Onbir C sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

23 TUBA TOPRAK


Memleket: Sivas
Cep Tel: 
0543 602 70 87
Ev Tel: 
0346 223 54 41
Ev Adresi: 
Mevlana cad. Hocaoğlu apt. no:3 kat:2


 


Siz siz olun, asla Tuğba’ya yıllık yazmayı unutmayınJ ben aslında unutmadım, ama yıllığı kısa yazdım diye bir sürü trip yaptı. J

Kendisiyle 3 senedir arkadaşız. Bu sür içerisinde onu o kadar iyi tanıdım ki…hatta çoğu kişiden iyi tanıdım.

O ciddi görünüşün altında o kadar yumuşak huylu birisi yatıyor ki onu keşfeden çok az kişi var. Ben de onlardan biri olduğum için o kadar mutluyum ki…özellikle Tuğba ile olan dostluğum bir başkadır sınıfta. Çünkü bana karşı o kadar samimi ki…onun samimiyetine o kadar güveniyorum ki…

Tuğba’yı Tuğba yapan özelliklerinin başında o abartılı gülüşü gelir. Adeta dişlerini sergilemektedir böyle gülerken …J dişleri çok güzel ya…

Ya Tuğba’cım umarım bu gülüşünden hiçbir şey kaybetmezsin bu hayat savaşında..

Umarım beni UNUTMAZSIN

                                                                                             
HeRuT


Tuğba Toprak nasılsın?Hatırlar mısın? Ortaokulda senin ismini Tuba yazardım da, sonra polemik olurdu. Tuba mı, Tuğba mı diye. Hani ben başkandım ya o açıdan J seninle yollarımız ilkokuldan beri hep kesişti ama gerçek arkadaşlığı ben lisede bulduğumuza inanıyorum özellikle de dershanede sıkıldıkça yaptığımız geyikleri hiçbir şeye değişmem. Hele de o mezuniyet gecesi ne giyileceğini tartışmalarını J keşke okulda da, daha samimi olabilseydik. Neyse inşallah bu geç bulduğumuz arkadaşlığı kolay kaybetmeyiz ve sürdürürüz. Görüşmek dileğiyle…
SFL’de ilk günüm. Bir an anımsıyorum da seni hiç tanımama rağmen dış görünüşünle, tavırlarınla bana o kadar çok güven vermiştin ki. 1-2 günlük sınıf arkadaşlığından sonra uzun bir ara ve lise 2’de tekrar aynı sınıftayız.

Seninle geçirdiğim iki seneden o kadar çok memnumum ki. Samimiyetinden, dürüstlüğünden,doğallığından hiçbir şey kaybetme. Benim tanıdığım Tuğba böyle biri çünkü. İnsanlara dıştan ne kadar sert gözüksen de içinde bambaşka biri var. O neşeli, eğlenceli ve güleç yüzlü biri.

Bende onu gayet iyi tanıdım. Gelecekte bol bol görüşürüz umarım. Ne de olsa meslektaşım olacaksın.

Ailenin ve senin bize yaptığı iyilikler asla unutulmaz. Her şey için çok teşekkürler…

                                                                                 
Ceren


Toprak sen şu an ortaokuldan beni uzun yıllardır tanıdığım, bende saygın yeri olan kızların en önde gidenisin. Senle samimiyet kurmak çok kolay ve çok da güzel. Uyumunu ve samimiyetini ileriki yıllarda arayacağıma eminim. İrtibatı koparmayalım. Kal sağlıcakla.

                                                                                 
Kaan Önem


SFL’nin öğrenci kılığına girmiş, tem deli öğretmeniJ O perukla rolünü üstlendiğin otoriten senin yoluna sağlam taşlar döşüyor, kesin ve kuralları hep mantıklı arkadaşım. Lise 2’de aramıza katıldığın için çok mutluyum. Aramızda gündüzlü bir arkadaşın olması çok işimize yaradı doğrusu. Annenin yemekleri senin misafirperverliğin bu gurbet Sivas ellerinde bize çok sıcaklıklar yaşattı.

Yıllar sana güzellikler ve sahip olduklarını kollama gücü versin. Dürüstlüğün ve arkadaşlığın için teşekkürs…

                                                                      
Ece-Ceren-Önder


Çok mantıklı düşünen canım arkadaşım Tuğba’yla başından beri aramız çok iyi. Espriden çok iyi anlayan ve bir o kadar iyi espri yapan Tuğba’yla ne yazık ki hiç aynı sınıfta olamadık. Ama hiçbir zaman kader aramıza ağlarını öremedi.

Hayran olduğum berrak telaffuzundan “Görücü” deyişi dilemek benim için büyük zevk, Fatma, Büşra ve diğer Sivaslılarla bir araya geldiğinde “Ay! Yok ay! Fatma ay!” şeklinde konuşurken kaç tane “ay” dediğinizi saymakla meşgul olup, çoğu kez ne konuştuğunuzu anlayamamışımdır. Özellikle sen varken sınıfını ziyaret etmek çok keyifliydi. Misafir kıymeti bilen bir evden geldiğini gösteriyorsun. Öğle aralarında zorla seni pansiyona çıkararak keyifli bir öğle tatilini geçirirken umarım sana iyi ev sahipliği yapabilmişimdir.

Ayrıca bir insan bu kadar güzel sert ve asabi öğretmen taklidi yapabilir. Ben izlerken bile gerildim…

Seni tanımaktan çok memnunum canım. Her işin üstesinden gelebilecek “donanımlara” sahipsin. Sana düşen görev başardığını göstermek. Her şey gönlünce olsun. Bir ömür boyu görüşmek dileğiyle…

                                                                                 
B. Merve Görücü


Tuğba’yla arkadaşlığımız son yıl başladı. Bu güzel olayı anlatmama lütfen izin verin. 11-C sınıfı öğretmenlerle ilgili kısa bir oyun hazırlayacaktı. Bende çağrıldım. Oyunda Tuğba’da vardı. Bir buçuk hafta süren provalarda tanıştık. İyi ki tanışmışım. Onunla tanışınca bazı önyargılarımdan kurtuldum. Mesela onun sinirli olduğunu düşünürken gayet sevimli ve dost canlısı biri olarak çıktı karşıma. Tanıdıkça gözümde büyüdü, devleşti. Gerçektende Tuğba tanınmaya değer birisi. Her ne kadar geç tanışsam da Tuğba gibi bir dostu geç buldum, çabuk kaybetmek istemiyorum. Ne yazık ki SFL hayatımızın son aylarını yaşıyoruz. Bilmiyorum bir daha karılaşır mıyız? Umarım karşılaşırız. Karşılaşamasak da senden isteklerim olacak birincisi seni en yüksek yerlerde görmek istiyorum çünkü sen en iyisine layıksın. Bir diğer isteğimse beni asla unutma!

                                                                                 
İhsan Kıral


Sevgili Tuğba;

Seninle arkadaşlığımızın eskiye dayandığını bu okula geldiğim gün öğrendim. Hatırlıyorum da ne rezillikti. Ertesi gün bir sürü özür diledik de kurtardık işi.

Seni hep ciddi kişiliğinle tanıdım. Yerine oturmuş karakterin seni çok kişiden farklı kılıyor. Öyle değişmeyse çalışan daha kim olduğunun farkına bile varmamış kişilerden değilsin. Tanıdığım kadarıyla azimli ve kararlısın. Azmin ve kararlılığın seni hedeflediğin en iyi yere ulaştıracaktır. Ve seni çok iyi mevkilerde göreceğim.

Umarın şu gülüş stilini değiştirirsin de hayat senin yüzünden gülümsemeyi eksik etmez.

Kendine iyi bak…

                                                                                                         
Buğra   


Gündüzün, haftanın tamamını birlikte geçirdiğim arkadaşım Tuğba Toprak’a ithaf olunur.

Uzun saatler boyunca seninle aynı ortamlarda bulunmak gerçekten güzel ve eğlenceli Tuğbacığım seninle hiç aynı sınıfta okumadık ama çok şeyler paylaştık. Ben bunları hatırlayınca eğleniyor ve gülümsüyorum. Umarım sana da  benim hakkımda güzel şeyler düşündürebilecek, hoşuna gidecek şeyler yapmışımdır.

Uzun yıllar görüşüp, birlikte aynı atmosferi paylaşmak dileğiyle.

                                                                                 
Fatma Yekeler


İlk defa seni gördüğümde son derece kibirli, sağ sola pas vermeyen pek de arkadaş canlısı gibi durmayan bir insan zannetmiştim. Ama gerçekte böyle olmadığını gördüm. Dıştan bakıldığında böyle durmanın sebebi belki de içine son derece kapanık olmandır. İyi bir insan olmana rağmen bazı eksikliklerinde var. Zaten kim de yoktur ki eksiklik. Arkadaşlığını tam haliyle gizil kurmak yerine biraz daha dışarı vurabilirsen hayat hem senin istediğin gibi olur, hem de bol arkadaşlı bir çevren.

İlerde mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürmen dileğiyle.

                                                                                             
Berkan


Sevgili “To be”

Şimdi böyle laubali olduğuma bakma, lise 1’de olsa yanına yaklaşmazdım valla. Sen tam kazadaki kelebeklere benziyorsun. Dıştan krem rengi, içten rengarenkJ

Seni ilk gördüğümde üniformasız general edasıyla koridorda geziyordun. Önünden çekilenlerin bir selam çakmadıkları kalıyordu. Koridordaki insanlar Musa’nın asasıyla ikiye ayrılmış Kızıldeniz gibi iki kenara çekilmişlerdiJ

Lise 2’ye geldik, aynı sınıfa düştük. Gördük o korktuğumuz Tuğba’yı. Bittin kızım sen, otoriten sıfır artık. Koridorda omuz atıp beli geçerim yanından J

Seninle yaptığımız hayali geyikleri sınıfta bana durup durup nasılsın canım dile seslenmeni, masa tenisindeki üstün kabiliyetini hangi insan evlada unutabilir ki ben unutayım!

Birde aslında seninle yan yana oturmak da isterdim ama sanırım oturmadığım için şanslıyım. Maazallah elimi defterine sürerdim yazı dağılırdı da..düşünmek bile istemiyorum!

Dilediklerine kavuşman ve dileklerinden beni eksik etmemen temennisiyle…

                                                                                 
Meltem


Aslında format gereği bir paragrafta onu anlatmama gerektiğinin farkındayım. Ama bu yazıyı yazmadan önce tam bir saat aralıksız düşündüm ama anahtar kelimeyi bir türlü bulamadım.

Yani çok sevimli ve sevecen ama asabi yani asabi dediysek, tam da değil!...Ama yok yok tam galiba…Yoka daha da şeker olup insanları kendine hayran etmek için mi yapıyor bunu?

Biraz da şey galiba…Artist. Aman her neyse kesin olan bir şey var ki kimseye benzemiyor onun yüzünden ne zaman Tuğba ismi geçse aklıma kıvırcık sarı saçlı dünyalar tatlısı bir kız geliyor.

Tuğba’cım Allah kocana yardım etsin :J

                                                                                             
İlker Özel


Seninle aslında lise 1’de pek muhabbetimiz yoktu. Doğrusunu söylemek gerekirse lise 2’nin ilk başlarında da seni pek tanımıyordum, ama seni tanıyınca çok iyi bir insan olduğunu anladım. Senin hakkında çok serttir diyorlar ama pek öyle göstermiyorsun. Belki de öylesindir ama ben bilemem. Senin sınıfta hiç kargaşa çıkardığına tanık olmadım. Ama bazen alttan alttan ortalığı karıştırdığın oluyor. Birde istemediğim ya da iğrenç bir şeyler yaptığımı da hem yapmamamızı istemen, hem de durmadan bize gülmen hoşuma giden davranışlarından biri. Kısacası çok keyiflisin. Bundan sonraki hayatında da inşallah bizi unutmaz ve hep böyle keyifli ve neşeli olursun.

                                                                                             
Furkan Boztaş


Ortaokulda birlikte çok güze günler geçirdiğimiz TOPRAK’la lise de aynı sınıfta olmak kısmet değilmiş. Ama yine de ineklemekten fırsat bulduğumuz her konuşmada dakikalarca süren gülme krizleri seni bana hatırlatacak ne diyorum ben ya, unutturmayacak! Fazlaca LAKTİK ASİT  biriken arkadaşına iyi bir üniversitede, bu yorgunluğundan kurtulup, eğlencenin dibine vurmasını tavsiye derim.

Hayat boyu başarılar ve mutluluklar yanında olsun canım…

SEVGİLER                

                                                                                 
Merve Gedikli


Akroş Tuğba!

Akroş’u yanlış anlama, top falan değimli elhamdülillah akrabayız ya a bakımdan!

Tuboş sen iyisin, hoşsun, güzelsin tatlısın (şekerci mi baba senin dermişimJ)

Ama çok çabuk sinirleniyorsun. Sinirlendiğinde kestirmeye kıyamadığın saçları, tel tel oluyor. Gözlerin ateş saçıyor, kulaklarından buharların çıkıyor. Bırak uçacaksın yani!

Öyle kolay kolay da sinirlenmiyorsun hani. Az uğraşmıyorum seni kızdırmak için. Bir gün başardım ama, bir sabah yine o süpürge saçlarınla gelmiştin okula, anlaşılan biri sana çatmıştı. Bende fırsat bu fırsat iltifatları dökmeye, aniden değiştin, anlattığım Tuğba olarak karşıma çıktın. O olaydan sonra seni kızdırmayacağıma söz veriyorum.

İnşallah daha nice kavgalara ve ardından gelen kahkaha krizlerine.

Tekrar görüşmek üzere

Canım arkadaşım Tuğba

                                                                                 
Büşra Yıldoş


Sen benim biricik Tubiş’imsin. Doğru seninle geçen seneni başında Ceren’in yanında oturmanla tanıştık ama eğer ikimizde istemeseydik bu konuma gelemezdik…

 Ya kızım sen de olmasaydın biz bu pansiyon yemekleriyle daha fazla yaşayamazdık. Annenin yemeklerini çok arayacağız ve bizim için yaptığı fedakarlıkları da tabii.

1’de güzelim sakın öğretmen falan olayım deme, acırım vallah senin öğrencilerine. Neydi o gün ya, tanıyamadım seni. Sen kim, öğretmen kılığına girmiş o cadı kim(!)

Yüzündeki tebessümü hiçbir zaman kaybetme canım. Nasıl diyor siz Türkler ben gidiyorum (sizin oyundan küçük bir alıntı, azıcık değiştirilmiştir ama…)

                                                                                 
Sercen


3 sene aynı sınıfta okuduğum bu kızla 1.5 sene hiç konuşmadım nerdeyse. Sınırlı bir arkadaş grubu var. Birazda soğuktur açıkçası. Ama lise 2’nin ortalarında iyi birer arkadaş olduk. Önceleri onun hocalara olan yakınlığından dolayı kendisine biraz kin besliyordum. Az da olsa bir ayrımcılık olduğumu düşünüyordum. Aka kendisini biraz tanıdığımda bu hakları çalışkanlığıyla kazandığını anladım. 3 sene boyunca çok düzenli olarak ders çalıştın ve doğal olarak yazılıların, sınavların hep iyiydi.

Çok ilginçtir ama abinlede aram iyiydi(!) Birkaç telefon görüşmesinden sonra arkadaşlarıma karşı daha dikkatli davranmam gerektiğini anladım.

Bu okulda olduğun sürece hiç sıralara yazı yazmaman dikkatimi çekti. Ayrıca lise 2’de önündeki sırada oturduğum zamanlar, tahtayı görmek için benim konumumu değiştirmeye çalışmana gıcık olurdun. Biraz yana kaysan hocayı ve tahtayı çok rahat görücen ama sen hep benim yer değiştirmem için ısrar ediyorum.

İyi bir üniversite kazanacağını umuyorum. Çünkü bu okulda gördüğüm en düzenli ders çalışanlardan biri de sensin. İleriki hayatında başarılar dilerim…

                                                                                 
Nedim


Tugbacığım

Sevgili servis arkadaşım. Hiç aynı sınıfta olmadık ama serviste o kadar çok şey paylaştık ki, en sevdiklerimden değer verdiklerimden oldun. Dershaneden gelen tanışıklığımızı bu okulda güzel bir arkadaşlığa dönüştürdüğümüze ve arkadaşlığımızı yeterince ilerlettiğimize inanıyorum. Umarım bu hissettiklerimi sana yeterince yansıtabilmiş arkadaşlığın gereklerini yerine getirebilmişimdir.

Hayatın sana hep güzellikler getirmesini dilerim. Umarım tüm hayatın mutluluk ve başarılarla dolu olur. Üzülmeye ağlamaya yer kalmaz.

Sev, sevil, mutlu ol.

                                                                                 
Ayça


İlkokul, ortaokul, lise kısaca tüm öğrencilik hayatımda hep benimle olan bir isimsin. Yani Tuğba Toprak ismi bana hiç de yabancı olmayan bir isim oldu hep benimle olan bir isimsin. Yani Tuğba Toprak ismi bana hiç de yabancı olmayan bir isim oldu hep

Anadolu Selçuk İlkokul’unda başlamıştık senle. O dönemi hatırlar mısın bilmiyorum ama benim hatırladığım bir şey var ben ilkokulda seni hiç geçemedimJ Ama senle lise son sınıfa kadar beraber geleceğimiz hiç aklıma gelmezdi. Eme iyi ki de bütün öğrencilik hayatımızda yan yanaydık.

Övülecek tarafın çok ama benim söylemek istediğim çok hanımefendi birisin ve kimseyi kırmamak için elinden geleni yapıyorsun bu da değerini bir kat daha artırıyor.

Lise yıllarının da sonuna geldik umarım üniversite yıllarımız da aynı sıralarda geçer, gerçekten seni tanıdığım için çok mutluyum. Bir ömür boyu mutluluklar, hayal ettiğin gelecek umarım senin olur…

                                                                        
Alperen Coşkun


Merhaba benim gün arkadaşım J Lise 1-Lise 3 hep beraberdik. Herkes değişti. Bir sen geldiğin gibisin. Düzenli, ciddi vs vs sürekli çizgini korudun. Büyük başarı de diyim tebrikler, ben de bir sene yanında oturdum lise 1 de ama hiç senden etkilememişim demek ki her zaman olabildiğince dağınık, plansız…

Valla ne diyim. Doğru, dürüst, samimi, harbi kızsın. Umarım ilerde soğuk duruşunla karşındaki insanlarda bir önyargı oluşturmaz, içindeki Tuğba’yı benle olduğu gibi onlarla da paylaşırsın. Mutluluk, sağlık başarı seninle olsun.:)

                                                                                 
Dilşad


Tubacım, benim şirin, dobra,(benden) uzun arkadaşım. Mutluluğun hep burada tanıştığımız ilk gün kadar pırı pırıl, uzun, saf ve kalıcı olur inşallah. Çünkü ilk tanıştığım gün o kadar sevinçliydin ki anlatamam. Hele o gün ki zafer benim derecesinde duruşun. İnşallah ÖSS’den de çıktığında böyle duracaksın seni çekemeyenler bir adım geriye çekilecekler.

Ümit ederim ki hayatın hep zafer dolu, mutlu, başarılı, hayat dolu geçer. Çünkü sen bunu çoktaaaan hak ediyorsun.

Sevgilerle arkadaşım seni çok seviyorum

                                                                                             
Sümeyye


Sen de hepimiz gibi efsaneleşmiş 11-C’nin vazgeçilmez bir elemanısın. 11-C sınırları içerisinde sınıf bir bütündür, bölünemez. Sözü hepimizin bir olduğunu ve ayrılamayacağımızı bize anlatır.

Seni hep dik duruşun ve esmerliğinle hatırlayacağım. Bir de Emrah’ın seninle dalga geçmesi üzerine verdiğin tepkiler var.

Umarım gelecekte yaşamın zorluklarına karşı şimdiki kadar dik durabilirsin.

                
Meriç


Üç yılı aynı sınıfta geçirdiğimiz SFL’de birlikte acı-tatlı günlerimiz oldu. Bu süre içinde seni tanıma şansı buldum. Uyumlu, çalışkan, dürüst, titiz ve yardımsever bir insansın. Arkadaşlarını kırmamak için elinden geleni yaparsın. Bazı takıntıların olsa da bu takıntıların seni farklı kılıyor diğerlerinden. Ayrıca rol yeteneğinin de iyi olduğunu belirtmeliyim. Çatlak öğretmen rolünü gerçekten çok iyi oynamıştın tiyatroda. Tiyatroda olduğu gibi gelecekteki hayatında da özünde mevcut olan yeteneklerini içinde tutmamalı onları sergilemeli ve geliştirmelisin. Bence yetenekli birisin. Üniversite hayatında büyük başarılar dileğiyle…Hayat boyunca mutluluklar dilerim…

                                                                                  
Osman Yıldırım


Geçen seneye kadar seni tanımıyordum ve dışardan çok soğuk birisi olarak görüyordum. Çünkü hiçbir zaman aynı sınıfta olmadık. Dolayısıyla düşüncelerim bu yönde gelişti. Fakat geçen sene aynı dershanede olduğumuz için seni daha fazla tanıma fırsatı buldum. İyi ki de tanımışız. Canımın sıkıldığı zamanlarda gerek el şakalarıyla olsun gerek ise telefonla, mesajlarla seninle uğraşıyordum ve sen de bunu hoşgörüyle karşılardın. Gerçekten çok saf ve art niyet beslemeyen birisin. Ayrıca dışardan göründüğü gibi soğuk da değilsin(!) hatta o kadar sıcaksın ki, okulun sınıflara koyduğu termometreyi bir dokunuşla patlatabilirsin.:)

Kendine iyi bak

              
Furkan Savaş


Tuğba ile son iki sene aynı sınıfta bulundum. Bu süre Tuğba’yı tanıyabilmem için yeterli bir süre oldu. Lise 2’de arkalı önlü oturmamız hem yazılılarda bize fayda sağlıyordu, hem de boş derslerde hoş sohbetinden faydalanmama vesile oldu.

Beden derslerinde herkes ya voleybol ya basketbol oynarken o her beden dersinde Ceren’le masa tenisi oynamayı tercih ediyordu. Kendini bu alanda geliştirdiğini tahmin ediyorum.

Unutmayacağım bir özelliği de tokalar oldu (her desende ve her çeşit özellikte tokası vardı en çok ilgimi çeken masa örtüsü desenli tokasıydı. Ayrıca bir taktığı tokayı bir daha takmadı.)

Ayrıca lise 2’de ne yaptığımı hala hatırlamadığım bir nedenden dolayı bana darılmıştı, inşallah beni affeder.

Dostluğumuzun ebedi olması dileklerimle…

                           
Hakan Erarslan


Tuğba’yı ne zaman düşünsem kendimi gülmekten alamıyorum. Nedenini bilmiyorum ama ona kısa sürede o kadar çok alıştım ki artık Tuğbasız günüm geçmiyor. Çok değişik bir kişiliği var. Gülüşüyse bir ömre bedel.

Yalnız Tuğba’nın çok garip bir özelliği vardır. Bizi önce sınıflarına davet eder sonra da kovar. Bundan ne anladığını bilmiyorum ama her defasında beni kandırmayı başarıyor.

Tuğba beni hiç unutma olur mu? Seni çok seviyorum. Görüşmek ümidiyle…

                 
Hatice