Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

05 SERKAN GÜRAY


Memleket: Sivas
Cep Tel:  0505 307 58 28
Ev Tel:  0346 222 48 71


Bir türlü bitmeyecek dediğim Sivas macerası da sonunda bitiyor. Az değil 3 senemi burada geçirdim. Kimleri gördüm kimlerle tartıştım, kimlerle dost oldum. Lise 1’de pek tanımasam da ikinci sınıfta, seni gerçek manada tanımaya başladım. İyi ki de tanımışım. Belki de fark edemeyecektim ne kadar arkadaş canlısı olduğunu, yürekten davrandığını (Bu samimiyetini hiçbir zaman kaybetme. Sen böyle iyisin!...)
Ayrıca istediğini elde edemeyince sabırla beklemek her yiğidin harcı değil. (ben olsam yapamazdım) kolay değil. Zaten ben seni anlamıyorum nasıl bu kadar sabırlı olabiliyorsun? Birde, sende benim gibi arkadaşlarına çok değer veriyorsun. Beklenmedik bir davranış görünce de hayal kırıklığına uğruyorsun (tanıdığım kadarıyla). Ama boşver gitsin hiç kimse insanın kendisinden de değerli değildir.

Her zaman tanıdığım gibi kal. Yani seni her ne koşulda olursa olsun hayattan daima zevk alan, insanlara hak ettiği değeri çok iyi veren, zor durumda olanların yardımına koşan biri olarak görmek isterim.

Bu arada bu güne kadar benimle çok iyi arkadaştın. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder. Derdimi çok iyi anladın. Kısacası bu okulda en iyi arkadaşlarımdan bir tanesi de sensin. Zor durumumda da yanımdaydın, çok mutlu olduğumda da hiçbir zaman aramız bozulmadı bundan sonra da öyle olur umarım.

Karşına inşallah hep senin gibi iyiler çıkar. Dostluğumuz daim olsun…

HOŞCAKAL!!!

Ceren Katar


Serkan seni çık uzun yıllardır ta ilkokul çağından beri tanıyorum. Ama yakın arkadaşlığımız lise çağlarında başladı. Bu yakışıklı arkadaşımla dargınlıklar olmadı değil ama bunlar devede kulak. Onlar bizim arkadaşlığımızın tuzu biberiydi.

Serkan’la çok sır paylaştık, anılarımızı paylaştık. Serkan her zaman hasretle hatırlayacağım dostlarımın olduğu grubun elemanlarından biri. Beraber çok güldük eğlendik.

Serkan çok arkadaş canlısı bir karaktere sahip. O koca cüssesinin içinde büyütemediği bir çocuk var. Ancak bir çocuk insanlara bu kadar temiz saf duygular besler.

Birlikteliğimiz bitiyor ama arkadaşlığımız sürecek Serkan. Allah gönlüne göre versin.

Kaan Önem


Serkan, canım, gözüm, yakışıklı, sarışın arkadaşım. Senin o temiz altın gibi kalbini kırdığım olduysa önce özür dilemeyi borç bilirim. Şunu bil ki sen hayatımda gördüğüm en cana yakın, en samimi ve kısmen yakışıklı insansın şaka şaka gerçekten yakışıklısın. Ben senin gibi bir altın kalpli arkadaşa sahip olduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum. Sen çalışkan ancak çok duygusal birisin be Serkan. Özellikle lise 3’de tamamen kaptırdın duygularına kendini. Canım arkadaşım ben sen beni ne kadar düşünüyorsan bil ki seni daha çok düşünüyorum. Senin gibi değerli bir insanın zarar görmesini beni nasıl üzmesin ki, Serkanım. Bütün bunlar güzelde sen kendini hiç düşünmüyorsun sanki. Sevgini ilgini hep başkalarına dağıtıyorsun. Serkanım, canım seni kırdıysam kusuruma bakma affet ve lütfen kaburgalarımdan uzak dur. Onlar bana lazım. Serkan inşallah seninle birlikteliğimiz daha uzun yıllar sürer. Tabi ki sen evlenip bütün sevgini eşine verip bizi unutmayı düşünmüyorsan. Canım ben seni hiç unutamam. İnşallah daha güzel günleri beraberce yaşarız.

Ahmet Şahin


Sevgili Serkan ömrümüzün yarısı beraber aynı sıralardan sürünmekle geçti koskoca 6 yıl…bu 6 yıl içinde seninle birçok anılarımız oldu acı, tatlı, ortaokulda beraber az dayak yemedik seninle. Bunun yanında seninle birlikte harika günlerimiz geçti. Serkan senin cana yakın, samimi, içi dışı bir olan arkadaşlarımdan birisin. Senin kadar arkadaşlarına bağlı, senin kadar arkadaşlarını çok seven biri çok az bulunur Serkanım. Sen kendini düşünmeden önce arkadaşlarını düşünürsün. Çünkü sen arkadaşlarını bu kadar çok seviyorsun. Serkan sen benim en yi, en temiz kalpli arkadaşlarımdan birisin. Her zaman sevdim sevmeye devam da tabi ki edeceğim. Tüm hayatın boyunca başarılı ve mutlu olmanı dilerim. İleride inşallah görüşürüz birbirimizden kopmayız.

Alperen Türkay


Lise 1’den beri aynı sınıftayız ve artık seni tam olarak tanıdığıma inanıyorum. Her geçen yıl kendine yepyeni şeyler katan Serkan’ın en durgun yılı bu yıl oldu. Hep gülen, etrafına neşe saçan Serkan belki de sana yaklaşmakta olduğumuz için (!). Ancak arkadaşlara verdiği değerden, dürüstlüğünden, yardımseverliğinden hiçbir şey kaybetmedi.

Boşnakların bütün iyi özelliklerini üzerinde toplamışsın. Sarı saçlı, yeşil gözlü, uzun boylu, yakışıklı, içten, doğal ve çok fedakar bir arkadaş, rahatlıkla sırrını paylaşabileceğin, art niyetsiz, düşündüğünü anında söyleyen güvenilir bir dostsun. Bana 3 yıl boyunca çok iyi bir arkadaş oldun, hakkımı her zaman savundun, verdiğin değeri hissettirdin ve güvendin. İyi bir basketbolcu, sıkı bir counter cısın. Gerçekten değer verdiğim ve tanımaktan çok memnun olduğum dostlarımdan biri olduğun için her zaman samimi ve dürüst olduğun, karanlık havalarda dershaneden okula kadar bizi yalnız bırakmayıp bize eşlik ettiğin için ve en önemlisi bitmeyecek dostluğumuz için çok ama çok teşekkürler. Dilerim hayatın istediğin gibi şekillenir, sevdiklerin ve sevenlerinle mutlu bir ömür geçirirsin. Başarılı olacağından hiç şüphem yok, tek yapman gereken biraz daha sabır, sabır, sabır…

Yolun açık olsun değerli arkadaşım

Merve Görücü


Hey gidi koca Serkan,

Seninle ilkokul 4’ün sonundaki bir piknikte tanıştık hani. Her ne kadar ortaokulda ayrı okullarda olsak da dershanede hep beraberdik. Nihayet lise de aynı okula geldik. Hatta 3 yıl ayrılmadan hep aynı sınıfta okuduk. Yaz tatilleri bile bizi ayıramıyor, her gün beraber geziyorduk.

Ben senin o iri cüssen altındaki güzel insanı tanıdım. Sen çok sevecen, arkadaşlarına bağlı birisin. Senin kadar duygulu, arkadaşlarının iyiliğini isteyen arkadaş zor bulunur. Bu yönden kendimi şanslı hissediyorum. Beraber yaptığımız basket maçlarını, biz arkadaşlarına bağlılığını, temiz ve saf kişiliğini ve de o müstesna kahkahalarını asla unutamam.

Umarım hayatın boyunca sürekli gülersin. Kader sana asla kötü yüzünü göstermesin. Hep dilediğin gibi yaşa. Biz her zaman görüşeceğiz.

Recep Eyceyurt


Beklemek ne kadar zor bir iş olsa da hep bir şeyleri bekleriz di mi Serkan? Durakta otobüs bekleriz, ailemizden azıcık anlayış bekleriz ya da yıllar sonra eski bir dosttan bir telefon gelmesini bekleriz. (bizim yapacağımız gibi)

Bazen birbirimizi kırsak da asla tamamen kopmadık, kopamadık çünkü biz dosttuk…ben sana ne anlatayım ki Serkan. Her şeyi biliyorsun işte…inan bana seninle geçirdiğimiz hiçbir anı unutmayacağım. Sizin evde geçirdiğimiz iftarı, gittiğimiz filmleri, yaptığımız muziplikleri, hatta tartışmalarımızı bile istesem de unutamam. En önemlisi de dostluğunu ve gülüşünü(!)…

Sabretmeyi öğren ve bekle Serkan. Kendini boşlukta veya bir uçurumun kenarında hissettiğinde kesin bir yerlerde bir umut ışığı vardı. Hiç olmadı bulutların arkasına saklanmış ay ışığını bul…

Unutma her zaman birlikteyiz. Ayrıca sözünü de hatırlamanı istiyorum. Sizin evde makarna salatası yapacağız daha…

Seni özleyeceğim ama biliyorum ki biz hiç ayrılmayacağız…

Birde “unut, unut, unut beni “ şarkısı var ya onu unutma!

Sercen Karabekiroğlu


Sevimli, cana yakın, her zaman gülen, Boşnak arkadaşım Serkan. Dikkat et .u yardım severliğin, bu neşen kendine zarar vermesin. Hep böyle gülmen, çevrendeki herkese enerji takviyesi yapıyor.

İçir dışın hep bir oldu. Dürüstlük erdemi sende hep gördüğüm ve taktir ettiğim bir özelliğin oldu. Hep böyle şeffaf ol. Böyle olman sana çok şey kazandırıyor ve iyi bir insan olmanı sağlıyor.

Sıkıntılı günlerinde üretmeye çalıştığım çözümler her zaman işe yaramasa da, elimden geleni yaptığımı bilmeni isterim. Hayatta her şey istediğimiz gibi olamıyor. Ama inanırsan ve bu güzel yüreğinden ödün vermezsen istediklerinin bir bir gerçekleşeceğine eminim. Bazı olayları zamana teslim etmek lazım. Zaman güzel bir kavram.

Şansın ellerini bırakmasın arkadaşım. Sevgiler

P.S: İçemediğim tarhana çorbası içinde annene ayrıca teşekkür ederim.

Ece Ceren Önder


Bizim dönemin tek sarışın,yeşil gözlüsü. Seninle hiç aynı sınıfta olmadan nasıl bu kadar samimi olduk ve nasıl sana bu kadar güveniyorum bilmiyorum.

Sevdiğin kişilere o kadar çok bağlanıyorsun ki gerçekten bu yönün çok hoşuma gidiyor. Kimseye kötülük düşünmediğini biliyorum. Senin de kimseden kötülük görmemen, istediğin üniversitede, istediğin insanlarla birlikte olman dileğiyle. Kendine dikkat et. Görüşürüz!!!

Ahmet Güler


Seni ilk gördüğümde ne kadar sıcakkanlı bir çocuk diye düşünmüştüm. Hep gülüyordun ve senin olduğun ortam neşeyle dolup taşıyordu. Kısa sürede birbirimizin güvenini kazandık, iyi birer dost olduk. Sınıflarımız ayrılsa da bu bizim dostluğumuzu hiç etkilemedi. Yine derdin olduğunda benimle paylaşıyordun, bende seninle.

Ama 3bsınıfta biraz değiştin yani o sürekli gülen çocuk, arada hüzünlenir oldu. Neden caba? ÖSS’den mi dersin (!)

İnsanlara karşı çok sevecensin. Ailene olan düşkünlüğünü hep taktir etmişimdir. Sevdiklerine değer veriyorsun. Dostlarını sadece iyi gününde değil kötü gününde de yanındasın. Benim yanımdaydın, ondan biliyorum

İftara size geldiğimi akşam o içten gülüşünü, neşeli yeşil gözlerini, ha birde beni ağlattığını hiç unutmayacağım.

Hep dost kalmak dileğiyle…

Meltem Atalar


Sınıfın en yakışıklı ve dertli erkeği bazen çok çekilmez olsan da seninle güzel vakit geçiriyorum (benimle uğraşmadığın zamanlarda tabii ki) bunun yanında çok zeki olan Serkan’ın insanları hiç kırmak istemeyen duygusal bir kalbi var. Tam bir zor an dostu. Gerektiğinde çok iyi sırdaş ve dost olur. Serkan bu okulda tanıdığım ilk kişi olarak çok değerli aynı zamanda çok iyi basketçi. Bizim TV ihtiyacımızı da hiç hissettirmemiştir sağolsun. Her gün olan biten her şeyi anlatır.

Serkan inşallah muradına erirsin, umarım bütün dileklerin gerçek olur, hayat bütün güzelliklerini önüne serer. Çünkü o temiz kalbinle ve masum isteklerinle inan bunları hak ediyorsun. Kendine çok iyi bak. Bizleri sakın unutma.unutma ikimizin da hedefi Ankara ve 368.281 bunu alıp hep birlikte Ankara’da okuyacağız inşallah.

Nisa Bozbıyık


Serkan deyince aklıma ne geliyor. Tabi ki sarı saçlı iri bir arkadaş. Fakat bunun sonrasında birkaç şey daha var. Bu birkaç şeyin başında ise okulda geçirdiğimiz 3 yıl daha da öncesinde aynı odada kaldığımız 2 yıl aklıma geliyor. Bu iki yıl içinde odadaki elemanlarla Ahmet hariç epey heyecan yaşadık ki bunlar tüm hayatım boyunca unutmayacağım adrenalin dolu anlardı. Dışarıdan normal bir oda gibi görünmesine karşı pansiyonun hareketi en fazla olan odalarından diyebiliriz galiba. Bunda bütün oda sakinlerinin olduğu kadar seninde emeğin oldu. Şimdi görüyoruz ki bu emeklerimiz boşa gitmedi. Disipline gitmeden okulu da bitirdik zor oldu ama bitiyor işte. Bu bitti ama hep başarılı olarak devam etmen dileğiyle.

Saygılarımla

Emrah Özyılmaz


Serkan gardaşım senin şu kızlar hususunda bana verdiğin tiyolar gerçekten çok etkili oldu. Sana minnettarım gardaşlık. Baba sen o yeşil gözlerinle ve sarı saçlarınla hep aklımda yer edineceksin. Gülüşünü kimileri yanlış yorumlasa da her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır dimi. Hareketlerinle benim gönlümde taht kurdun kardeşim. Seni gurbet elde de çok özleyeceğim. İnşallah kalbin ve yüzün gibi bahtında güzel olur. Seninle birçok şey paylaştık kardeşim, bunları 3-5 satıra sığdırmam beklenemez zaten. Ama şunu bil ki seninle geçirdiğim her anın ayrı bir yeri var gönlümde. Her şey gönlünce olur inşallah baba. Her arabesk parçada beni hatırla hacı. Gardaşlık Allah’a emanet olasın. Ben Cengiz’i unutmayasın, bu parçada sana gelsin canım arkadaşım.

Solmadan gel artık gönlümün gülü
Olsa da konuşsa kalbimin dili
Küçücük dünyamda bir bilsen seni
Görünmez yazıyı yazdım kalbime.

Eren Cengiz


Seni okulda ilk ben gördüğüm günü daha dünmüş gibi hatırlıyorum. Uzun altın sarısı saçlarınla dikkatimi çekmiştin. İlk günlerde negatif elektrik aldığım sevgili kardeşimi, bu gün en güvendiğim isimlerdensin. Yani her insan evladı gibi seninde hataların yok değil. (bunların başında da Beşiktaşlı olman geliyor). Ancak tüm bunlara rağmen tüm hücrelerimde yönetici gen rolünde olan 1907 geni bana bu tür ufak hatalarını affettiriyor.

İleride sayısız kızın canını yakacağından emin olduğum arkadaşım, sen büyüyünce iyi bir adam olacaksın…

İlker Özel


Sınıfımız en yakışıklı ve bir o kadar da karizmatik elemanı. Halil’i geçemedin ama sevecen tavırların, sıcak kanlı hallerin seninle iyi bir dost olmama yetti. En zor anımda bile (kafamın yarılması) yanımda olduğun için sana çok teşekkür ederim. Hayatın boyunca sağlıklı ve mutlu olman dileğiyle…

Emre Farımaz


Her zaman duygusal bir insan. Önceleri bana biraz ters geldin (düşünce yapısı olarak) ama şimdi daha farklısın benim için, seni daha iyi anlıyorum.

Dersin ortasında çektiğin o uzun offff her ne kadar ders çalışma şevkimi kırsa da içinden geldiğin gibi davranman çok hoş.

Söylediğin şarkıları ve danslarını unutmayacağım.

Mehmet Arslan


Bir seneyi aynı odada 2 seneyi de aynı sınıfta paylaştık. Genelde iyi geçirdiğimizi düşünürüm. Ama çok samimi olamadığımız doğru ama iyi bir arkadaştık.

Yaptığımız counter ve yatsı yemeği partileri, sebeblilikler, ufak çaplı tartışmalarla da olsa zevkli ve ilk bene için iyi bir başlangıçtı.

Bazı özel durumlarda çok ciddi oluyor ve ben açıkçası Serkan’ın bu halini daha çok seviyorum.

Her ne olursa olsun benim için farklı bir insan farklı bir arkadaş. Özellikle attığı kahkahalarda bu fark bariz şekilde ortaya çıkıyor. Sevdiğinle uzun bir hayat başarılar ve mutluluklar.

Hasan Arı


Serkan iki senemi aynı odada paylaştığım samimi arkadaşım Serkan beraber kaçtık, beraber yedik, beraber içtik, beraber ceza yedik. Her şeyimiz beraberdi yani.

İstasyonda yediğimiz kurtlu hamsiyi hatırlatarak ve aynı gün istasyonda denediğimiz fanteziden bahsederek mideni doldurmak istemem.

Odada geçirdiğimiz güzel günler ve dostluğumuzu hiç unutmayacağım, korktuğumda, sevindiğimde, üzüldüğümde hep yanımdaydın.

Ders çalışman ilk sene fazla olmasa da üçüncü sene daha iyiydi ve şimdi daha da iyidir.

Seninle hiç aynı sınıfta olamadık, belki olsak çok çok daha samimi olurduk ama neyse çoğu hatırayı da unuttuğum için yazamıyorum. Şimdi bu yüzden kusura bakma.

İnşallah istediğin mevkilere gelirsin. Kendine iyi bak hoşcakal!

Hakan Üvenç