Onbir B sınıfı öğrencileri, sınıfla ilgili fotoğraflar, anılar, ilginç ve komik şeyler..
Öğrencilerden öğretmenlere, okul binasına, pansiyonuna kadar her kesimden multimedya arşivi.

27 MUSTAFA UĞUR GÖKTOLGA


Memleket: Sivas
Ev Tel: 
0346 221 41 03
Cep
Tel:  0544 806 87 87
Adres: 
TCDD loj. Ray Sokak No:7
E-mail:  attilla@mynet.com
Zeka küpü canım arkadaşım

            Uğur girişi böyle yapmak istedim. Çünkü senin çok fazla çalışmamana rağmen bu kadar çok başarılı olmanın nedeni şüphesiz zeka. Beraber üç yılımız geçti, inşallah beraber dana nice üç yıllar geçireceğiz Uğur. Komik, eğlenceli, iyi ve kötü a kadar çok anılarımız var ki maçlarda yenildiğimiz zaman zorlandık, counterde parti yediğimiz zaman üzüldük ama bunların yanı sıra o kadar çok güzel günlerimiz geçti ki.

 

Senin kadar çok arkadaşlarına önem veren senin kadar çok arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyen senin kadar arkadaşlarının başarılı olmasını isteyen arkadaşlar sayısı oldukça az. Bundan dolayı sen benim en iyi arkadaşımsın, bundan dolayı seni çok seviyorum Uğur. İlerde görüşeceğimizden eminim. Tüm hayatın boyunca yüzünden gülücükler inşallah eksik olmaz.

                                                                                             

                                                                      
Alperen Türkay


Uğur’un benim hayatımdaki yeri çok büyük. Uğur benim ailem ve akrabalarım dışında kalan zamanlarımda hayatının önemli bir bölümünü oluşturdu. 7 sene boyunca ailemin yüzünü gördüğüm kadar Uğurumda yüzünü gördüm çok şey paylaştık, o kadar çok şey paylaştık ki. Senle ayrılmak benim hayatımda büyük bir çöküntüye neden olacak Uğur.

            Uğur sen arkadaşlığımız süresince dostluğa ve dostlarına hep önem verdin. Bunun karşılığında değerli dostlar kazandın.

            Uğur senin karakterin, yapıcılık ve kitlelere hükmetmek açısından yöneticiliğe çok uygunsun diye düşünüyorum. Seni ilerde önemli yerlerde görmek isterim.

            Uğur olgunluğun, ağır başlı ve hareketli dengesini iyi ayarlamasını sağlıyor. Ayarı yapmışsın ve iyi kontrol ediyorsun. En sevdiğim yanın da bu.

            Senin farkın Uğur hareketlerinle filan değil de kişiliğinle kendini sevdirmen. Arkadaşlarını kendine imrendiren bir fazilet örneğisin.

            Benim en kral arkadaşlarımdan olan Uğur ve grubumuzu hiç unutmayacağım. Sizleri çok seviyorum. İnşallah bu son başka bir başlangıca gebedir. Üniversiteyi de beraber okuruz.

            Ayrı kalırsak özleyeceğim seni.

            Mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim.

                                                                                                    Uğur gardaş sana bir şey söyleyeyim mi? Şu okulda kendime en çok benzettiğim insan sensin. Birçok yönümüz uyuşuyor seninle. Gardaş lise hayatı da ne yazık ki bitti. Niydek inşallah başka bir yerde her ne sebeple olursa olsun buluşma imkanı buluruz. Baba senin konuşmalarını her zaman taktir etmişimdir. Biliyor musun bizim ailede dilden düşmeyen insanların başında geliyorsun. Seni her zaman o tatlı, tebessümünle hatırlayacağıma emin ol. Kimi zamanlar ani çıkışlar yapsan da kin tuttuğunu hiç görmedim. Kalbindeki güzellikleri benimle paylaştığın için çok teşekkürler. İnşallah bu şerefe başkaları da nail olabilir. Bambaşkasın Uğur sen kalbimdeki yerin çok büyük. Baş tacısın Uğur arabesk parçalarımla inşallah seni sıkmamışımdır. Counteri de iyi oynardın hani. Buna hep can yoldaşlığı yaptın kardeşim benim. Unutmak mümkün mü seni. Sende her arabesk parçada beni yadet olur mu? Şu parçada sana gönlümden koptu baba.

            Aynı bedende can gibiyiz

            Cana can vere kan gibiyiz

            Yanıp ta bitmez köz gibiyiz

            Biz ayrılamayız.

            Hep yanındayım baba…

                                                                                 

                                                                                  
Eren


Sevgili arkadaşım Uğur. Okula geldiğimden beri ayrı sınıftayız. Şimdiye kadar birçok güzel gün geçirdik.

            Ne zaman başım sıkışsa senden yardım istediysem yardım ettiğin için çok teşekkür ediyorum.

            Ortaokuldan sonra hayata atıldım sayılır ve ben çoğu şeyin farkına vardım. Bir arkadaş nasıl seçilir, nasıl kişilerle arkadaş olunur bunları ve bunların yanı sıra hayatın birçok zorluğunu öğrendim.

            Bunları öğrenirken sen ve senin gibi birkaç nadir kişi bana yardımcı oldunuz.

            Bazı günler sizin evde kaldım ve bu günlerde çok mutlu oldum. Senle her zaman bütün sırlarımızı paylaştık hatta benim senden yardım istediğim bazı konularda anlayacağın ince işlerde de yardımın olmadı değil.

            Bu güzel günleri hiç unutmayacağım. Umuyorum sende unutmayacaksın.

            Her zaman başarılı birisin bundan sonrada hep başarılı ve mutlu olursun inşallah.

            İlerde tekrar karşılaşmak ümidiyle…

                                                                                 

                                                                                                                                
Cihan


Sana sevmediğin şekliyle (pinokıp) değil de sevdiğin şekliyle hitap ederek başlayacağım: MUGURG…Tanıştığımız andan beri aslında sırdaşlıktan pek öteye gidemeyen bir ilişkimiz oldu. Öyle gelişmesi gerekti oldu diyorum…mantığın, hareketlerin beni her zaman etkileyici düzeyde oldu. Bir şey dışında. Olum sen sinirlenmeJ çok çirkin oluyorsun sinirlenince…Bunun dışında gerçekten güzel bir insansın. Beni etkileyen şu mantıktan, düşüncelerinden benimde faydalanmama izin verdiğin için teşekkür ederim arkadaşım…Umarım bunları okurken aradığın mutluluğu güzel hayatı bulmuş olursun.

                                                                                 

                                                                                                                                                                    
Merve Güler


İlkokul 4. sınıfta duymuştum adını. Acayip merak ediyordum seni. Çünkü sınavlarda en iyi yapanlardansın. Tanışmak 4.sınıfın sonundaki ödül törenine kısmetmiş. Daha sonra ortaokulda aynı okulda aynı okulda, aynı sınıfta 2 yıl boyunca sayısız şeyler yaşadık. Beni half-life, counter gibi geride kalan hayatımızda çok uğraştığımız ve eğlendiğimiz oyunlarla tanıştırdın (öf be ne cümle ama)

            Liseye başladığımız günden itibaren de hep beraberdik. Hatta okuldaki sınıf listelerine bakmak için bile beraber gelmiştik bisikletlerle (ulan yokuşlardan çıkana kadar…J) 9-D’de bir baktım hep yabancı yüzler ama benim içime su serpen senin gibi samimi bir arkadaşımla beraber olmamdı. Zaten bundan sonrada idare biz ayrı sınıflara koysa da sen gelip buldun bizi yine. Hiç ayrılmadık. Yaz tatillerinde bile her gün beraber geziyorduk. Valla bunlar anlat anlak bitmez. Çünkü hayatımda en çok yanımda olan arkadaşımsın.

            O kadar çok şey paylaştık ama şu Migros’a kadar yürüyüp dertleşmelerimizi her şeyden çok özlerim herhalde.

            Senin en beğendiğim yönlerin; çok sağlam kişiliğin, hep düşünceli davranman, arkadaşlarının iyiliğine önem vermen, liderlik özelliğin ve hep anlamlı sözlerin. Seninle basket oynamayı da özleyeceğim kesin. Bunun sen de farkındasın ama ben bir daha söyleyeyim sinirine dikkat et koçum.

            Umarım istediğin gibi yani dünyanın en büyük bilim adamı olursun. Bütün iyilikler seninle olsun. Sen de benimle. Hep görüşürüz benim zeka küpü arkadaşım.

                                                                                 

                                                                                                                                          
Recep


Zeki, sosyal birisin vesselam ama çok sinilisin be gardaş.

            Seninle okula geldiğim ilk gün tanıştım. Bana memoli dediğinizi unutmamışsındır umarım. Daha herkes birbiriyle tanışmaya uğraşırken biz eski dost gibiydik o ilk hafta yaptığımız basket maçlarını da unutamam. Ama kader bizi iki seneliğine ayırdı, ve son sınıfta yine beraberiz işte. Tabi bu iki sene içinde dostluğumuzdan hiçbir şey kaybetmedik. Ben başkanken (Turan hocanın sizi görmediği revir maceramızı) Tabi aynı yatakta yattığımız günleri, ben hastayken annenin bana gösterdiği ilgiyi nasıl unutabilirim ki..Hepsini boş ver, yetiştirdiğim yeni nesil pasörü. Sınıfımızın liderini nasıl unutabilirim ki… bir şey yapmada ki kararsızlıklarımızı, konaktaki müthiş geçen günlerimizi yaptığımız partileri, nasıl unutabilirim ki…

            Beni hep seven birini…

            Ailesinin gösterdiği ilgiyi…

            Pansiyonda yattığımız geceleri…

            Receplerde geçirdiğimiz geceleri….

            Bahçenizde içtiğimiz çayları…

            Burada kalmanız için izin istemelerimizi…

            Hayatımızı paylaştığımız kardeşimi…

            Nasıl unutabilirim ki

            BİR İNSAN KARDEŞİNİ UNUTABİLİR Mİ?

            Ben seni nasıl unutayım (KARDEŞİM)

                                                                                 

                                                                                                                                                                                           Canım arkadaşım Uğur, seninle de birçok arkadaşımla olduğu gibi arkadaşlığımız sadece lise yıllarına dayanmıyor. Hemen hemen 7-7 senedir süren arkadaşlığımızda acısıyla tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle birlikte birçok günümüz geçti. Kah güldük, kah ağladık ama hep beraberdik. Zor günlerimde yanımda olman, üzüntülerimi azaltmaya çalışman sana karşı olan sevgimi ve seninle olan dostluğumuzu sürekli artırmıştır. Bu yaptıklarını da taktir etmiyor değilim. Çünkü birinin sorunlarını dinlemek gerçekten sabır isteyen bir şeydir. Biraz asabisin bazı olaylar karşısında aniden tepki gösteriyorsun. O an ki halinle bazı şeyleri anlayışla karşılayamıyorsun. Ama bu özelliğini fazla sallama. Her güzelin bir kusuru vardır. Senin iyi huylarının yanında .u özelliğin söylenmeye bile değmez ama senin bir dostun olduğunu düşündüğün için söyleyeyim dedim. İnşallah seninle olan dostluğumuz hep devam eder. Umarım bundan sonra her şey gönlüne göre olur. Çünkü sen bunları hak ediyorsun!

                                                                                 

                                                                                                                                                                           
Serkan  Kardeşc biliyorum bazen bana çok kızıyorsun ve aşırı derecede alınıyorsun bana. Seni çok iyi anlıyorum canım ama sende beni azıcık da olsa anlamaya çalış…Ablalar mükemmel değilleridr, aynı kardeşler gibi(!)

            Her şeyden önce şunu bilmeni istiyorum bana her zaman güvenebilirsin, söz veriyorum birbirimizden km’lerce uzakta olsak bile ben hep senin yanında olmaya çalışacağım. Hiç olmadı, için sıkıldığında veya bana ihtiyaç duyduğunda gökyüzüne bak ve anlat ben hissederim. Çünkü sen kardeşsin, önemlisin, özelsin…

            Seneye bazı şeyleri daha da iyi anlayacağım biliyorum. En azından etrafına sadece bakmayı değil, bakarken görmeyi de öğreneceksin.

            Ya ben şimdi ablayım di mi? O zaman sana birkaç öğüt vereyim:

            -Terli terli sakın su içme

            -Karşıdan karşıya geçerken önce sağa, sonra sola, sonra tekrar sağa bakmayı unutma

            -Soğuk havalarda sıkı giyin, sakın hasta olma  

            -Yolda yürürken tanımadığın bir kişiye bile selam ver, o kişi belki de ben olurumJ

            -Hayata, insanlara ve en önemlisi kendine gülümseyebil

            -VE BENİ UNUTMA!!

            Kim bilir seneye okula gitmeden önce sahilde bir kır kahvesinde oturup kahvaltımızı ederken buluruz birbirimizi (her ne kadar sen İstanbul istemesen de belki canın çeker diye yazıyorum) ya da daha adını bile duymadığımız bir yerlerde karşılaşırız…

            Ayrılık mevsimi yaklaşıyor canım…ya artık biz bu şehre fazla geliyoruz, ya da bu şehir bize küçük gelmeye başladı..

            Artık misafirliğimiz son buluyor. Ama ben korkmuyorum beraberimde mutluluk da getiren ayrılıklardan.

            Unutma sen kardeşsin, asla unutulmazsın…Her zaman yanında olacağım, bütün uğurlarım üzerine söz veriyorum(!)

                                                                                             

                                                                                                                                                                                     
Sercen


Uğur seni ilk gördüğümde zeki biri olduğunu anlamıştım. Recep’le oturuyordun. Sonra yine aynı sınıfa düştük. Üç yıl boyunca çok güzel günlerimiz oldu. Sırdaşım desem yeridir senin için. Bu okulda ben senin hakkında ne kadar çok şey biliyorsan senin benim hakkında daha çok şey bildiğini de söyleyebilirim. Bana çok yardımın oldu. Çok şey öğrendim senden. Uğur sen en sevdiğim arkadaşlarımdan olduğunu zaten biliyorsun. Senin hakkında bir pişmanlığım olacaksa bu seninle daha fazla vakit geçirememek, konuşamamaktan olur. Kaliteli bir adamsın. Değerli düşüncelerin var. Hedeflerin kutsal, inşallah hedefine ulaşırsın. İnşallah seninle daha çok yılları beraber geçiririz., birbirimize hedeflerimiz için daha çok yardımcı olabiliriz. Görüşmek üzere…

                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                          
Ahmet Şahin


Bu okuldaki sayılı dostlarımdan biri. Tanıştığımız ilk günden beri hiç eksilmeyip, aksine sürekli artan arkadaşlığımızın yerini, işte bu koca üç yılın sonunda sağlam bir dostluk aldı. İstisna olarak bir kere birbirimize kırılsak da, sonunda bunu tatlıya bağlayıp kaldığımız yerden devam ettik J benim için onu tanımlamak oldukça kolay, mantık, zeka, dürüstlük ve vefa. Evlerimizin de birbirine yakın olması nedeniyle, hep birlikte (EFSANE 9-B ile) gittiğimiz sinema dönüşlerinde bana hep yol arkadaşlığı yapmış, çoğu zaman da beni evime kadar bırakmıştı. Bu esnalarda yaptığımız zevkli sohbetlerin de aramızın bu kadar iyi olmasına olan katkılarını unutmamak lazım. Ayrıca o da benim gibi haksızlığa pek dayanamayan bir tip. Ama emin olun ki verdiği tepkiler benimkinden daha etkili J bunları söylüyorum, çünkü yaşadığımız servis macerasını hiç unutamamJ

            Uğur, şu konuda çok emin olmanı istiyorum. Senin yerin bende her zaman çok farklı. Senin de benim için aynı şeyleri düşündüğünü biliyorum. Kendine çok iyi bak. Görüşeceğimize eminim.

                                                                                             

                                                                           
Müge


Uğur Can lise 1’de başlayan dostluğumuz gün geçtikçe yıllanmış şaraba benzedi. Aynı sınıfta okuduk, aynı takımda oynadık yani seninle çok şey paylaştık. Bana karşı her zaman samimi oldun, parasız kaldığımda evinde misafir ettin,yani hakkını çok zor öderim.

            Bir özelliğini hiç sevmiyorum, en ufak bir şeyde bile sinirlenip kendini kaybediyorsun. Seni böyle görünce çok üzülüyorum gerçekten. Hayatı hiç olmazsa biraz hafife al, hayat o zaman yaşanmaya değer oluyor. Ama samimiyetin, tertemiz kalbin seni kusursuz yapmaya yetiyor da artıyor bile. Unutma beni, unutamam seni!

                                                                                 

                                                                                                                                             
Mustafa Eren


Deneme sınavlarında Sivas 1.si, seni böyle tanıdım, ilkokul 4.sınıftaydım o zaman. 2 yıl boyunca hep Sivas 1.si oldun.

            Orta 1’de aynı sınıftaydık. Muhabbetimiz o zaman başladı. İyi-kötü, counter, half-life, futbol-basketbol derken ortaokul bitti. Lisede yine birlikteydik, ama bu kez farklı sınıflarda. Sosyal hayat ve dersleri birlikte o kadar iyi yürütüyorsun ki hep dengede kalıyor. Yani ne dersleri boşluyorsun ne de hayatın tadını çıkarmaktan vazgeçiyorsun. Dikkatli ol da göze, nazara gelme.

            Seninle sık sık derleşirdik de. İstasyon caddesini baştan sona az turlamadık derdimiz çok olduğu akşamlar. Dertsiz ve mutlu olman dileğiyle. Kendine dikkat et. Görüşürüz umarım…

                                                                                 

                              
 
Ahmet Güler


Tanıdığım ilk SFL’li olan Uğur Göktolga, 3 yılı da aynı sınıfta okuduğum sayılı arkadaşlarımdan biri. Taa en başında herkesin güvenini kazanmış ve geniş bir arkadaş kitlesine sahip olmuştur. Dürüst ve düşünceli bir arkadaştır. Özellikle haksızlığa hiçbir zaman göz yummayan Uğur, çabuk sinirlense de; kimseyi kırmamaya hep özen göstermiştir. Kimseye ön yargıyla bakmadığı gibi özellikle objektif olmaya dikkat eder.

            Uğur hep; zor zamanlarınızda sıkıntınızı gidermek için elinden gelen fedakarlığı yapan, anlayışlı, mantıklı ve problemlere çözüm getirici çok iyi bir dost olmuştur.

            Fen liselerinin “bilim adamı yetiştirmek” olan gerçek misyonunu gerçekleştirebileceğine yürekten inandığım değerli arkadaşım;

            3 yıldır vazgeçemediğim counter zevkini en sonunda paylaştığın, bankamatiğin yapamadığı havale işlemlerini gerçekleştirdiğin (!) hiçbir bayramda çekmeyi unutmadığın güzel mesajların ve en önemlisi güven veren güzel dostluğun için çok teşekkür ederim. Başarı ve mutluluk hayatından hiç eksik olmasın.

                                                                                 

                                                                                    
B. Merve Görücü


Lise 1’deyken Uğur’la uzaktan yakından bir alakam yoktu. Hatta birileri siz Uğur’la bu kadar yakın arkadaş olacaksınız deseydi bu ne saçmalıyor ya falan derdim herhalde. Onunla sadece iki hafta aynı sınıfta kalabildik. Gönül isterdi ki üç yıl da aynı sınıfta olalım. Ama kısmet böyleymiş. Kişiliğine saygı duyduğum ve bana gerçekten çok fazla şey kazandırdığına inandığım arkadaşlarımdan birisi. Ne olursa olsun onu tanımak ve bir şeyler paylaşmak güzel.

            Başarı ve mutluluk dolu yıllar geçirmen ümidiyle…

                                                                                  

                                                                                                                                                   
Hatice


Başarılı ve zeki birisin. Ama onun en büyük özelliği zekasını sadece dersler için harcamaması. Bütün zamanını arkadaşlarıyla geçirir. Çok nadir yalnız kalır ama yine de bir çok ciddi konuda fikir sahibi o kadar çok şeyi hangi arada düşündüğünü bir türlü anlayamadım. Manevi yönü ise en az diğerleri kadar sağlam. Hepsini bir arada ilk defa Uğur’da gördüm.

            Belki biraz sinirli ama bunda asıl suçlu bizleriz. Onun tek istediği artık bazı şeylerin değişmesi, herkesin elinden geleni yapıp başarıya ulaşmamız.

            Umarım seni hak eden insanlarla olursun.

                                                                                             

                                                                                 
M. Arslan


Dışarıdan herhangi bir insan gibi görünen arkadaşım, Uğur aslında hiç de öyle değil. Bunu tanıştıktan sonra çok daha iyi anladım. Hiçbir şey olmasa bile tavırları, davranışları insanı güldürmeye, kendine ısıtmaya yetiyor. Bu özelliğini çok seviyorum aslında nasıl becerdiğini anlamıyorum. Ara sıra aniden parlaman da çok ilginç geliyor ki bunu counter strike partilerinde yenilmeye başladığında çoğu zaman görüyorum. Hemen hemen her sporla ilgileniyor. Ve bunların hiçbirinde kötü olduğunu söyleyemem. Yanındayken güvende olduğunu hissettiğiniz biri, bence böyle..tanıdığım en iyi insanlardan olanı Uğur’a saygılarımla…

            Her zaman başarılı olmanı temenni ediyorum.

                                                                                             

                                                                                                                                            
Emrah Özyılmaz


Öncelikle benim en iyi arkadaşlarımdan… bunun en büyük nedeni düşünce yapısı olarak tamamen paraleliz. Onu tam anlamıyla lise 2’nin ortalarında tanımama rağmen, tüm okul boyunca onda bana babacan bir sıcaklık hissettim. İç dünyasına girmek her ne kadar zorda olsa en ufak şeyi bile kafasına taktığını hissedebiliyorum.

            Belki fazla arabesk olacak ama Uğur adam gibi 1907 genini taşıyor. Sonra çok iyi futbol yorumu yapıyor. Spor anlayışın oldukça geniş. Futbol, basketbol, voleybol’da oldukça iyi..

            Uğur, eminim büyüyünce iyi bir adam olacaksın.

                                                                                             

                                                                                       
 İlker Özel
 


Zeka desen onda, karizma desen onda, tarz desen onda, yardımseverlik desen onda. Dana ne olsun ki Uğur J gırgır bir yana gerçekten de hem başarılı hem de sosyal olmayı başarabilen sayılı insanlardansın. E tabi burada zekasının payını küçümsememek gerek.

            Ayrıca arkadaş çevresinin milyonları bulmasıyla da anlıyoruz ki dostları için de vazgeçilmez. Ne yazık biz onunla bir sene aynı sınıftaydık. Sağolsun, ne zaman maça gitmek istesek hep kendini feda edip, müdürden izin alırdı. Otorite insanın hali başka oluyor.

            Dönem sonunda sınıfa getirilen Monopoly’nin usta oyuncularındandı.

            Sınıflarımız ısındığındıysa okuldan eve kadar uzanan o bitmek bilmez yolları(!) az tepmedik. Sınıflarımız ayrılsa da sen hep iyi dostlarımızdan biri olarak kaldın, kalacaksın da…

            Kendine çok iyi bak, hep mutlu ol…

                                                                                 

                                                                                                                                                  
İlkay-Fatma-Merve


Uğur Göktolga nasılısın? Çözdün mü? Bak ben çözdüm. Çözemediysen çözüyüm. Sonra havalanmalar, sonra buuum. Sorular belki bizi en samimi yapan şeyler. Seninle ortaokuldan beri aynı sınıftaydık. Ama lisede ayrıldık. Ama bu ayrılığımız kısa sürdü ve dershanede tekrar beraberdik. Lisedeki samimiyetimizi ortaokulda yakalayamamıştık. Ama olsun samimiyetimizin lisede olması daha iyi oldu.

            İşte böyle canım kardeşim. Seninle 6 senedir beraber olmak inan benim için ONUR verici. Kendine çok iyi bak. Hayat boyu başarılar ve sevinçler peşini bırakmasın.

                                                                                 

                                                                                                                                
Tuğba ToprakLise 1’deyken o zamanlar B sınıfında bulunanlar için hiç de iyi şeyler düşünmüyordum. Onlarla dost olacağıma…diyordum. Ama herhalde büyük konuştum. Şimdi en yakın arkadaşlarım sizlersiniz. Hiçbir şey olmasa bile bana büyük konuşmamayı öğrettiniz. Hele de bir Uğur vardı. Nasıl oldu anlamadım ama idarenin yaptığı 96 kişi içinden 24’lü kombinasyonda aynı gruba düştük. Benim şansımdan olacak (yazılılar için) senin arka sıranda oturdum. Yıl boyu en yüksek notları alan dörtlüde senin emeğini hiç unutamayacağım. Sıcak ve iyi sır saklayan bir karakterin var. Birazda sinirlisin ama sen böyle mükemmelsin. Hiç olmazsa cıvıkları kendinden uzak tutuyorsun. Her şeyden öte iyi bir dostsun.

            Baba irtibatı koparmayalım olur mu?

            Eyvallah koçum yolun açık olsun.

                                                                                 

                                                                                                                                                                                      
Halil KulBizim tayfanın ÖSS maratonundaki en iddialı ismi ve Kayseri yollarındaki daimi yol arkadaşımsın. Kayseri yolculuklarımızı ve voleybol maçlarındaki geyiklerimizi hiç unutmayacağım, özellikle de Cihan hocayla ilgili olanları.

            Keşke bir sene de olsa aynı sınıfa düşebilseydik. Umarım bu başarısını ÖSS’de ve hayatının geri kalanında devam ettirsin.

                                                                                 

                                                                                                                                               
MeriçUğur seni tanıdığım andan beri senin hakkında kötü hiçbir düşüncem olmadı. Seninle dost olmak benim için bir mutluluk kaynağıydı ve bu mutluluğu bana tattırdın. Çünkü sen insanın hayatı boyunca yanında olmasını istediği dost kategorisinde yer alan birisin. En önemlisi güvenilir, düşünceli, anlayışlısın. Hiç vefasızlığını görmedim, göreceğime de inanmıyorum. Senin bizi unutabileceğin aklımın ucundan geçmiyor hani bana bir soru sormuştu ya üniversite ile alakalı o sorunun cevabının evet olduğunu biliyorsun. Seninle aynı şehirde okumak ve seninle hala dost kalabilmeyi çok istedim. Bana taktığın Trip-Can lakabını ise büyük bir onurla taşıyacağım. Çünkü sende benim gözümde o kadar değerlisin.

            Bu okuldan ayrılırken dostlarımın başlarında geliyorsun. Umarım sende benim düşüncelerine sahipsindir. İnşallah özün hiç değişmez, hep bugünkü kadar iyi olursun ve beni hiç unutmazsın.

            Seni unutmayacak ve unutulmak istemeyen dostun.

                                                                                                         

                                                                                                                                               
Nisa