin gariban J

Kendine çok çok iyi bak…

                
Alperen Coşkun


Yaa Osman ne yazayım şimdi? İyi bir insan değilsin ki; ne yazsam yalan olur. Biliyorsun yıllıkta genelde iyiliklerden bahsediliyor ama şaka şaka ….şaka yaptım kandırdım. Biliyorum bana sinirlendin şu an. Ama özür.

Osman 3 senedir aynı sınıftayız. Bir çok şey paylaştıktım seninle dürüst bir erkek arkadaş olman benim gözümde yükselmeni sağladı. Dedim ya kardeşim gibi, bir arkadaş gibi espriler, kahkahalar seni sinir etmelerim.  Ama emin ol seni sevmesem böyle şeyler yapmazdım bunu sende bilirsin beni tanıdıysan.

Ömür boyu başarılı, mutlu bir hayat sürersin inşallah. Daima lisedeki gibi saf, temiz, dürüst hal. Kendine çok iyi bak.

Sivaslı tayfanın yakışıklı elemanı Osman ile iyi bir dostluk kurduk. Gönülden hareket eden birisiydi o, her zaman olmasa da.

Bu tayfanın öncüsü idi o.. akşamları yemek avına çıkardı. Taktikleri şuydu; Osman girerdi bir odaya, 1 dakika içinde çıkmazsa dalardı diğerleri içeriye. Bu girdikleri oda hep bizimki olurdu nedense. Ama ben çaktırmasam da hiç kızmadım onlara, dostluk için feda olsun dedim küflü börekler, verdim gitti.

Neyse çok güzeldi bu günler Osman, arayacağım böyle bir avcıyı. Kendine iyi bak, gönlünce bir hayat geçirmen dileği ile…

                                                                                 
Nurdoğan Çıkı


Aslında seni pek fazla tanımıyorum. Ama tanıyabildiğim kadarıyla biraz ciddi, biraz içe kapanık bir o kadar da dürüstsün. Daha konuşkan biri olamaz mıydın? Olabilirdin! Fakat ne yapalım bu senin doğanda var. Beklide içinde tanımadığımız bir daha var. Ama her şey bir yana seninle yaptığımız cam açma-kapama muhabbetleri asla unutulmaz. Bir dönem boyunca hep senin kahrını çektik. Ok şöyle yap yok böyle yap. Neyse şans daima yanında olsun! Başarılar

                                                                                             
Ceren


Öncelikle selam ederek başlıyorum. Lise 1 ve lise 3 geldik gidiyoruz. Üç senedir aynı sınıftaydık ama pek muhabbetimiz olmadı. Ee sen  sessiz ben sessiz. Bu ortak yönümüz bile bol bol muhabbet etmemize yetmedi. Gerçi ben yanlış bir zamanlamayla ani bir mutasyona uğrayıp kendimi aşsam da bu sessizlik konusunda yine olmadı. Ama ben biliyorum ki sınıfımızın ağır başlı, hiç kimseyi kırmayan, iyimser beyefendisi hayatı boyunca bu özelliklerini yitirmeyecek. Hayat seni bunların aksini yapmaya zorlayacaksa yap ama özün değişmesin.

Kendine iyi bak…

             
Dilşad